Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
88 560 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    88 560 zł
    4 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
8 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji20%Termin realizacji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja infrastruktury turystycznej BbPN

Zamawiający Biebrzański Park Narodowy (Osowiec-Twierdza, Podlaskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Modernizacja infrastruktury turystycznej BbPN”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 88 560 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Biebrzański Park NarodowyOsowiec-Twierdza, Podlaskie (powiat Moniecki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
88 560 zł
Liczba ofert
8 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 czerwca 2026

    Termin ofert: 13 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    31 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 88 560,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 8 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 200667985

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

8

1.5.2.)Miejscowość

Osowiec-Twierdza

1.5.3.)Kod pocztowy

19-110

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@biebrza.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bbpn.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1edac858-355b-4dc1-b91e-9050fc3fabfe

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja infrastruktury turystycznej BbPN

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1edac858-355b-4dc1-b91e-9050fc3fabfe

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413445

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00120165/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja wieży widokowej w Goniądzu

1.1.3 Modernizacja kładki "Szuszalewo"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt: „Ograniczenie antropopresji na ekosystemy Biebrzańskiego Parku Narodowego poprzez modernizację infrastruktury turystycznej” nr FENX.01.05-IW.01-0089/24 w ramach działania FENX.01.05.Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00309056

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.26.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

822484,85 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji wieży widokowej w Goniądzu, która jest wykonana w technologii drewnianej na stopach fundamentowych o wym. ok. 7,2m x 3,5 m. Konstrukcja nośna wieży widokowej wykonana jest ze słupów o wym. 20x20 cm oraz 14 x 14 cm, wzmocniona poprzez stężania ukośne i poziome rygle z kantówki sosnowej.
1) Zakres modernizacji- remontu wieży widokowej obejmuje:
- wymianę i wzmocnienie zbutwiałych, spróchniałych oraz osłabionych elementów wieży.
- wymianę poszycia wieży widokowej poprzez wymianę deskowania dachu na styk z desek o grub. min. 25 mm -ok. 60 m2
- wymianę elementów schodów drewnianych- stopnice- ok. szt 28
- rozbiórkę podłogi z desek i wykonanie nowej na z bali o grubości min 50 mm-ok. 17,50 m2
- pokrycie dachu papą na podłożu drewnianym dwuwarstwowo i gontem =- ok. 60 m2
- impregnację grzybobójczą desek, łat i listew metodą kąpieli preparatem niezagrażający środowisku przyrodniczemu- ok. 20 m3
- wymianę balustrad schodowych z poręczami i balkonu widokowego ok. 32,2 mb,
- wykonanie prac przygotowawczych starego podłoża, oczyszczenie mechaniczne i zmycie wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej fundamentów-ok. 5 m2
- wykonanie zabezpieczenia węzłów na styku słupów ze stężeniami, belkami oraz stopami fundamentowymi- ok. 36 szt.
- wymiana stężeń ok. 1 m3
- wymiana słupków schodowych ok. 0,04 m3
- wymiana belek poziomych ok. 0,3 m3
- ustawienie rusztowania.
- wykonanie niezbędnych prac rozbiórkowych i zabezpieczających teren budowy.
- transport i utylizacja materiałów powstałych podczas rozbiórki i robót budowlanych.
2) Szczegółowy zakres robót został określony w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ oraz załącznik nr 13 do SWZ-STWiORB.
2. W dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ zamieszczono przedmiar robót dotyczący zadania nr 1. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Służy wyłącznie do określenia zakresu oraz szacowania wartości zamówienia i nie może być traktowany jako jedyna podstawa do realizacji robót. Wszelkie roboty budowlane należy wykonać zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, obowiązującymi normami oraz przepisami prawa budowlanego. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji wszystkich robót zgodnie ze sztuką budowlaną, aktualną wiedzą techniczną, obowiązującymi normami, przepisami prawa oraz wytycznymi producentów materiałów i urządzeń. Wszelkie prace muszą być wykonane z należytą starannością, zapewniając trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. W przypadku, gdy w przedmiarze lub dokumentacji nie zostały wymienione wszystkie elementy, materiały czy instalacje niezbędne do prawidłowego wykonania robót i zapewnienia ich pełnej funkcjonalności, Wykonawca zobowiązany jest do ich uwzględnienia i wykonania w ramach Zamówienia.
3. Wszelkie prace modernizacyjne, remontowe, budowlane w terenie muszą być prowadzone poza okresem lęgowym ptaków, który przypada na okres od 01 marca do 15 sierpnia każdego roku kalendarzowego.
4. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia: ob. ewid. Wólka Piaseczna j. ewid. Goniadz-obszar wiejski (Id działki:200801_5.2100.426). powiat moniecki, woj. podlaskie.
5. Przedmiot zamówienia należy wykonać z należytą starannością, zgodnie z dokumentacją techniczną, zasadami sztuki budowlanej oraz obowiązującymi normami i przepisami prawa:
a) wszystkie materiały oraz urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia stosowane przez Wykonawcę muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa atesty, aprobaty techniczne, spełniać wymagane przepisami normy, posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu gospodarczego. Dostarczone materiały muszą pochodzić z legalnego źródła pozyskania. Wykonawca zobowiązany będzie na każde żądanie dostarczyć wymagane atesty i certyfikaty,
b) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia wszystkich niezbędnych materiałów i urządzeń do wykonania robót,
c) Wykonawca zobligowany będzie do wykonania inwentaryzacji powykonawczej oraz w razie potrzeby do dokonania rozbiórek, wynikłych z własnej winy, usunięcia materiałów z tych rozbiórek oraz jeżeli jest to wymagane przepisami prawa dokonania ich utylizacji na własny koszt i ryzyko.
6. Równoważność materiałów i urządzeń:
1) W przypadku, gdy Zamawiający dokonał opisu przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, że dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych
2) Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów budowlanych, które są wymienione w dokumentacji pod warunkiem, że materiały równoważne będą posiadały co najmniej takie same parametry techniczne, jak materiały wymienione w ww. dokumentach.
3) Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane materiały i urządzenia spełniają wymagania Zamawiającego.
4) Wszelkie materiały i urządzenia (produkty) pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą one odpowiadać, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzór jakościowy przedmiotu zamówienia.
5) Przez minimalne wymagania parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania dotyczące produktów określone w ogólnie dostępnych źródłach, tj. katalogach, publikacjach, stronach internetowych producentów. Wprowadzenie przykładowych nazw producenta ma na celu jedynie doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta dostawcy lub wskazując konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
6) W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów dotyczących zastosowania innych produktów, to uznaje się, że do kalkulacji ceny przyjęto produkty zaproponowane w dokumentacji. Przez parametry rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, wytrzymałość, bezpieczeństwo.
6. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia na wykonane roboty budowlane gwarancji jakości na okres co najmniej 24 miesięcy oraz rękojmi na okres 60 miesięcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.5.)Wartość części

79473,48 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie „Modernizacji kładki Szuszalewo”, którą należy wykonać z tworzywa sztucznego powstałego w wyniku przerobu pochodzących z recyklingu odpadów polietylenowych.
1) Konstrukcję istniejącą kładki stanowią pojedyncze segmenty: segment startowy oraz segment umożliwiający mijanie. Bezpośrednio na terenie leżą poduszki czyli połówki okrąglaków
o średnicy 30 cm, położone ściętą częścią do góry. Do nich przybijane są dwumetrowe deski
o wymiarach w przekroju 20 cm x 5 cm. Poduszki o długości 1,5 m metra łączą segmenty, dodatkowo jedna, krótsza poduszka jest umiejscowiona w środku segmentu, w celu zmniejszenia ugięcia desek. W standardowym segmencie przybijane są trzy deski, natomiast w segmencie umożliwiającym mijanie 5 desek. Punkt przystankowy to konstrukcja położona na poduszkach. Na nich oparte są belki o wymiarach 10cm x 20 cm, do których przymocowana jest podłoga z desek o wymiarach 15 cm x 5 cm. Punk przystankowy z trzech stron otoczony jest ławką oraz barierką-dodatkowo połączoną zastrzałami z belkami lub poduszkami. Wszystkie elementy są drewniane-drewno iglaste (sosna-świerk) klasy C30. Do połączenia poduszek z belkami wykorzystano łączniki wytłaczane z blach stalowych i gwoździe.
-Długość kładki-1939 m
-Powierzchnia kładki 1599 m2
- Szerokośc kłądki 60 cm
- Szaerokośc mijanki 100 cm
- Powierzchnia punktu przystankowego 10 m2
- Wysokość balustrady punktu przystankowego 1,1 m.
2) Zakres modernizacji kładki Szuszalewo obejmuje:
- wymianę poszycia kładki turystycznej z drewna na materiał kompozytowy:
Segment startowy -wymiana poszycia kładki z desek ryflowanych o grubości 5cm z materiału kompozytowego - ok. 1117,2 m2. Liczba elementów 931 szt.
Segment mijankowy -wymiana poszycia kładki z desek ryflowanych o grubości 5cm z materiału kompozytowego - ok. 78 m2. Liczba elementów 39 szt.
- wymianę elementów poduszek drewnianych na materiał kompozytowy;
Segment startowy -wymiana poduszek(1/2 średnicy 30 cm długości do 3m) na poduszki z materiału kompozytowego- ok. 70 m3
Segment mijankowy -wymiana poduszek(1/2 średnicy 30 cm długości do 3m) na poduszki z materiału kompozytowego- ok. 3,5 m3
Poduszki mogą mieć kształt prostokąta ale muszą zapewniać odpowiednią i bezpieczną szerokość podparcia.
- wymianę/wykonanie punktów przystankowych – 2szt.
wymiana belek 20x10 cm długości ok, 3 m na belki z materiału kompozytowego.-ok. 0,7 m3
wymiana poduszek(1/2 średnicy 30 cm długości do 3m)na poduszki z materiału kompozytowego- ok. 7 m3
Poduszki mogą mieć kształt prostokąta ale muszą zapewniać odpowiednią i bezpieczną szerokość podparcia.
wykonanie poszycia kładki z desek ryflowanych o grubości 5cm z materiału kompozytowego - ok. 20 m2
wykonanie słupków 8x8 o długości do 2 m z materiału kompozytowego ok. 0,2 m3
wykonanie barierek i poręczy z materiału kompozytowego – ok, 0,13 m3
wymiana drewnianych mieczy i zastrzałów na miecze i zastrzały z materiału kompozytowego -ok. 0,2 m3
wymiana ławek z drewna na ławki z materiału kompozytowego 6 szt
- wykonanie niezbędnych prac rozbiórkowych i zabezpieczających teren budowy.
- transport i utylizacja materiałów powstałych podczas rozbiórki i robót budowlanych.
3) Szczegółowy zakres robót został określony w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ i załącznik nr 14 do SWZ-STWiORB.
2. W dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 11 do SWZ zamieszczono przedmiar robót dotyczący zadania nr 4. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy . Służy wyłącznie do określenia zakresu oraz szacowania wartości zamówienia i nie może być traktowany jako jedyna podstawa do realizacji robót. Wszelkie roboty budowlane należy wykonać zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, obowiązującymi normami oraz przepisami prawa budowlanego. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji wszystkich robót zgodnie ze sztuką budowlaną, aktualną wiedzą techniczną, obowiązującymi normami, przepisami prawa oraz wytycznymi producentów materiałów i urządzeń. Wszelkie prace muszą być wykonane z należytą starannością, zapewniając trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. W przypadku, gdy w przedmiarze lub dokumentacji nie zostały wymienione wszystkie elementy, materiały czy instalacje niezbędne do prawidłowego wykonania robót i zapewnienia ich pełnej funkcjonalności, Wykonawca zobowiązany jest do ich uwzględnienia i wykonania w ramach Zamówienia.
3. Wszelkie prace modernizacyjne, remontowe, budowlane w terenie muszą być prowadzone poza okresem lęgowym ptaków, który przypada na okres od 01 marca do 15 sierpnia każdego roku kalendarzowego.
4. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia: dz. nr 490,491,492,493,494,506 ob. ewid. Jałowo, j. ewid. Lipsk 89,90,93 ob. Ewid. Suszalewo j. ewid. Dąbrowa Białostocka. powiat augustowski, woj. podlaskie.
5. Przedmiot zamówienia należy wykonać z należytą starannością, zgodnie z dokumentacją techniczną, zasadami sztuki budowlanej oraz obowiązującymi normami i przepisami prawa:
a) wszystkie materiały oraz urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia stosowane przez Wykonawcę muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa atesty, aprobaty techniczne, spełniać wymagane przepisami normy, posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu gospodarczego. Dostarczone materiały muszą pochodzić z legalnego źródła pozyskania. Wykonawca zobowiązany będzie na każde żądanie dostarczyć wymagane atesty i certyfikaty,
b) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia wszystkich niezbędnych materiałów i urządzeń do wykonania robót,
c) Wykonawca zobligowany będzie do wykonania inwentaryzacji powykonawczej oraz w razie potrzeby do dokonania rozbiórek, wynikłych z własnej winy, usunięcia materiałów z tych rozbiórek oraz jeżeli jest to wymagane przepisami prawa dokonania ich utylizacji na własny koszt i ryzyko.
6. Równoważność materiałów i urządzeń:
1) W przypadku, gdy Zamawiający dokonał opisu przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, że dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych
2) Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów budowlanych, które są wymienione w dokumentacji pod warunkiem, że materiały równoważne będą posiadały co najmniej takie same parametry techniczne, jak materiały wymienione w ww. dokumentach.
3) Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane materiały i urządzenia spełniają wymagania Zamawiającego.
4) Wszelkie materiały i urządzenia (produkty) pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą one odpowiadać, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzór jakościowy przedmiotu zamówienia.
5) Przez minimalne wymagania parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania dotyczące produktów określone w ogólnie dostępnych źródłach, tj. katalogach, publikacjach, stronach internetowych producentów. Wprowadzenie przykładowych nazw producenta ma na celu jedynie doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta dostawcy lub wskazując konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
6) W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów dotyczących zastosowania innych produktów, to uznaje się, że do kalkulacji ceny przyjęto produkty zaproponowane w dokumentacji. Przez parametry rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, wytrzymałość, bezpieczeństwo.
7. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia na wykonane roboty budowlane gwarancji jakości na okres co najmniej 24 miesięcy oraz rękojmi na okres 60 miesięcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.5.)Wartość części

743011,37 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

85915,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

130380,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

88560,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SAMBUD Karol Łapiński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 387379241

7.3.3)Ulica

ul. Juliana Tuwima 1/1, lok. 37

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-746

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

88560,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-20

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający odrzucił:
1. ofertę Wykonawcy RICOLAND-DOM Renata Górska, ul. Papiernia 4E, 16-400 Suwałki – na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp;
2. ofertę Wykonawcy RBEST Sp. z o. o., ul. Nadawki 1B/29, 16-010 Wasilków – na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp.
Po odrzuceniu powyższych ofert w postępowaniu w zadaniu-części nr 2 pozostały dwie oferty niepodlegające odrzuceniu.
Spośród ofert niepodlegających odrzuceniu najniższą cenę zaoferował Wykonawca Budimar Radosław Zięcina, Krasnoborki 37, 16-310 Sztabin, w wysokości 1 722 000,00 zł brutto.
Cena ta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający, po dokonaniu analizy możliwości finansowych, stwierdził, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty z najniższą ceną.

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1722000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2090987,70 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Biebrzański Park Narodowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Osowiec-Twierdza.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 88 560 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SAMBUD Karol Łapiński (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.