Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
551 040 zł
Umowa zawarta
6 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 502 053 zł – 729 385 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 9,8% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji na zgłoszenie awarii/usterki w okresie gwarancji20%Doświadczenie kierownika robót20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa wiaty typu carport z instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii na terenie siedziby Nadleśnictwa Radom – część nr 2

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radom (Radom, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa wiaty typu carport z instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii na terenie…”, wybierając ofertę wykonawcy SOLAR GLASS SP. Z O. O. Wartość umowy: 551 040 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
551 040 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SOLAR GLASS SP. Z O. O. (Radom), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 551 040,00 zł (umowę zawarto 6 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 502 053,26 zł do 729 385,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radom

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670080744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Janiszewska

1.5.2.)Miejscowość

Radom

1.5.3.)Kod pocztowy

26-600

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

radom@radom.las.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.radom.radom.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1313627

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa wiaty typu carport z instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii na terenie siedziby Nadleśnictwa Radom – część nr 2

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-678c7b0f-0aba-496b-a1fd-5ccbedc7cb43

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413414

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00518893/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Zagospodarowanie terenu wokół Nadleśnictwa Radom

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00280864

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.1.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

2981900,05 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

468893,78 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Niniejsze postępowanie stanowi odrębne zadanie w ramach Inwestycji kompleksowej pn. „Zagospodarowanie terenu wokół siedziby Nadleśnictwa Radom”, realizowanej łącznie w ramach trzech niezależnych postępowań
o udzielenie zamówienia publicznego, tj.:
Zagospodarowanie terenu wokół siedziby Nadleśnictwa Radom – część nr 1,
Budowa wiaty typu carport z instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii na terenie siedziby Nadleśnictwa Radom – część nr 2,
Wykonanie altany edukacyjnej na terenie siedziby Nadleśnictwa Radom – część nr 3.
Zakres prac objęty niniejszym postępowaniem obejmuje roboty budowlane w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznej typu carport z magazynem energii na terenie Nadleśnictwa Radom.
Wykonawca ma obowiązek uwzględnić w harmonogramie prac konieczność współpracy i koordynacji działań z Wykonawcami realizującymi zadania w ramach pozostałych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w ramach Inwestycji kompleksowej.

Na zadanie inwestycyjne składają się następujące elementy:
1) Wykonanie i montaż wiaty typu carport (w tym przygotowanie fundamentów) z instalacją fotowoltaiczną, magazynem energii oraz z wydzielonymi boksami na cele magazynowo-gospodarcze;
2) Wykonanie instalacji elektrycznych w obszarze carportu, obejmujące podłączenie carportu wraz z magazynem energii do instalacji ułożonej w gruncie w ramach odrębnego zadania inwestycyjnego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

31400000-0 - Akumulatory, komory galwaniczne i baterie galwaniczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

502053,26 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

729385,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

551040,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SOLAR GLASS SP. Z O. O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7963005609

7.3.3)Ulica

Chorzowska 12a

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

551040,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji - Zakończenie robót nastąpi w terminie do 60 dni od daty poinformowania Wykonawcy o możliwości przystąpienia do wykonania przedmiotu. Termin uzależniany od realizacji robót w ramach części nr 1 zagospodarowanie terenu.

Kryteria oceny ofert: cena 60%, czas reakcji na zgłoszenie awarii/usterki w okresie gwarancji 20%, doświadczenie kierownika robót 20%.
umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radom prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 551 040 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SOLAR GLASS SP. Z O. O. (Radom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.