Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa modeli silników w ramach projektu: „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

Zamawiający Powiat Łowicki (Łowicz, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Dostawa modeli silników w ramach projektu: Modernizacja pracowni warsztatowych do…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiat ŁowickiŁowicz, Łódzkie (powiat Łowicki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 219 767 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ŁOWICKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750147768

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stanisława Stanisławskiego 30

1.5.2.)Miejscowość

Łowicz

1.5.3.)Kod pocztowy

99-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.7.)Numer telefonu

468115365

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

magdalena.zurawska@powiatlowicki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat.lowicz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5ce69a65-9887-4dd1-ae2a-e870b614fa8e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa modeli silników w ramach projektu: „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5ce69a65-9887-4dd1-ae2a-e870b614fa8e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413382

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027 w ramach projektu pn. „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399001

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FIZ.272.21.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

95945,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech modeli silników do pracowni silników w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego imienia Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.
2. Przedmiot zamówienia należy dostarczyć do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego imienia Tadeusza Kościuszki w Łowiczu zlokalizowanego w Łowiczu przy ulicy Blich 10, 99-400 Łowicz.
3. Zamawiający wymaga, pod rygorem odrzucenia oferty, by Wykonawca udzielił na przedmiot zamówienia minimum 24 miesiące gwarancji oraz minimum 24 miesiące rękojmi, licząc od daty dokonania odbioru.

4.5.3.)Główny kod CPV

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39162000-5 - Pomoce naukowe

38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najniższej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę. Przed wszczęciem przedmiotowego postępowania dokonano należytej staranności
i oszacowano wartość zamówienia na kwotę 118 013,33 zł brutto. Następnie, działając zgodnie
z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, przed otwarciem ofert udostępniono na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj.: 127 388,95 złotych brutto. W terminie składania ofert, tj. do dnia 27.08.2026 r.
do godziny 9.00, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wpłynęła jedna oferta złożona przez Wykonawcę: TRONUS POLSKA Sp. z o.o. z ceną ofertową brutto: 677 925,57 zł. Cena jedynej złożonej w postępowaniu oferty, będąca zarazem ceną najniższą, znacznie przewyższa zarówno szacunkową wartość zamówienia, jak i kwotę, którą Zamawiający zaplanował i posiada w swoim budżecie
na realizację tego zamówienia, tj. 127 388,95 zł. Zamawiający dokonał analizy budżetu i oświadcza,
że nie ma możliwości zwiększenia środków do ceny zaoferowanej przez jedynego Wykonawcę. Wybór oferty tak znacznie przewyższającej wartość rynkową zamówienia byłby całkowicie nieuzasadniony ekonomicznie i stanowiłby nieefektywne oraz niegospodarne wydanie publicznych pieniędzy. Zamawiający, jako dysponent środków publicznych, zobowiązany jest do przestrzegania zasad celowości, oszczędności oraz uzyskiwania najlepszych efektów z nakładów finansowych. Zaakceptowanie ceny ponad pięciokrotnie wyższej niż wartość rynkowa stałoby w sprzeczności
z Ustawą o finansach publicznych oraz naczelną zasadą efektywności zamówień wyrażoną w art. 17 ust. 1 ustawy Pzp. Prowadzenie dalszej procedury badania i oceny tej oferty w obliczu braku możliwości sfinansowania zamówienia i zawarcia umowy byłoby sprzeczne z zasadą ekonomiki postępowania.
Biorąc pod uwagę, że cena najniższej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty, zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
W związku z powyższym orzeczono jak na wstępie.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

677925,57 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

677925,57 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39162100-6Pomoce dydaktyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 767 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
78 551 zł354 999 zł
Rozstęp międzykwartylowy
276 448 zł
Źródło próbki
CPV 39162100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
78 551 zł
Mediana
219 767 zł
Górny kwartyl
354 999 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Łowicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łowicz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39162100-6 (Pomoce dydaktyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.