Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
184 199 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 września 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 184 199 zł – 282 665 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa licencji na oprogramowanie dla Gminy Stalowa Wola (2026/2027)

Zamawiający Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych (Stalowa Wola, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa licencji na oprogramowanie dla Gminy Stalowa Wola (2026/2027)”, wybierając ofertę wykonawcy Onex Group Prosta Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 184 199 zł. Złożono 7 ofert.

Wartość umowy
184 199 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Onex Group Prosta Spółka Akcyjna (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 184 199,45 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 184 199,45 zł do 282 665,07 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.)Nazwa zamawiającego

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 384503002

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Jana Pawła II 25A

1.5.2.)Miejscowość

Stalowa Wola

1.5.3.)Kod pocztowy

37-450

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

scuw@stalowawola.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6883b926-7e98-4b9c-a81f-4e66ed052416

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa licencji na oprogramowanie dla Gminy Stalowa Wola (2026/2027)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6883b926-7e98-4b9c-a81f-4e66ed052416

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413297

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045769/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.2.4 Zakup pakietu oprogramowania biurowego (Microsoft Office)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330362

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-III.261.161.2026.KW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

20124883,68

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

254726,14 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa 12-miesięcznej subskrypcji dla

1) Oprogramowania Microsoft Office 365 E1 EEA (no Teams) lub równoważnego. Subskrypcja pakietu usług hostowanych typ I. Subskrypcja na użytkownika – 345 licencji. Zamawiający posiada i wykorzystuje subskrypcje na oprogramowanie Office 365 E1 wraz z Microsoft Teams. Obecnie wykorzystywane przez Zamawiającego licencje na oprogramowanie Office 365 E1 wraz z Microsoft Teams wygasają z dniem 15 września 2026 r. Aktywacja nowych licencji musi nastąpić najpóźniej z dniem 15 września 2026 r. 2) Oprogramowania Microsoft Office 365 E3 EEA (no Teams) lub równoważnego. Subskrypcja pakietu usług hostowanych typ II. Subskrypcja na użytkownika – 15 licencji. Zamawiający posiada i wykorzystuje subskrypcje na oprogramowanie Office 365 E3 wraz Microsoft Teams. Obecnie wykorzystywane przez Zamawiającego licencje na oprogramowanie Office 365 E3 wraz z Microsoft Teams wygasają z dniem 15 września 2026 r. Aktywacja nowych licencji musi nastąpić najpóźniej z dniem 15 września 2026 r. 3) Oprogramowania Microsoft Planner Plan 1 lub równoważnego. Subskrypcja pakietu usług hostowanych w Plan I - subskrypcja na użytkownika – 17 licencji. Zamawiający posiada i wykorzystuje subskrypcje na usługę Microsoft Project w Plan 1. Obecnie wykorzystywane przez Zamawiającego licencje na usługę Plan 1 wygasają z dniem 12 września 2026 r. Aktywacja nowych licencji musi nastąpić najpóźniej z dniem 12 września 2026 r. 4) Oprogramowania Microsoft Copilot dla Microsoft 365 lub równoważnego. Subskrypcja pakietu usług - subskrypcja na użytkownika – 5 licencji. Aktywacja licencji musi nastąpić najpóźniej z dniem 15 września 2026 r. 5) Oprogramowania Microsoft Teams Enterprise - Microsoft Teams EEA lub równoważnego - narzędzie komunikacji wielokanałowej stanowiące interfejs do systemu wiadomości błyskawicznych (tekstowych), komunikacji głosowej, komunikacji video – 360 licencji. Zamawiający posiada i wykorzystuje subskrypcje na usługę Microsoft Teams. Obecnie wykorzystywane przez Zamawiającego licencje na usługę wygasają z dniem 15 września 2026 r. Aktywacja nowych licencji musi nastąpić najpóźniej z dniem 15 września 2026 r. 2. Zamówienie obejmuje wsparcie oprogramowania przez okres subskrypcji, w ramach którego Zamawiający zostanie uprawniony do pobierania poprawek, aktualizacji i nowych wersji oprogramowania do końca obowiązywania subskrypcji w sposób nienaruszający praw twórców i właściciela praw autorskich oraz nieograniczający praw Zamawiającego do korzystania z tego oprogramowania. Parametry techniczne przedmiotu zamówienia, w tym kryteria równoważności zostały opisane w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym - Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Dostarczone przez Wykonawcę licencje i oprogramowanie muszą pochodzić z legalnych źródeł oraz zawierać wszystkie niezbędne składniki do potwierdzenia legalności ich pochodzenia. 4. Wykonawca dostarczy ww. licencje i oprogramowanie drogą elektroniczną za pośrednictwem dostępu do strony internetowej zawierającej dane oprogramowanie. 5. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu najpóźniej do dnia aktywacji subskrypcji licencji, dokumentu licencyjnego (w formie papierowej lub elektronicznej) osobno dla każdego rodzaju oprogramowania, potwierdzającego i uprawniającego Zamawiającego do korzystania z oprogramowania na wszystkich polach eksploatacji znanych w chwili zawarcia umowy, zgodnie z jego przeznaczeniem. 6. Aktualizacja lub zmiana wersji oprogramowania nie może powodować ograniczenia zakresu uprawnień użytkowników. 7. Wykonawca jest zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia z należytą starannością oraz dołożyć wszelkich starań, aby spełnić wszelkie wymagania Zamawiającego. 8. Składając ofertę Wykonawca jednocześnie zapewnia, że jest w stanie zrealizować przedmiot zamówienia oraz że kwota wskazana w złożonej ofercie zawiera wszelkie koszty niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 9. Wszelkie nazwy własne użyte w opisach przedmiotu zamówienia, określają minimalny dopuszczalny standard jakości przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się możliwość przedstawienia w ofercie rozwiązań równoważnych tj. zaproponowanie produktów, które posiadają nie gorsze cechy jakościowe, wydajnościowe, użytkowe, od produktów wskazanych przez Zamawiającego, o walorach nie gorszych niż opisane w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca jest obowiązany wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. 10. Centralny Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp przez złożeniem oferty. 11. Zamawiający informuje, że odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 ustawy Pzp, jeżeli obejmuje ona produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT wskazane w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa. 12. Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 19 ustawy Pzp, jeżeli obejmuje ona produkt ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, lub usługę ICT albo proces ICT określone w tej decyzji. 13. Jeżeli oferta obejmuje produkty ICT, usługi ICT lub procesy ICT, Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu ofertowym lub na sporządzonym przez siebie załączniku, w zakresie dotyczącym oferowanego świadczenia: 1) nazwę produktu ICT, usługi ICT lub procesu ICT; 2) producenta, dostawcę lub podmiot świadczący usługę; 3) typ, model, wersję albo inne dane umożliwiające jednoznaczną identyfikację; 4) zakres wykorzystania danego produktu ICT, usługi ICT lub procesu ICT przy realizacji zamówienia. 14. Wykonawca oświadcza, że zaoferowane produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT nie są objęte rekomendacją ani decyzją, o których mowa odpowiednio w art. 226 ust. 1 pkt 17 i pkt 19 ustawy Pzp. 15. W przypadku gdy Wykonawca poweźmie informację, że produkt ICT, usługa ICT lub proces ICT objęte jego ofertą zostały wskazane w rekomendacji albo decyzji, o których mowa w ust. 1 lub 2, zobowiązany jest niezwłocznie poinformować o tym Zamawiającego. 16. Zamawiający dokona weryfikacji informacji przedstawionych przez Wykonawcę na podstawie powszechnie dostępnych informacji, w szczególności rekomendacji publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa oraz decyzji ogłaszanych w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, a także publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej ministra właściwego do spraw informatyzacji oraz na stronie internetowej urzędu obsługującego tego ministra.

4.5.3.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48220000-6 - Pakiety oprogramowania dla internetu i intranetu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

184199,45 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

282665,07 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

184199,45 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Onex Group Prosta Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5213896081

7.3.3)Ulica

Al. Niepodległości 18

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-653

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

184199,45 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
504 686 zł
Próbka: 172 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 521 140 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 269 366 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
504 686 zł
Górny kwartyl
1 521 140 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stalowa Wola.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 184 199 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Onex Group Prosta Spółka Akcyjna (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.