Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
ZakończoneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Dostawa materiałów opatrunkowych, sprzętu medycznego, materiałów jednorazowego użytku, środków ochrony indywidualnej oraz innych materiałów medycznych - powtórka

Zamawiający Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Jerzego PIóro w Dobrym Mieście (Dobre Miasto, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Dostawa materiałów opatrunkowych, sprzętu medycznego, materiałów jednorazowego użytku,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 914 549 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Jerzego PIóro w Dobrym Mieście

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510993868

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Grunwaldzka 10 B

1.4.2.)Miejscowość

Dobre Miasto

1.4.3.)Kod pocztowy

11-040

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szpitaldobremiasto.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitaldobremiasto.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7f4e21d3-5179-497a-b7d7-0e6dc718bf04

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413241

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00611377

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa materiałów opatrunkowych, sprzętu medycznego, materiałów jednorazowego użytku, środków ochrony indywidualnej oraz innych materiałów medycznych - powtórka

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów opatrunkowych, sprzętu medycznego, materiałów jednorazowego użytku, środków ochrony indywidualnej oraz innych materiałów medycznych – powtórka

3.8.)Główny kod CPV

33140000-3 - Materiały medyczne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

33141110-4 - Opatrunki

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-01-20

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2026-01-20 do 2027-01-19

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SKAMEX SPÓŁKA AKCYJNA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 384767215

4.3.3.)Ulica

ul. Dr. Stefana Kopcińskiego 62 D

4.3.4.)Miejscowość

Łódź

4.3.5.)Kod pocztowy

90-032

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

57348,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00065115/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-17

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 4) Pzp, w związku ze spełnieniem przesłanek wskazanych w tym przepisie, strony zgodnie stwierdzają, że Wykonawca, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć skutków sytuacji geopolitycznej, w tym działań zbrojnych, które wpływają w wysokość cen. Proponowana zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, a jednocześnie nie przekracza wartości 50% pierwotnej umowy. Z uwagi na dynamiczny charakter zmian stronu wprowadzają czasową zmianę umowy, po którym to czasie strony powrócą do pierwotnej wysokości cen i wynagrodzenia.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Strony zgodnie zmieniają treść załącznika nr 1 pakiet 1. do umowy 13/TP/1/2025 (stanowiącego jej integralną część) w ten sposób, że modyfikują dotychczasową cenę jak poniżej:
Było: nr kat. 504600* RĘKAWICE ZABIEGOWE NITRYLOWE BEZPUDROWE cena 5,90 zł netto + 8% VAT (op. 100 szt.)
Jest: nr kat. 504600* RĘKAWICE ZABIEGOWE NITRYLOWE BEZPUDROWE cena 8,20 zł netto + 8% VAT (op. 100 szt.)

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00216065/01, 2026/BZP 00274049/01

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Aneks sporządzono na okres 2 m-cy tj. 13.08.2026 r. – 13.10.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33140000-3Materiały medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
914 549 zł
Próbka: 170 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
374 939 zł2 613 358 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 238 420 zł
Źródło próbki
CPV 33140000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
374 939 zł
Mediana
914 549 zł
Górny kwartyl
2 613 358 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Jerzego PIóro w Dobrym Mieście prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobre Miasto.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33140000-3 (Materiały medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.