AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Kształcenie praktyczne u pracodawców hiszpańskich dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zamawiający Powiat Ostrowiecki - Zespół Szkół nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim (Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyskie) prowadzi postępowanie „Kształcenie praktyczne u pracodawców hiszpańskich dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr…”. Termin składania ofert upływa 7 września 2026, 09:00. Planowany budżet: 125 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
125 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 września 2026, 09:00
2d 13h
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    28 sierpnia 2026

    Termin ofert: 7 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia są usługi zorganizowania kształcenia praktycznego u pracodawców w Hiszpanii wraz z usługami towarzyszącymi dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  • 2

    ZakresOkres realizacji zamówienia trwa do 2026-10-23, a w ramach zamówienia podobnego zamawiający przewiduje w okresie 3 lat możliwość udzielenia dalszych usług kształcenia praktycznego w Hiszpanii po negocjacjach z wykonawcą podstawowym.

  • 3

    ZakresZamawiający może zmieniać osoby realizujące usługę oraz termin wyjazdu w przypadku problemów z rekrutacją uczestników, dostępnością lotów lub zmian terminów lotów przez przewoźnika, a także dopuszcza zmiany w zakresie przedmiotu, sposobu realizacji i wynagrodzenia bez zwiększenia wartości umowy w określonych przypadkach.

  • 4

    RyzykoOfertę ocenia się wyłącznie według ceny, a zamówienie nie obejmuje opcji, wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Kontekst Atlasu

  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2024 r. wygrał Practivista S.L., który złożył jedyną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT OSTROWIECKI - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

1.3.)Oddział zamawiającego

Zespół Szkól Nr 2

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 292386349

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

os. Słoneczne 45

1.5.2.)Miejscowość

Ostrowiec Świętokrzyski

1.5.3.)Kod pocztowy

27-400

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.7.)Numer telefonu

412631733

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zsnr2@budowlanka.net.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.budowlanka.net.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kształcenie praktyczne u pracodawców hiszpańskich dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-82bdc173-1012-4695-8a16-7741599aa3f0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413128

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

europejski program mobilności

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-82bdc173-1012-4695-8a16-7741599aa3f0

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

SWZ - rozdział XVII i XVIII

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

SWZ - załącznik nr 7

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

SWZ - załącznik nr 7

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi obejmujące zorganizowanie kształcenia praktycznego u pracodawców w Hiszpanii wraz z zapewnieniem usług z tym związanych dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim

4.2.6.)Główny kod CPV

80212000-3 - Usługi edukacji zawodowej na poziomie szkoły średniej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-23

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zgodnie z Rozdziałem II pkt. 2.4 SWZ:
Zamawiający przewiduje udzielenie tych zamówień, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy, polegających na realizacji usług kształcenia praktycznego i usług z tym związanych w Hiszpanii. Zamówienia, o których mowa powyżej, jeżeli zostaną udzielone, będą dotyczyć w szczególności świadczonych usług opisanych w SWZ i Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zakres usług może różnić się od zadań opisanych w Opisie Przedmiotu Zamówienia.
Udzielenie zamówienia podobnego, uzależnione jest od oceny przebiegu dotychczasowej współpracy z Wykonawcą dokonanej przez zamawiającego oraz od przyznania zamawiającemu środków unijnych, przeznaczonych na sfinansowanie całości lub części zamówienia. W przypadku nieudzielenia zamówienia podobnego Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem zamawiającego.
Całkowita wartość zamówienia podobnego nie przekroczy 125% wartości zamówienia podstawowego. Zmawiający udzieli zamówienia po negocjacjach z Wykonawcą, któremu zostanie udzielone zamówienie podstawowe.
Dla zamówień podobnych odpowiednie zastosowanie znajdują postanowienia Umowy,
w szczególności postanowienia określające warunki i sposób zapłaty wynagrodzenia. Cena, sposób i termin realizacji, a także postanowienia odnośnie kar umownych i inne istotne elementy umowy będą przedmiotem negocjacji z Wykonawcą, któremu zamówienie podobne może być udzielone.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Rozdział XII SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Rozdział IV SWZ

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Rozdział V SWZ

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Rozdział VI SWZ

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Rozdział IV SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Tak

7.2.)Informacje na temat zaliczek

Wynagrodzenie Wykonawcy będzie wypłacane w transzach:
1) 20% wynagrodzenia Wykonawcy przed przyjazdem grupy.
2) 50% wynagrodzenia Wykonawcy do końca pierwszego tygodnia stażu,
3) 30% wynagrodzenia Wykonawcy przed powrotem grupy stażystów do Polski ze stażu.

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania zmian umowy (również w stosunku do treści oferty) w następujących przypadkach:
1. zmianę osób, którymi Wykonawca posłuży się do realizacji usług (przedstawiciel Wykonawcy i opiekunowie stażu) pod warunkiem, zaoferowania osób spełniających wymagania SWZ i Załącznika nr 1 Opis Przedmiotu Zamówienia wraz z uzasadnieniem zmiany (np.: choroba pracownika) i uzyskania na tą zmianę zgody Zamawiającego,
2. w zakresie przedmiotu niniejszej Umowy (w tym sposobu realizacji), terminu realizacji i wynagrodzenia, jednak nie powodujących zwiększenia wartości Umowy - w przypadku, gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem postanowień innych umów mających bezpośredni związek z niniejszą umową, w tym umów zawartych pomiędzy Zamawiającym a instytucjami nadzorującymi lub następstwem, w przypadku, gdy zmiany te nie były znane w dniu zawarcia umowy,
3. w zakresie przedmiotu niniejszej Umowy – zmiany terminu wyjazdu w przypadku: problemów związanych z rekrutacją uczestników wyjazdu, dostępnością lotów lub zmian terminów lotów przez przewoźnika lotniczego,
4. w zakresie przedmiotu niniejszej Umowy (w tym sposobu realizacji), przy niezmiennym poziomie wynagrodzenia, jeśli dzięki zmianom nastąpi poprawa wydajności, jakości prac związanych z przedmiotem niniejszej Umowy;
5. Strony dopuszczają zmiany wynagrodzenia w Umowie w zakresie i na warunkach określonych w Ustawie, w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-07 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-07 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80212000-3Usługi edukacji zawodowej na poziom…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2024wygrał(a): Practivista S.L.wartość b.d.1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 07.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Powiat Ostrowiecki - Zespół Szkół nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrowiec Świętokrzyski.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 125 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80212000-3 (Usługi edukacji zawodowej na poziomie szkoły średniej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.