Utwardzenie terenu działek gminnych nr 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 81 Obręb Trynek 055 w Gliwicach o powierzchni 2154,00 m2
Zamawiający Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. (Gliwice, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Utwardzenie terenu działek gminnych nr 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 81 Obręb Trynek 055 w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
14 sierpnia 2026
Termin ofert: 4 września 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
24 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
28 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276567632 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Dolnych Wałów 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gliwice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 32 33 92 964 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | biuro@zbmgliwice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zbmgliwice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Budownictwo i obiekty komunalne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00412965 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00393130 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem zamówienia jest: Utwardzenie terenu działek gminnych nr 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 81 Obręb Trynek 055 w Gliwicach o powierzchni 2154,00 m4. 2. Zamówienie nie jest podzielone na części. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje: a. wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni (np. podbudowa z kruszywa, warstwa nośna, warstwa wykończeniowa – n b. wykonanie niezbędnych elementów odwodnienia terenu (np. spadki podłużne i poprzeczne nawierzchni, możliwe punktowe lub liniowe odwodnienie, podłączenia do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, jeżeli przewiduje to dokumentacja projektowa); 4. Zakres prac obejmuje w szczególności: wykonanie utwardzenia, korytowanie na głębokość około 40-43 cm wraz z utylizacją urobku i wyrównaniem terenu do jego spadku, wysypanie kruszywa z mechanicznym zagęszczeniem warstwy – ok. 35 cm kruszywa, 5. Wymagania dotyczące kruszywa: spodnia warstwa – kruszywo bitumiczne 20-60 mm - z mechanicznym zagęszczenie, wierzchnia warstwa – kruszywo dolomitowe 0-30 mm lub hutnicze 12 – 20 mm – z mechanicznym zagęszczeniem. 6. Wymagania funkcjonalno-użytkowe Zamówienie ma zapewnić: a. możliwość bezpiecznego poruszania się pieszych i/lub pojazdów po utwardzonym terenie, zgodnie z przeznaczeniem określonym przez zamawiającego, przy zachowaniu wymaganych parametrów nośności i równości nawierzchni; b. trwałość i odporność nawierzchni na oddziaływania eksploatacyjne i atmosferyczne, odpowiednio do przewidywanych obciążeń (ruch pieszy / ruch kołowy itp.), zgodnie z właściwymi Polskimi Normami i przepisami techniczno-budowlanymi; 7. Wymagania dotyczące materiałów i standardu wykonania W opisie przedmiotu zamówienia oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót należy określić co najmniej: a. wymagania dotyczące przechowywania, transportu, dostawy, składowania i kontroli jakości wyrobów budowlanych; b. wymagania dotyczące sprzętu i maszyn niezbędnych do wykonania robót zgodnie z założoną jakością; c. szczegółowy sposób wykonania robót, z podaniem sposobu wykończenia poszczególnych elementów, tolerancji wymiarowych, przerw i ograniczeń w prowadzeniu robót oraz wymagań specjalnych (np. prowadzenie robót w czynnym terenie). Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Utwardzenie terenu działek gminnych nr 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 81 Obręb Trynek 055 w Gliwicach o powierzchni 2154,00 m4. 2. Zamówienie nie jest podzielone na części. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje: a. wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni (np. podbudowa z kruszywa, warstwa nośna, warstwa wykończeniowa – n b. wykonanie niezbędnych elementów odwodnienia terenu (np. spadki podłużne i poprzeczne nawierzchni, możliwe punktowe lub liniowe odwodnienie, podłączenia do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, jeżeli przewiduje to dokumentacja projektowa); 4. Zakres prac obejmuje w szczególności: wykonanie utwardzenia, korytowanie na głębokość około 40-43 cm wraz z utylizacją urobku i wyrównaniem terenu do jego spadku, wysypanie kruszywa z mechanicznym zagęszczeniem warstwy – ok. 35 cm kruszywa, 5. Wymagania dotyczące kruszywa: spodnia warstwa – kruszywa hutnicze 20-60 mm - z mechanicznym zagęszczeniem, wierzchnia warstwa – kruszywo dolomitowe 0-30 mm lub hutnicze 12 – 20 mm – z mechanicznym zagęszczeniem. 6. Wymagania funkcjonalno-użytkowe Zamówienie ma zapewnić: a. możliwość bezpiecznego poruszania się pieszych i/lub pojazdów po utwardzonym terenie, zgodnie z przeznaczeniem określonym przez zamawiającego, przy zachowaniu wymaganych parametrów nośności i równości nawierzchni; b. trwałość i odporność nawierzchni na oddziaływania eksploatacyjne i atmosferyczne, odpowiednio do przewidywanych obciążeń (ruch pieszy / ruch kołowy itp.), zgodnie z właściwymi Polskimi Normami i przepisami techniczno-budowlanymi; 7. Wymagania dotyczące materiałów i standardu wykonania W opisie przedmiotu zamówienia oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót należy określić co najmniej: a. wymagania dotyczące przechowywania, transportu, dostawy, składowania i kontroli jakości wyrobów budowlanych; b. wymagania dotyczące sprzętu i maszyn niezbędnych do wykonania robót zgodnie z założoną jakością; c. szczegółowy sposób wykonania robót, z podaniem sposobu wykończenia poszczególnych elementów, tolerancji wymiarowych, przerw i ograniczeń w prowadzeniu robót oraz wymagań specjalnych (np. prowadzenie robót w czynnym terenie). |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.