Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Rozbudowa i przebudowa budynku Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Baszków, na dz. Nr 761

Zamawiający Powiat Krotoszyński (Krotoszyn, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Rozbudowa i przebudowa budynku Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Baszków, na dz. Nr…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat KrotoszyńskiKrotoszyn, Wielkopolskie (powiat Krotoszyński →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Krotoszyński

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250854754

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

56 Pułku Piechoty Wlkp. 10

1.4.2.)Miejscowość

Krotoszyn

1.4.3.)Kod pocztowy

63-700

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.4.7.)Numer telefonu

62 725-42-56

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@starostwo.krotoszyn.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-krotoszyn.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412815

2.2.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00392415

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

Zakres prac obejmuje roboty budowlane polegające na demontażu istniejącego podnośnika pionowego, montażu nowego podnośnika wraz z przebudową istniejącego szybu windowego. Ponadto zakres robót budowlanych obejmuje przebudowę istniejących łazienek zlokalizowanych na parterze i pierwszym piętrze, rozbiórkę istniejącej rampy podjazdowej i montaż zewnętrznego podnośnika pionowego dla osób niepełnosprawnych. Zakres inwestycji obejmuje również przebudowę części instalacji elektrycznych i sanitarnych. Na terenie działki wykonany zostanie fragment drogi pożarowej stanowiącej kontynuację istniejącego ciągu dróg pożarowych znajdujących się na terenie parku oraz przebudowę zewnętrznej podziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej kolidującej z projektowaną rozbudową. W trakcie wykonywania robót objętych projektem budowlanym przewiduje się wykonanie obiektów budowlanych na potrzeby organizacji zaplecza budowy, dojazdu, transportu i montażu Wykonanie Instalacji sanitarnych obejmuje rozwiązania techniczne branży sanitarnej w zakresie przebudowy zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, przebudowy wewnętrznej instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, ogrzewania oraz budowy instalacji wentylacji mechanicznej dla rozbudowy i przebudowy budynku DPS. W zakresie branży elektrycznej ujęto: linie zasilającą oraz nową rozdzielnię obwodową, rozbudowy rozdzielni głównej, instalacji obwodów serwisowych windy, instalację oświetlenia podstawowego oraz awaryjnego ogrodu zimowego oraz rozbudowywanych łazienek, instalacji gniazd wtykowych oraz zasilania odbiorników niskiego napięcia ogrodu zimowego oraz rozbudowywanych łazienek, rozbudowę istniejącego systemu przywoławczego o dodatkowe elementy w związku z rozbudową łazienek oraz platformy zewnętrznej , połączeń wyrównawczych i ochrony od porażeń, instalacji uziemienia szybu windy, rozbudowę instalacji odgromowej, adaptację systemu SSP. 1) Charakterystyczne parametry techniczne a) Projektowanej rozbudowy • Szerokość elewacji frontowej: - istniejącego budynku: 41,6 - projektowanej rozbudowy: 6,70 m Łączna szerokość elewacji frontowej: 48,3 m • Liczba kondygnacji: - nadziemnych: 1 • Powierzchnia zabudowy: - projektowanej rozbudowy: 39,77 m2 Łączna powierzchnia projektowana: 39,77 m2 • Projektowana kubatura brutto: - projektowanej rozbudowy: 238,62 m3 Łączna kubatura projektowana: 238,62 m3 • Powierzchnia użytkowa rozbudowy: 26,24 m2 Powierzchnia użytkowa łącznie: 26,24 m2 • Wysokość projektowana rozbudowy: 5,99m b) Projektowanej przebudowy • Powierzchnia użytkowa - piwnica: - Istniejąca (pom. 0.1, 0.2): 14,99 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 0.1, 0.2): 15,22 m2 • Powierzchnia użytkowa - parter: - Istniejąca (pom. 1.5, 1.6, 1.7): 10,94 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 1.5): 10,86 m2 - Istniejąca (pom. 1.2, 1.3, 1.4): 13,20 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 1.2, 1.3, 1,4): 13,06 m2 • Powierzchnia użytkowa – I piętro: - Istniejąca (pom. 2.3, 2.4, 2.5): 7,48 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 2.3): 7,63 m2 - Istniejąca (pom. 2.1, 2.2): 18,24 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 2.1, 2.2): 18,07 m2 • Powierzchnia użytkowa - poddasze: - Istniejąca (pom. 3.1, 3.2): 9,44 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 3.1, 3.2): 10,20 m2 c) Projektowanego, wewnętrznego podnośnika osobowego • Wysokość podnoszenia: 11,63 m • Ilość przystanków (kondygnacji): 4 • Wymiary platformy: 110x215cm d) Projektowana powierzchnia terenów utwardzonych 190,03 m2 - Prototyp stolarki, kolorystyka elewacji i elementy aranżacji wnętrz na etapie realizacji robót wymagają akceptacji Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (zgodnie z Pozwoleniem Nr 892/2025/A z dnia 20.11.2025 r.) - Zamawiający podczas realizacji robót zapewnia osobę posiadającą kwalifikacje, o których mowa w art. 37 e ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami zgodnie z Pozwoleniem Nr 325/2025/C Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. - Obiekt w całości został zakwalifikowany do kategorii XI, jako budynek służby zdrowia – dom pomocy społecznej - Istniejący pałac zlokalizowany jest na obszarze układu ruralistycznego wpisanego do rejestru zabytków. Sam budynek pałacowy, pełniący obecnie funkcję Domu Pomocy Społecznej, również znajduje się w rejestrze zabytków, wpisany do rejestru zabytków po nr rej. Kl.IV-885/32/60 decyzją z dnia 06.06.1960 r. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dwóch etapach: a) Etap I - obejmujący roboty rozbiórkowe, roboty budowlane związane z montażem podnośnika dźwigowego wewnętrznego, prace sanitarne i elektryczne muszą zostać zrealizowane w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2026 r. b) Etap II – obejmujący roboty rozbiórkowe, remont łazienek budowę ogrodu zimowego z montażem pionowego podnośnika zewnętrznego, wykonanie nawierzchni, prace sanitarne i elektryczne muszą zostać zrealizowane w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2027 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowo-kosztorysowa, STWiOR, pozwolenie na budowę, postanowienia WWKZ, decyzje i opinie służb stanowiące załączniki Nr 1 do SWZ Po zmianie: Zakres prac obejmuje roboty budowlane polegające na demontażu istniejącego podnośnika pionowego, montażu nowego podnośnika wraz z przebudową istniejącego szybu windowego. Ponadto zakres robót budowlanych obejmuje przebudowę istniejących łazienek zlokalizowanych na parterze i pierwszym piętrze, rozbiórkę istniejącej rampy podjazdowej i montaż zewnętrznego podnośnika pionowego dla osób niepełnosprawnych. Zakres inwestycji obejmuje również przebudowę części instalacji elektrycznych i sanitarnych. Na terenie działki wykonany zostanie fragment drogi pożarowej stanowiącej kontynuację istniejącego ciągu dróg pożarowych znajdujących się na terenie parku oraz przebudowę zewnętrznej podziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej kolidującej z projektowaną rozbudową. W trakcie wykonywania robót objętych projektem budowlanym przewiduje się wykonanie obiektów budowlanych na potrzeby organizacji zaplecza budowy, dojazdu, transportu i montażu Wykonanie Instalacji sanitarnych obejmuje rozwiązania techniczne branży sanitarnej w zakresie przebudowy zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, przebudowy wewnętrznej instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, ogrzewania oraz budowy instalacji wentylacji mechanicznej dla rozbudowy i przebudowy budynku DPS. W zakresie branży elektrycznej ujęto: linie zasilającą oraz nową rozdzielnię obwodową, rozbudowy rozdzielni głównej, instalacji obwodów serwisowych windy, instalację oświetlenia podstawowego oraz awaryjnego ogrodu zimowego oraz rozbudowywanych łazienek, instalacji gniazd wtykowych oraz zasilania odbiorników niskiego napięcia ogrodu zimowego oraz rozbudowywanych łazienek, rozbudowę istniejącego systemu przywoławczego o dodatkowe elementy w związku z rozbudową łazienek oraz platformy zewnętrznej , połączeń wyrównawczych i ochrony od porażeń, instalacji uziemienia szybu windy, rozbudowę instalacji odgromowej, adaptację systemu SSP. 1) Charakterystyczne parametry techniczne a) Projektowanej rozbudowy • Szerokość elewacji frontowej: - istniejącego budynku: 41,6 - projektowanej rozbudowy: 6,70 m Łączna szerokość elewacji frontowej: 48,3 m • Liczba kondygnacji: - nadziemnych: 1 • Powierzchnia zabudowy: - projektowanej rozbudowy: 39,77 m2 Łączna powierzchnia projektowana: 39,77 m2 • Projektowana kubatura brutto: - projektowanej rozbudowy: 238,62 m3 Łączna kubatura projektowana: 238,62 m3 • Powierzchnia użytkowa rozbudowy: 26,24 m2 Powierzchnia użytkowa łącznie: 26,24 m2 • Wysokość projektowana rozbudowy: 5,99m b) Projektowanej przebudowy • Powierzchnia użytkowa - piwnica: - Istniejąca (pom. 0.1, 0.2): 14,99 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 0.1, 0.2): 15,22 m2 • Powierzchnia użytkowa - parter: - Istniejąca (pom. 1.5, 1.6, 1.7): 10,94 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 1.5): 10,86 m2 - Istniejąca (pom. 1.2, 1.3, 1.4): 13,20 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 1.2, 1.3, 1,4): 13,06 m2 • Powierzchnia użytkowa – I piętro: - Istniejąca (pom. 2.3, 2.4, 2.5): 7,48 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 2.3): 7,63 m2 - Istniejąca (pom. 2.1, 2.2): 18,24 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 2.1, 2.2): 18,07 m2 • Powierzchnia użytkowa - poddasze: - Istniejąca (pom. 3.1, 3.2): 9,44 m2 - Projektowanej przebudowy (pom. 3.1, 3.2): 10,20 m2 c) Projektowanego, wewnętrznego podnośnika osobowego • Wysokość podnoszenia: 11,63 m • Ilość przystanków (kondygnacji): 4 • Wymiary platformy: 110x215cm d) Projektowana powierzchnia terenów utwardzonych 190,03 m2 - Prototyp stolarki, kolorystyka elewacji i elementy aranżacji wnętrz na etapie realizacji robót wymagają akceptacji Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (zgodnie z Pozwoleniem Nr 892/2025/A z dnia 20.11.2025 r.) - Zamawiający podczas realizacji robót zapewnia osobę posiadającą kwalifikacje, o których mowa w art. 37 e ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami zgodnie z Pozwoleniem Nr 325/2025/C Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. - Obiekt w całości został zakwalifikowany do kategorii XI, jako budynek służby zdrowia – dom pomocy społecznej - Istniejący pałac zlokalizowany jest na obszarze układu ruralistycznego wpisanego do rejestru zabytków. Sam budynek pałacowy, pełniący obecnie funkcję Domu Pomocy Społecznej, również znajduje się w rejestrze zabytków, wpisany do rejestru zabytków po nr rej. Kl.IV-885/32/60 decyzją z dnia 06.06.1960 r. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dwóch etapach: a) Etap I - obejmujący roboty rozbiórkowe, roboty budowlane związane z montażem podnośnika dźwigowego wewnętrznego, prace sanitarne i elektryczne muszą zostać zrealizowane w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2027 r. b) Etap II – obejmujący roboty rozbiórkowe, remont łazienek budowę ogrodu zimowego z montażem pionowego podnośnika zewnętrznego, wykonanie nawierzchni, prace sanitarne i elektryczne muszą zostać zrealizowane w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2027 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowo-kosztorysowa, STWiOR, pozwolenie na budowę, postanowienia WWKZ, decyzje i opinie służb stanowiące załączniki Nr 1 do SWZ

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
9.1.Informacje dodatkowe Przed zmianą

1. Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 przedmiotowej ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się:1)Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;2)Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;3)Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości , jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. Wykluczenie, o którym powyżej następować będzie na okres trwania okoliczności wskazanych powyżej. W przypadku Wykonawcy wykluczonego na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, Zamawiający odrzuca ofertę takiego Wykonawcy odpowiednio do trybu stosowanego do udzielenia zamówienia publicznego oraz etapu prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Jako sankcję przewidziano również karę pieniężną nakładaną na osoby lub podmioty podlegające wykluczeniu na podstawie art.7 ust. 1 ustawy, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego lub biorą udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Przy czym, przez ubieganie się o udzielenie zamówienia publicznego rozumie się złożenie oferty. . Weryfikacji niepodlegania wykluczeniu z postępowania, Zamawiający dokona na podstawie złożonego przez Wykonawcę wstępnego oświadczenia (załącznik do SWZ) o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz na podstawie informacji zawartej w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014, a także informacji udostępnionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jako lista osób i podmiotów objętych sankcjami. 2. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2027 r. Termin wykonania zamówienia obejmuje pośrednie terminy, które Wykonawca zobowiązany jest dotrzymać, tj. : 1) Etap I - w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2026 r. 2) Etap II – w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2027 r. Po zmianie: 1. Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 przedmiotowej ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się:1)Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;2)Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;3)Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości , jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. Wykluczenie, o którym powyżej następować będzie na okres trwania okoliczności wskazanych powyżej. W przypadku Wykonawcy wykluczonego na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, Zamawiający odrzuca ofertę takiego Wykonawcy odpowiednio do trybu stosowanego do udzielenia zamówienia publicznego oraz etapu prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Jako sankcję przewidziano również karę pieniężną nakładaną na osoby lub podmioty podlegające wykluczeniu na podstawie art.7 ust. 1 ustawy, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego lub biorą udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Przy czym, przez ubieganie się o udzielenie zamówienia publicznego rozumie się złożenie oferty. . Weryfikacji niepodlegania wykluczeniu z postępowania, Zamawiający dokona na podstawie złożonego przez Wykonawcę wstępnego oświadczenia (załącznik do SWZ) o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz na podstawie informacji zawartej w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014, a także informacji udostępnionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jako lista osób i podmiotów objętych sankcjami. 2. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2027 r. Termin wykonania zamówienia obejmuje pośrednie terminy, które Wykonawca zobowiązany jest dotrzymać, tj. : 1) Etap I - w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2027 r. 2) Etap II – w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2027 r.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
6.4.1.Informacje dotyczące wadium Przed zmianą

1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100) 2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. od dnia 01.09.2026 r. do dnia 30.09.2026 r. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP S.A. Oddział Krotoszyn 79 1020 2267 0000 4802 0004 2440 z adnotacją: „Wadium – Rozbudowa i przebudowa DPS Baszków” Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego) tj. do dnia 01.09.2026 r. do godz. 09.00. 5. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci elektronicznej podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Powiat Krotoszyński z siedzibą ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 10, 63-700 Krotoszyn; 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) termin ważności gwarancji/poręczenia, 5) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 6. W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. 7. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Po zmianie: 1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100) 2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. od dnia 04.09.2026 r. do dnia 03.10.2026 r. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP S.A. Oddział Krotoszyn 79 1020 2267 0000 4802 0004 2440 z adnotacją: „Wadium – Rozbudowa i przebudowa DPS Baszków” Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego) tj. do dnia 04.09.2026 r. do godz. 09.00. 5. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci elektronicznej podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Powiat Krotoszyński z siedzibą ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 10, 63-700 Krotoszyn; 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) termin ważności gwarancji/poręczenia, 5) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 6. W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. 7. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2026-09-01 09:00 Po zmianie: 2026-09-04 09:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2026-09-01 09:15 Po zmianie: 2026-09-04 09:15

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.4.Termin związania ofertą Przed zmianą

2026-09-30 Po zmianie: 2026-10-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Krotoszyński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krotoszyn.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.