Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 3
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

DOŻYWIANIE DZIECI W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W JURKOWIE W ROKU SZKOLNYM 2026/2027

Zamawiający Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie (Jurków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „DOŻYWIANIE DZIECI W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W JURKOWIE W ROKU SZKOLNYM 2026/2027”, wybierając ofertę wykonawcy GMINNY OŚRODEK KULTURY W DOBREJ. Złożono 4 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 182 573 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 czerwca 2026

    Termin ofert: 8 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GMINNY OŚRODEK KULTURY W DOBREJ (Dobra).

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 3 oferty.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 30 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W JURKOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 490670844

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

115

1.5.2.)Miejscowość

Jurków

1.5.3.)Kod pocztowy

34-643

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 334 00 22

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zpojurkow@gminadobra.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zpojurkow.gminadobra.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6f54b695-eea3-4f3d-be36-9880927a9deb

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

DOŻYWIANIE DZIECI W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W JURKOWIE W ROKU SZKOLNYM 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6f54b695-eea3-4f3d-be36-9880927a9deb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412674

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00309358

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPO-271-1/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

678550,70 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi: Dożywianie dzieci w Zespole Placówek Oświatowych w Jurkowie w roku szkolnym 2026/2027.

Przedmiotem zamówienia jest przygotowywanie, wydawanie posiłków oraz odbiór i utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych w Zespole Placówek Oświatowych w Jurkowie w okresie 01.09.2026 r. – 30.06.2027 r. w ramach realizacji zadań własnych placówki oświatowej oraz dożywianie dzieci w ramach Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028.

Przedmiotem zamówienia jest przygotowywanie, wydawanie posiłków oraz odbiór i utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych dla Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie w następujących szacunkowych ilościach:

Do Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Jurkowie 34-643 Jurków 115:
• 1 gorący posiłek (zupa lub drugie danie) –180 x 177 =31 860 szt.

Do Gminnego Przedszkola w Zespole Placówek Oświatowych w Jurkowie 34-643 Jurków 115:

• Śniadanie-44 x 206 = 9 064 szt.
• obiad(zupa i drugie danie) – 44 x 206 = 9 064 szt.
• podwieczorek – 44 x 206 = 9 064 szt.

Dowóz do Szkoły Filialnej im. Wincenta Pola wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Półrzeczkach-Półrzeczki 216, 34-643 Jurków:

• 1 gorący posiłek (zupa lub drugie danie) - 32 x 177 = 5 664 szt.

W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest dostarczać przygotowane posiłki do Szkoły Filialnej im. Wincenta Pola wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Półrzeczkach - Półrzeczki 216, 34-643 Jurków.

Zamawiający przewiduje możliwość wykonania prawa opcji, które będzie polegała na zwiększeniu wolumenu zamówienia do 10 % zakresu zamówienia podstawowego.
Wykonawca otrzyma odpłatnie w dzierżawę pomieszczenia kuchenne wyposażone w urządzenia i sprzęt do przygotowywania i wydawania posiłków w Zespole Placówek Oświatowych w Jurkowie w terminie i na zasadach określonych w umowie z Dyrektorem Placówek Oświatowych w Jurkowie. Wykonawca będzie ponosił koszty mediów takich jak: prąd, gaz, woda na podstawie wskazań podliczników w cenie za jednostkę ilości wynikającej z ostatniej faktury, którą otrzymuje szkoła. Koszty mediów będą naliczane miesięcznie na podstawie faktur. Pomieszczenia wraz z wyposażeniem przeznaczone do dzierżawy można oglądać w dniach i godzinach pracy szkoły po uzgodnieniu z jej Dyrektorem.

4.5.3.)Główny kod CPV

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55320000-9 - Usługi podawania posiłków

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

654832,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

819855,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

612519,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GMINNY OŚRODEK KULTURY W DOBREJ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 492045671

7.3.3)Ulica

490

7.3.4)Miejscowość

Dobra

7.3.5)Kod pocztowy

34-642

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

556844,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55300000-3Usługi restauracyjne i dotyczące po…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
182 573 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 792 zł529 305 zł
Rozstęp międzykwartylowy
432 513 zł
Źródło próbki
CPV 55300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 792 zł
Mediana
182 573 zł
Górny kwartyl
529 305 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jurków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55300000-3 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GMINNY OŚRODEK KULTURY W DOBREJ (Dobra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.