Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 718/3, 948/17, 949/3 w m. Warzyce w km 0+000-0+200” i „Utwardzenie placu postojowego przy budynku Szkoły Podstawowej w Szebniach”

Zamawiający Gmina Jasło (Jasło, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 718/3, 948/17, 949/3 w m. Warzyce w km 0+000-0+200” i…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina JasłoJasło, Podkarpackie (powiat Jasielski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 706 024 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA JASŁO

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440264

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Juliusza Słowackiego 4

1.4.2.)Miejscowość

Jasło

1.4.3.)Kod pocztowy

38-200

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.4.7.)Numer telefonu

13 44 366 69

1.4.8.)Numer faksu

gmina@gminajaslo.pl

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@gminajaslo.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gminajaslo.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e735a9f4-ed03-4a35-b175-ea53c6d67cf0

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412639

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00165070

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 718/3, 948/17, 949/3 w m. Warzyce w km 0+000-0+200” i „Utwardzenie placu postojowego przy budynku Szkoły Podstawowej w Szebniach”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.
„a/ „Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 718/3, 948/17, 949/3 w m. Warzyce w km 0+000-0+200”
W ramach przebudowy drogi planowane roboty polegać będą na:
- poszerzeniu jezdni
- wykonaniu stabilizacji gruntu cementem i kruszywem naturalnym jako doziarnienie
- wykonaniu podbudowy z kruszyw łamanych pod warstwy konstrukcyjne drogi
- wykonaniu nowej nawierzchni jezdni ( warstwa wiążąca i ścieralna),
- wykonaniu poboczy z kruszyw łamanych,
- wykonaniu rowu odwadniającego
- wykonaniu przebudowy zjazdów,
b/ „Utwardzenie placu postojowego przy budynku Szkoły Podstawowej w Szebniach”
W ramach utwardzenia placu postojowego w Szebniach przy Szkole Podstawowej roboty polegać będą na:
- wykonaniu podbudowy z kruszyw łamanych pod warstwy konstrukcyjne placu,
- wykonaniu nowej nawierzchni placu i drogi dojazdowej( warstwa wiążąca i ścieralna),
- montażu obrzeża na placu postojowym od strony boiska sportowego,

1. Szczegółowy zakres robót określa: przedmiar robót Załącznik nr 1a; 1b; do SWZ, oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót Załącznik nr 2 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-04-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma Handlowo Usługowa Grzegorz Ligęzka

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8721168188

4.3.3.)Ulica

ul. Okrągła 1

4.3.4.)Miejscowość

Brzostek

4.3.5.)Kod pocztowy

39-230

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

304114,94 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00221448/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-17

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiana podyktowana jest potrzebą wykonania robót dodatkowych
przez dotychczasowego wykonawcę.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Aneksem wprowadza się zmianę wynagrodzenia Wykonawcy ze względu na konieczność wykonania robót dodatkowych dla poprawy odwodnienia placu postojowego przy budynku Szkoły Podstawowej w Szebniach.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

308581,05

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jasło prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jasło.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.