Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 089 500 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 089 500 zł – 1 444 473 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. DŁUGIEJ W MIEJSCOWOŚCI KŁOBUCZYNO

Zamawiający Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna (Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. DŁUGIEJ W MIEJSCOWOŚCI KŁOBUCZYNO”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek. Wartość umowy: 1 089 500 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
1 089 500 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 lipca 2026

    Termin ofert: 18 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek (Przyborzyce).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 089 499,72 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 089 499,72 zł do 1 444 473,31 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD KOMUNALNY GMINY KOŚCIERZYNA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190597909

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

5

1.5.2.)Miejscowość

Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo

1.5.3.)Kod pocztowy

83-400

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL637 - Chojnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ZP@ZKGK.KOSCIERZYNA.PL

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.koscierzyna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zkgk

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. DŁUGIEJ W MIEJSCOWOŚCI KŁOBUCZYNO

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a486b4a-6d46-44f6-bbce-931e62ece944

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412419

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00013385/22/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.22 PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. DŁUGIEJ W MIEJSCOWOŚCI KŁOBUCZYNO

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00366004

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.261.24.26.TL

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zamierzenie inwestycyjne pn. „PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. DŁUGIEJ W
MIEJSCOWOŚCI KŁOBUCZYNO”. Zamówienie dotyczy budowy drogi na odcinku 834,27 mb zlokalizowanej w obrębie
ewidencyjnym Kłobuczyno w gminie Kościerzyna (ul. Długa) w zakresie:
• roboty przygotowawcze i pomiarowe,
• roboty rozbiórkowe(rozbiórka nawierzchni – frezowanie nawierzchni, rozbiórka chodników i zjazdów),
• wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni,
• roboty ziemne powierzchniowe wykonywane mechanicznie (wykopy, nasypy, koryto pod konstrukcję chodników i zjazdów),
• wykonanie podbudowy pod chodniki i zjazdy,
• ułożenie oporników betonowych oraz krawężników,
• wykonanie nawierzchni drogi – nakładka asfaltowa,
• wykonanie nawierzchni zjazdów,
• humusowanie i obsianie nasionami traw skarp i rowów,
2. Szczegóły dotyczące opisu przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 7 do SWZ – dokumentacji projektowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1089499,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1444473,31 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1089499,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8421333298

7.3.4)Miejscowość

Przyborzyce

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1089499,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 089 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek (Przyborzyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.