Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
478 352 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 478 352 zł – 670 744 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w tym: 1. Remont i modernizacja dróg dojazdowych „Leśna”, „Średnie”, „Kamieniec” w Moszczenicy oraz „Strażacka”, „Akacjowa” w Staszkówce.

Zamawiający Gmina Moszczenica (Moszczenica, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w tym: 1. Remont i modernizacja…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe GODROM. Wartość umowy: 478 352 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina MoszczenicaMoszczenica, Małopolskie (powiat Bocheński →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
478 352 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 lipca 2026

    Termin ofert: 10 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe GODROM (Gorlice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 478 351,85 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 478 351,85 zł do 670 743,52 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MOSZCZENICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892475

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Samorządowa 4

1.5.2.)Miejscowość

Moszczenica

1.5.3.)Kod pocztowy

38-321

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

18 354 13 00

1.5.8.)Numer faksu

18 354 10 85

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@gminamoszczenica.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminamoszczenica.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d4eb252e-57f8-4d42-bfaa-ffd381b60b5e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w tym:
1. Remont i modernizacja dróg dojazdowych „Leśna”, „Średnie”, „Kamieniec” w Moszczenicy oraz „Strażacka”, „Akacjowa” w Staszkówce.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d4eb252e-57f8-4d42-bfaa-ffd381b60b5e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412386

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079785/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.2 Remont i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w tym

1. Remont i modernizacja dróg dojazdowych „Leśna”, „Średnie”, „Kamieniec” w Moszczenicy oraz „Strażacka”, „Akacjowa” w Staszkówce.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00358414

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OA.271.95.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

471553,35 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Rodzaj zamówienia

robota budowlana 2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn. REMONT i MODERNIZACJA DRÓG DOJAZDOWYCH DO GRUNTÓW ROLNYCH w tym: 1) Remont i modernizacja dróg dojazdowych „Leśna”, „Średnie”, „Kamieniec” w Moszczenicy oraz „Akacjowa”, „Strażacka” w Staszkówce. Zamówienie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Małopolskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, w zakresie: a) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Leśna” w Moszczenicy o długości 251,5m i szerokości 3,0m b) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Średnie” w Moszczenicy o długości 220m i szerokości 2,7m c) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Kamieniec” w Moszczenicy o długości 220m i szerokości 2,5m d) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Strażacka” w Staszkówce o długości 280m i szerokości 2,5m e) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Akacjowa” w Staszkówce o długości 504m i szerokości 3,0m 2) Remont i modernizacja dróg dojazdowych „Gorlicka” oraz „Od Zagórzan nr działki 4454” w Moszczenicy, zamówienie finansowane ze środków własnych budżetu Gminy, w zakresie: a) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Gorlicka” w Moszczenicy o długości 102m i szerokości 3,0m b) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Od Zagórzan nr działki 4454” w Moszczenicy o długości 170m i szerokości 3,0m 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na wykonanie całości przedmiotu zamówienia. Złożenie większej liczby ofert lub oferty zawierającej propozycje wariantowe spowoduje, że każda z ofert podlegać będzie odrzuceniu. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w przedmiarach robót stanowiących załączniki nr 12 oraz zał. Nr 13 do SWZ, które stanowią materiał informacyjny co do rodzaju robót objętych niniejszym zamówieniem: 1) Przedmiary robót dla dróg dojazdowych dofinansowanych ze środków budżetu Województwa Małopolskiego, zał. Nr 12 do SWZ: a) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Leśna” w Moszczenicy o długości 251,5m i szerokości 3,0m b) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Średnie” w Moszczenicy o długości 220m i szerokości 2,7m c) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Kamieniec” w Moszczenicy o długości 220m i szerokości 2,5m d) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Strażacka” w Staszkówce o długości 280m i szerokości 2,5m e) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Akacjowa” w Staszkówce o długości 504m i szerokości 3,0m 2) Przedmiary robót dla dróg dojazdowych finansowanych ze środków własnych budżetu Gminy, zał. Nr 13 do SWZ; a) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Gorlicka” w Moszczenicy o długości 102m i szerokości 3,0m b) Remont/modernizacja drogi dojazdowej „Od Zagórzan nr działki 4454” w Moszczenicy o długości 170m i szerokości 3,0m 3. Roboty składające się na przedmiot zamówienia muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami (w szczególności ustawy prawo budowlane, przepisami bhp i p.poż oraz branżowymi), jak również zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, a także z należytą starannością, zachowaniem właściwej organizacji pracy i zapewnieniem dobrej jakości.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

478351,85 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

670743,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

478351,85 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe GODROM

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 738-18-02-733

7.3.3)Ulica

Zakole

7.3.4)Miejscowość

Gorlice

7.3.5)Kod pocztowy

38-300

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

478351,85 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Z uwagi na źródła finansowania zawarto odrębne umowy - umowa nr:
106/2026 z dnia 28.08.2026 r. na Remont i modernizacja dróg dojazdowych „Leśna”, „Średnie”, „Kamieniec” w Moszczenicy oraz „Strażacka”, „Akacjowa” w Staszkówce.
Zamówienie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Małopolskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych na kwotę brutto w wysokości : 377 637,48 złotych oraz


107/2026 na Remont i modernizacja dróg dojazdowych „Gorlicka” oraz „Od Zagórzan nr działki 4454” w Moszczenicy, zamówienie finansowane ze środków własnych budżetu Gminy na kwotę brutto: 100 714,37 zł

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Moszczenica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Moszczenica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 478 352 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe GODROM (Gorlice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.