Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM PSP Kraków

Zamawiający Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 030 325 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351567031

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Westerplatte 19

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-033

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

+48 693 998 014

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bartlomiej.tatka@psp.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/kmpsp-krakow/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://malopolskapsp.ezamawiajacy.pl/pn/KWPSP/demand/310329/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM PSP Kraków

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3ee4aa18-af00-4147-bd0a-cb938a6e3264

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412309

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00068544/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM PSP Kraków

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00372443/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MT.2370.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

200000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM PSP Kraków
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4. Pojazd fabrycznie nowy, musi spełniać wymagania o ruchu drogowym (ważna homologacja na pojazd bazowy). Maksymalna masa rzeczywista samochodu nie może przekroczyć 3000 kg.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ.

Kod CPV 34144210-3 Wozy strażackie

Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie:
Opcja nr 1: Pojazd wyposażony w terminal przewoźny TETRA w standardzie TEA2 – 1 sztuka (Szczegółowy Opis techniczny w załączniku nr 2 do SWZ)
Opcja nr 2: Komplet opon zimowych dla rozmiaru felg przewidzianych dla opon letnich 1 komplet
Ostateczna decyzja o skorzystaniu z prawa opcji w całości lub w części uzależniona jest od wysokości cen zaoferowanych w postępowaniu oraz posiadanych przez Zamawiającego środków finansowych. Zamawiający zastrzega, iż zamówienie określone jako „Prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego, Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu żadne roszczenie. Zamawiający podejmie decyzję o skorzystaniu z prawa opcji i poinformuje o niej Wykonawcę przed podpisaniem umowy. W przypadku uruchomienia opcji, informacja o tym zostanie wskazana w treści zawieranej umowy, a Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji zamówienia podstawowego wraz z wybranym zakresem opcji. Jednocześnie Zamawiający informuje, że:
• ocena złożonych ofert będzie miała charakter całościowy (zamówienie podstawowe oraz prawo opcji)
• oferta na prawo opcji jest obligatoryjna – w przypadku brak oferty w zakresie prawa opcji, oferta zostanie odrzucona jako niezgodna z warunkami zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144210-3Wozy strażackie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 030 325 zł
Próbka: 106 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
411 128 zł1 400 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
988 872 zł
Źródło próbki
CPV 34144210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
411 128 zł
Mediana
1 030 325 zł
Górny kwartyl
1 400 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144210-3 (Wozy strażackie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.