,,Roboty hydrogeologiczne - wykonanie studni głębinowej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie, ul. Żołnierska 18A, 10-651 Olsztyn”
Zamawiający Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „,,Roboty hydrogeologiczne - wykonanie studni głębinowej w Wojewódzkim Specjalistycznym…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
14 sierpnia 2026
Termin ofert: 2 września 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
28 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000295580 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Żołnierska 18a |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Olsztyn |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 10-561 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@wssd.olsztyn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.wssd.olsztyn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Zdrowie |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00412103 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00393243 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a. zdolności technicznej i zawodowej. W tym zakresie Zamawiający wymaga: a.1 Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, wykazując się osobami (kadrą), które będą uczestniczyć w wykonaniu niniejszego zamówienia (wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nich czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami), w tym: a.1.1 – Kierownika robót wiertniczych (osoba, która będzie bezpośrednio nadzorować w sposób ciągły prace wiertnicze oraz realizacje postanowień umowy w okresie jej trwania) - posiadającego aktualne zatwierdzone przez Urząd Górniczy uprawnienia do wykonywania robót wiertniczych o głębokości powyżej 100 metrów UWAGA: Ilekroć Zamawiający wymaga określonych uprawnień, uzyskanych na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy Prawo budowlane (lub też na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów), rozumie przez to również odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie odpowiednich przepisów prawa państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, nabyte w celu wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.” a.2 Posiadania wiedzy i doświadczenia, wykazując, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonali i zakończyli z uzyskaniem pozwoleń na ich użytkowanie minimum dwie inwestycje: - prace hydrogeologiczne polegające na wykonaniu przynajmniej dwóch zamówień, których przedmiotem było wykonanie studni głębinowej o głębokości nie płytszej niż 150 m każda, wykonanych w technologii wiercenia metodą obrotową pod osłoną płuczki (opisanej w załączonym Projekcie Geologiczno -Technicznym otworu studziennego S1), której wartość każdej inwestycji wynosiła minimum 500 000,00 zł. brutto złotych (pięćset tysięcy złotych) (wzór wykazu stanowi zał. nr 4 do SIWZ). Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a. zdolności technicznej i zawodowej. W tym zakresie Zamawiający wymaga: a.1 Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, wykazując się osobami (kadrą), które będą uczestniczyć w wykonaniu niniejszego zamówienia (wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nich czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami), w tym: a.1.1 – Kierownika robót wiertniczych (osoba, która będzie bezpośrednio nadzorować w sposób ciągły prace wiertnicze oraz realizacje postanowień umowy w okresie jej trwania) - posiadającego aktualne zatwierdzone przez Urząd Górniczy uprawnienia do wykonywania robót wiertniczych o głębokości powyżej 100 metrów UWAGA: Ilekroć Zamawiający wymaga określonych uprawnień, uzyskanych na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy Prawo budowlane (lub też na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów), rozumie przez to również odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie odpowiednich przepisów prawa państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, nabyte w celu wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.” a.2 Posiadania wiedzy i doświadczenia, wykazując, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonali i zakończyli z uzyskaniem pozwoleń na ich użytkowanie minimum dwie inwestycje: - prace hydrogeologiczne polegające na wykonaniu przynajmniej dwóch zamówień, których przedmiotem było wykonanie studni głębinowej o głębokości nie płytszej niż 120 m każda, wykonanych w technologii wiercenia metodą obrotową pod osłoną płuczki (opisanej w załączonym Projekcie Geologiczno -Technicznym otworu studziennego S1), której wartość każdej inwestycji wynosiła minimum 360 000,00 zł. brutto złotych (trzysta sześćdziesiąt tysiećy złotych) (wzór wykazu stanowi zał. nr 4 do SIWZ). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-08-31 10:00 Po zmianie: 2026-09-02 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-08-31 12:00 Po zmianie: 2026-09-02 12:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.