Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
27 735 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków utrzymania czystości na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Zakres ilościowy zamówienia oraz termin dostawy określony został w ofercie, która jest integralną częścią um
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem umowy jest zakup i dostawa środków ochrony osobistej dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku- Białej. Zakres ilościowy zamówienia oraz termin dostawy określony został w ofercie, która jest integralną częścią umowy. Do
    Wartość umowy
    13 594 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3Przedmiotem zamówienia jest dostawa worków na odpady na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Zakres ilościowy zamówienia oraz termin dostawy określony został w ofercie, która jest integralną częścią umowy. Dostawy
    Wartość umowy
    14 141 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa środków utrzymania czystości dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej.

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa środków utrzymania czystości dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 27 735 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Miejski Ośrodek Pomocy SpołecznejBielsko-Biała, Śląskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
27 735 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: MARPOL Szlencka Sp. z o.o. (część 2); PPUH ROBUTEX Ponikiewscy sp.jawna (część 3).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 27 735,32 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070810575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Karola Miarki 11

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

33 49 95 600

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mops.bielsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mops.bielsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

Platforma zakupowa: mops-bielsko-biala.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa środków utrzymania czystości dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2da75049-fd0b-4b28-a035-7180112e3ba1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411828

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00006512/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zakup środków czystości

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00284834

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MOPS>DA.251.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

264033,41 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

104421,97 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków utrzymania czystości na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej.
Zakres ilościowy zamówienia oraz termin dostawy określony został w ofercie, która jest integralną częścią umowy.
Dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, partiami w zależności
od bieżących potrzeb Zamawiającego, w okresie obowiązywania umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

39831200-8 - Detergenty

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33763000-6 - Ręczniki papierowe do rąk

33761000-2 - Papier toaletowy

4.5.5.)Wartość części

79317,65 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest zakup i dostawa środków ochrony osobistej dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku- Białej.
Zakres ilościowy zamówienia oraz termin dostawy określony został w ofercie, która jest integralną częścią umowy.
Dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, partiami w zależności
od bieżących potrzeb Zamawiającego, w okresie obowiązywania umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

18424300-0 - Rękawice jednorazowe

4.5.5.)Wartość części

12726,76 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa worków na odpady na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej.
Zakres ilościowy zamówienia oraz termin dostawy określony został w ofercie, która jest integralną częścią umowy.
Dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, partiami w zależności
od bieżących potrzeb Zamawiającego, w okresie obowiązywania umowy

4.5.3.)Główny kod CPV

19520000-7 - Produkty z tworzyw sztucznych

4.5.5.)Wartość części

12377,56 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia działając na podstawie art. 255 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. 793) w brzmieniu: ,,Wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie
do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

79914,59 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

91526,79 PLN

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

13594,32 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

15040,77 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

13594,32 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 10

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MARPOL Szlencka Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6431778730

7.3.3)Ulica

Michałkowicka 51

7.3.4)Miejscowość

Siemianowice Śląskie

7.3.5)Kod pocztowy

41-103

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 11

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

13594,32 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Sekcja 12

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 13

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9973,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

21508,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

14141,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 14

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPUH ROBUTEX Ponikiewscy sp.jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5470051279

7.3.3)Ulica

Karpacka 13a

7.3.4)Miejscowość

Bielsko-Biała

7.3.5)Kod pocztowy

43-316

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 15

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

14141,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39831200-8Detergenty
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 27 735 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39831200-8 (Detergenty). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MARPOL Szlencka Sp. z o.o. (Siemianowice Śląskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.