Dostawa, montaż i uruchomienie 24 szt. stacjonarnych stacji ładowania autobusów elektrycznych
Zamawiający Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa, montaż i uruchomienie 24 szt. stacjonarnych stacji ładowania autobusów…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 325 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=211, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
28 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 341266700 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Wieniecka |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Włocławek |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 87-800 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL619 - Włocławski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 571319593 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | kamila.dyksa@kpts.com.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.kpts.com.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 2 - usługi transportowe |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f879f831-0784-4df2-8b4b-824961a9fe15 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411717 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie sektorowe |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/S 152-525507 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa, montaż i uruchomienie 24 szt. stacjonarnych stacji ładowania autobusów elektrycznych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowych stacjonarnych stacji ładowania autobusów elektrycznych, w łącznej ilości 24 szt. obejmującej: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 31158000-8 - Ładowarki |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-14 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 175 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ARINEA Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9680990666 |
| 4.3.3.) | Ulica | Działkowa11B |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Borek |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 62-872 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 3173153,93 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/S 207-712429 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-22 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność wydłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy nastąpiła na podstawie § 12 ust. 3 pkt 3) umowy, w związku z wystąpieniem obiektywnych czynników niezależnych od Wykonawcy. Bezpośrednią przyczyną było przesunięcie przez Energa-Operator S.A. terminu realizacji przyłączenia do sieci elektroenergetycznej jednego z obiektów objętych umową, co uniemożliwiło zakończenie całego przedmiotu umowy w pierwotnym terminie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W wyniku wprowadzonej zmiany termin realizacji etapu II umowy, a co za tym idzie termin realizacji przedmiotu umowy, został określony na nowy, tj. najpóźniej do dnia 31 lipca 2026r. Zakres rzeczowy przedmiotu umowy, wysokość wynagrodzenia Wykonawcy oraz pozostałe zapisy umowy pozostały bez zmian. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 3173153,93 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).