Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL).
Zamawiający Politechnika Opolska (Opole, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 196 138 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=230, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Maszyny biurowe i liczące (CPV 30)
- woj. Opolskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POLITECHNIKA OPOLSKA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001732 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Prószkowska 76 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Opole |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 45-758 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | a.jucha@po.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://po.opole.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c24a8310-2c75-448d-8411-07fbf1ba99f3 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411654 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00314819 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL). |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL) z podziałem na: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30213000-5 - Komputery osobiste |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-07-23 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 4 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PRZP Systemy Informacyjne Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8661696830 |
| 4.3.3.) | Ulica | Kilińskiego 6 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Połaniec |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 28-230 |
| 4.3.6.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 226969,44 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00411452/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-05 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wydłużenie terminu realizacji zamówienia opcjonalnego |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W § 3 ust. 1 pkt 1) lit. b) umowy, otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 113484,72 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Informacje dodatkowe
1. Całkowita wartość przedmiotu umowy wynosi:
1) dla części 1: 226 969,44 zł brutto (słownie: dwieście dwadzieścia sześć tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt dziewięć złotych 44/100), netto 184 528,00 zł (słownie: sto osiemdziesiąt cztery tysiące pięćset dwadzieścia osiem złotych 00/100), plus należny podatek VAT 42 441,44 zł, w tym:
a) zamówienie gwarantowane: : 113 484,72 zł brutto (słownie: sto trzynaście tysięcy czterysta osiemdziesiąt cztery złote 72/100), netto 92 264,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt dwa tysiące dwieście sześćdziesiąt cztery złote 00/100), plus należny podatek VAT 21 220,72 zł;
b) zamówienie opcjonalne: 113 484,72 zł brutto (słownie: sto trzynaście tysięcy czterysta osiemdziesiąt cztery złote 72/100), netto 92 264,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt dwa tysiące dwieście sześćdziesiąt cztery złote 00/100), plus należny podatek VAT 21 220,72 zł
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.