Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Rzeczowa realizacja projektu pn.: „WALORYZACJA CEMENTOWNI GRODZIEC W BĘDZINIE PODSTAWĄ PROCESU TRANSFORMACJI LOKALNEJ - Zadanie 1”

Zamawiający Miasto Będzin (Będzin, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Rzeczowa realizacja projektu pn.: WALORYZACJA CEMENTOWNI GRODZIEC W BĘDZINIE PODSTAWĄ…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto BędzinBędzin, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Będzin

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257446

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

11 Listopada 20

1.4.2.)Miejscowość

Będzin

1.4.3.)Kod pocztowy

42-500

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.4.7.)Numer telefonu

32 267 92 38

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.bedzin.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bedzin.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-05ce9ddb-7d39-46a8-ab44-aaab34951941

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411600

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00319704

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.09 - Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu. Numer wniosku FESL.10.09-IZ.01-074E/23-005

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rzeczowa realizacja projektu pn.: „WALORYZACJA CEMENTOWNI GRODZIEC W BĘDZINIE PODSTAWĄ PROCESU TRANSFORMACJI LOKALNEJ - Zadanie 1”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót rozbiórkowych obiektów znajdujących się na działkach o numerach ewidencyjnych 346/15, 346/45, 6749/5 obręb 0002 Grodziec zlokalizowanych w jednostce ewidencyjnej 240101_1 Będzin tj:
- Obiekt 4 - Hala pieca obrotowego nr 1
- Obiekt 5 - Komin pieca obrotowego nr 1
- Obiekt 6 - Hala surowca i hala młynów surowca
- Obiekt 7 - Skład węgla z halą młynów węglowych i suszarni
- Obiekt 8 - Hala klinkieru
- Obiekt 9 - Młyn węglowy
- Obiekt 10’ – Obiekt technologiczny między obiektami 10 i 6
- Obiekt 11 - Hala pieców obrotowych
- Obiekt 12 - Komin pieca obrotowego nr 3
- Obiekt 13 - Komin pieca obrotowego nr 2
- Obiekt 14 - Komin pieca obrotowego nr 4
- Obiekt 15 - Komin pieca obrotowego nr 5
- Obiekt 16 - Tunel transportera klinkieru (częściową)
- Obiekt 22 – Hala pakowni (częściowa)
- Obiekt 51 - funkcja nieznana
- Obiekt 52 - funkcja nieznana

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 5 do SWZ, a zakres robót określa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót załącznik nr 7 do SWZ, dokumentacja projektowa załącznik nr 8 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-11-06

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

10 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Developer i Recykling Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

276980869

4.3.3.)Ulica

ul. Młodego Górnika 2D

4.3.4.)Miejscowość

Zabrze

4.3.5.)Kod pocztowy

41-808

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4425048,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00540037/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-06-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność usunięcia istniejących kolizji technologicznych i zagrożeń bezpieczeństwa ujawnionych w trakcie realizacji inwestycji , bez czego wykonanie zakresu podstawowego zgodnie z wymaganiami umowy byłoby znacząco utrudnione lub niemożliwe.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Rezygnacja z części robót dotyczących rozebrania obiektów oraz rozbiórka obiektów stanowiących warunek niezbędny dla bezpiecznej, zgodnej z dokumentacją projektową i technologiczną wykonania realizacji robót objętych zamówieniem podstawowym.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

134907,10

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Będzin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Będzin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.