Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej wraz z infrastrukturą techniczną przy Zespole Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej przy ul. Hołowieskiej 18 w Bielsku Podlaskim - ETAP I
Zamawiający Powiat Bielski (Bielsk Podlaski, Podlaskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej wraz z infrastrukturą…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
13 sierpnia 2026
Termin ofert: 3 września 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
26 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
28 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIAT BIELSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 050658574 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Adama Mickiewicza 46 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bielsk Podlaski |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 17-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL842 - Łomżyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 85 833 26 16 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 85 833 26 12 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | starostwo@powiatbielski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.powiatbielski.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411543 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00391121 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na zasadach określonych w Rozdziale 5 SWZ; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: - nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub modernizacji boiska sportowego o nawierzchni syntetycznej o powierzchni minimum 500 m² i wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto. - dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia posiadającymi uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności: konstrukcyjno – budowlanej lub inżynieryjnej drogowej, b) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni powyższy warunek, jeśli znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. 2. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu określonych przez Zamawiającego w ust. 1 pkt 2 – dopuszcza łączne spełnianie tych warunków przez Wykonawców. Po zmianie: 1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na zasadach określonych w Rozdziale 5 SWZ; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: - nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub modernizacji boiska sportowego, drogi, placu lub innego terenu utwardzonego, obejmującą wykonanie robót ziemnych oraz podbudowy z kruszywa na powierzchni minimum 500 m², o wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto. - dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia posiadającymi uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności: konstrukcyjno – budowlanej lub inżynieryjnej drogowej, b) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni powyższy warunek, jeśli znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. 2. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu określonych przez Zamawiającego w ust. 1 pkt 2 – dopuszcza łączne spełnianie tych warunków przez Wykonawców. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.7. | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1) oświadczenie, że osoby, które będą wykonywać lub uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają stosowne uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności: konstrukcyjno – budowlanej lub inżynieryjnej drogowej - zgodnie z Załącznikiem Nr 4 do SWZ; 2) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty, przy czym Wykonawca wykaże się realizacją co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, przebudowie lub modernizacji boiska sportowego o nawierzchni syntetycznej o powierzchni minimum 500 m² i wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto – zgodnie z Załącznikiem Nr 5 do SWZ; 3) dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 750 000,00 zł; 4) informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem (w wysokości minimum 300 000,00 zł brutto). Zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Pzp Wykonawca może zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, złożyć certyfikat wydany w ramach certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w zakresie, w jakim certyfikacja ta potwierdza brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych w SWZ. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym certyfikacją i przez okres, na jaki certyfikacja została udzielona. Bardziej szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale 6 ust. 7-10 SWZ. Po zmianie: 1) oświadczenie, że osoby, które będą wykonywać lub uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają stosowne uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności: konstrukcyjno – budowlanej lub inżynieryjnej drogowej - zgodnie z Załącznikiem Nr 4 do SWZ; 2) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty, przy czym Wykonawca wykaże się realizacją co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, przebudowie lub modernizacji boiska sportowego, drogi, placu lub innego terenu utwardzonego, obejmującą wykonanie robót ziemnych oraz podbudowy z kruszywa na powierzchni minimum 500 m², o wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto – zgodnie z Załącznikiem Nr 5 do SWZ - Wykaz robót budowlanych (ZMIENIONY); 3) dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 750 000,00 zł; 4) informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem (w wysokości minimum 300 000,00 zł brutto). Zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Pzp Wykonawca może zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, złożyć certyfikat wydany w ramach certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w zakresie, w jakim certyfikacja ta potwierdza brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych w SWZ. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym certyfikacją i przez okres, na jaki certyfikacja została udzielona. Bardziej szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale 6 ust. 7-10 SWZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.