Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

SR.272.rb.07.2026.MD Przebudowa drogi powiatowej nr 2329G w miejscowości Wiśniówka

Zamawiający Powiat Nowodworski (Nowy Dwór Gdański, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „SR.272.rb.07.2026.MD Przebudowa drogi powiatowej nr 2329G w miejscowości Wiśniówka”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat NowodworskiNowy Dwór Gdański, Pomorskie (powiat Nowodworski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 706 024 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Nowodworski

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 192644808

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

gen. Władysława Sikorskiego 23

1.4.2.)Miejscowość

Nowy Dwór Gdański

1.4.3.)Kod pocztowy

82-100

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.4.8.)Numer faksu

(55) 247 36 701

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@nowydworgdanski.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.nowydworgdanski.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ca3f47e-d199-4a99-8507-0efa2590371a

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411476

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00179259

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

SR.272.rb.07.2026.MD Przebudowa drogi powiatowej nr 2329G w miejscowości Wiśniówka

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2329G w miejscowości Wiśniówka”.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
1) Lokalizacja: Inwestycja znajduje się na terenie: Powiatu nowodworskiego, gmina Stegna, jednostka ewidencyjna: 221004_2 Stegna , obręb ewidencyjny: 0001 Bronowo, działki nr 210, 233.
2) Wytyczne do prac budowlanych: Prace budowlane należy wykonać zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, która stanowi załącznik do SWZ.
3) Obecnie droga jest w stanie złym z licznymi spękaniami: zmęczeniowymi, krawędziowymi, podłużnymi oraz ubytkami w mieszance bitumicznej. Szerokość istniejącej drogi jest bardzo różna od 4,2 do 4,75m. Wzdłuż ciągną się liczne drzewa, krzaki i skarpy. Droga jest na nasypie.
4) Zakres robót:
a) Konstrukcja jezdni bitumicznej nakładka:
• 5cm warstwa ścieralna mastyks grysowy SMA16,
• 7cm warstwa wiążąca MMA AC 16W 50/70,
• Siatka z włókna szklanego 120/120 kN/m,
• 4-17cm warstwa wyrównawcza MMA AC 16W 50/70.
b) Konstrukcja jezdni bitumicznej poszerzenia:
• 5cm warstwa ścieralna mastyks grysowy SMA16,
• 7cm warstwa wiążąca MMA AC 16W 50/70,
• Siatka z włókna szklanego 120/120 kN/m,
• 4-17cm warstwa wyrównawcza MMA AC 16W 50/70,
• 20cm podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej C90/3,
• 20cm warstwa gruntu stabilizowanego spoiwem hydraulicznym C1,5/2.
Podłoże gruntowe zagęszczone do Is>=1,0 doprowadzone do nośności G1.
Całkowita grubość konstrukcji to 56-65cm.

c) Konstrukcja poboczy i wjazdów z kruszywa:
• 15 cm podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej C90/3,
• 20 cm warstwa gruntu stabilizowanego spoiwem hydraulicznym C1,5/2.
Wymagany moduł na poziomie mieszanki niezwiązanej C90/3 E2>120MPa oraz E2/E1<2,2.
W terenie należy zweryfikować jakość gruntów, na których można posadowić podbudowę.
d) Odwodnienie:
Droga posiada spadek poprzeczny dwustronny tzw. daszkowy oraz jednostronny co pozwoli najlepiej odprowadzić wodę na terenu zielone lub rowy. Zaś pochylenie podłużne ma co najmniej 0,5%.
Obecnie woda opadowa z jezdni odprowadzana jest w sposób powierzchniowy, poprzez spadki poprzeczne i podłużne jezdni, na sąsiednie tereny zielone i do istniejących rowów.
Projektowane odwodnienie zachowuje ten sam sposób zagospodarowania wodami opadowymi, które odbywać się będzie w granicach pasa drogowego.
Dodatkowo należy przewidzieć oczyszczenie rowów oraz regulację skarp. Oczyszczeniu podlegać będą również wszystkie przepusty w pasie drogowym.
Całość wód opadowych zostanie zagospodarowana w obrębie działki drogowej – nie przewiduje się odprowadzania wód do kanalizacji deszczowej i gruntu poza pasem drogowym, ani na tereny osób trzecich.
5) Pozostałe wytyczne:
a) Szczegółowy zakres prac wskazany jest w dokumentacji projektowej opracowanej przez INDOM Mieczysław Tkaczyk, ul. Ogrodowa 5, 80-297 Banino oraz w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych (SST), stanowiących załączniki do SWZ.
b) Na czas trwania przebudowy Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia tymczasowej organizacji ruchu, która musi zostać zatwierdzona przez zarządzającego ruchem na tej drodze.
c) Przed rozpoczęciem robót należy poinformować gestorów sieci o rozpoczęciu robót.
d) W czasie robót należy zapewnić przejazd drogą powiatową nr 2329G.
e) Wszystkie roboty należy prowadzić zgodnie harmonogramem uzgodnionym z Zamawiającym przed podpisaniem umowy. Oprócz zakresu robót, które ujęto w opisie technicznym, części rysunkowej, specyfikacji technicznej oraz przedmiarze robót należy wykonać niezbędne prace związane z realizacją niniejszego zamówienia, które Wykonawca powinien ująć w cenie oferty, w tym między innymi:
• geodezyjną inwentaryzację stanu istniejącego w celu lokalizacji projektowanych robót w granicach działek będących w dysponowaniu Zamawiającego, rzędnych terenu pod realizację robót;
• w przypadku odkrycia istniejącego uzbrojenia odpowiednie zabezpieczenie i oznakowanie odkrytej infrastruktury;
• wykopy poniżej 30 cm istniejącego terenu oraz w obrębie istniejącej infrastruktury należy wykonywać w sposób ręczny w celu eliminacji uszkodzenia istniejącego uzbrojenia, które może wystąpić jako niezinwentaryzowane na mapie;
• geodezyjną inwentaryzację powykonawczą przez uprawnionego geodetę wraz
z zarejestrowaniem jej w ośrodku właściwej jednostki geodezyjnej;
• wszystkie materiały z rozbiórek Wykonawca ma obowiązek wywieźć i zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami na swój koszt;
• opracować kompletną dokumentację powykonawczą w postaci operatu kolaudacyjnego w zakresie i ilości określonej przez Zamawiającego w SWZ.
f) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, Dokumentacji projektowej, Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. Załączony do SWZ przedmiar robót należy traktować jako pomocniczy. Przed złożeniem oferty zaleca się dokonać wizji w terenie w celu oszacowania oferty.
g) W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej oraz Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji.
h) Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu co najmniej tego samego poziomu jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia.
6) Zamawiający na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę pracowników bezpośrednio związanych z wykonywaniem robót:
• roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
• wykonanie konstrukcji jezdni (nakładka i nowa konstrukcja),
• wykonanie wjazdów z kruszywa,
• wykonanie poboczy z kruszywa,
• czyszczenie oraz profilowanie skarp i rowów,
• porządkowanie terenów zielonych,
• czyszczenie przepustów drogowych.
a) Wyżej wymienione prace wykonywane będą przez osoby, które zostaną wymienione
w wykazie pracowników przedstawionym Zamawiającemu przed podpisaniem umowy.
b) Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań dotyczących zatrudniania na umowę o pracę oraz sankcji z tytułu niespełniania tych wymagań zawarty został w projektowanych postanowieniach umowy.

3.9.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

120 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowym „TUGA” Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5780002890

4.3.3.)Ulica

Przemysłowa 1

4.3.4.)Miejscowość

Nowy Dwór Gdański

4.3.5.)Kod pocztowy

82-100

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

2064206,73 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00261997/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-11

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2064206,73 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nowodworski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Dwór Gdański.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.