Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozbudowa drogi krajowej nr 32 wraz z rozbiórką i budową mostu na rzece Bóbr w km 28+579,15 (dawniej km 28+601)

Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze (Zielona Góra, Lubuskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi krajowej nr 32 wraz z rozbiórką i budową mostu na rzece Bóbr w km…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 367 261 zł
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wykonanie umowyBieżące

    28 sierpnia 2026

    1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze

1.2.)Oddział zamawiającego

Oddział w Zielonej Górze

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 01751157500090

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bohaterów Westerplatte, 31

1.4.2.)Miejscowość

Zielona Góra

1.4.3.)Kod pocztowy

65-950

1.4.4.)Województwo

lubuskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 68 327 10 68

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariatzielonagora@gddkia.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gddkia.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-679210a2-cb84-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411262

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/S 181-467711

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozbudowa drogi krajowej nr 32 wraz z rozbiórką i budową mostu na rzece Bóbr w km 28+579,15 (dawniej km 28+601)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi krajowej nr 32 między miejscowością Brzózka a Dąbie wraz z rozbiórką i budową mostu o większej nośności na rzece Bóbr. Nowobudowany most drogowy będzie zlokalizowany w miejscu istniejącego mostu, w ciągu rozbudowywanej drogi krajowej nr 32 Gubin – Krosno Odrzańskie w km 28+579,15 (Powiat Krosno Odrzańskie, Gmina Krosno Odrzańskie). Na czas rozbiórki istniejącego obiektu i budowy nowego, ruch kołowy i pieszy zostanie przeniesiony na most tymczasowy zlokalizowany od strony wody dolnej rzeki Bóbr, przy moście istniejącym.

3.9.)Główny kod CPV

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2022-08-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-08-10

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

BUDIMEX SPÓŁKA AKCYJNA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5261003187

4.3.3.)Ulica

ul. Siedmiogrodzka 9

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

01-204

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

85415465,36 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2022/S 170-480726

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-19

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

5

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Doprecyzowano datę odniesienia do zapisów umowy dotyczących waloryzacji wynagrodzenia - art. 48 ust. 1 pkt 3) oraz art. 48 ust. 3 ustawy z dnia 7 października 2022r. o zmianie niektórych ustaw w celu uproszczenia procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz. U. z 2022r. poz. 2185)

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi krajowej nr 32 między miejscowością Brzózka a Dąbie wraz z rozbiórką i budową mostu o większej nośności na rzece Bóbr. Nowobudowany most drogowy będzie zlokalizowany w miejscu istniejącego mostu, w ciągu rozbudowywanej drogi krajowej nr 32 Gubin – Krosno Odrzańskie w km 28+579,15 (Powiat Krosno Odrzańskie, Gmina Krosno Odrzańskie). Na czas rozbiórki istniejącego obiektu i budowy nowego, ruch kołowy i pieszy zostanie przeniesiony na most tymczasowy zlokalizowany od strony wody dolnej rzeki Bóbr, przy moście istniejącym.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Waloryzacja wynagrodzenia

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi krajowej nr 32 między miejscowością Brzózka a Dąbie wraz z rozbiórką i budową mostu o większej nośności na rzece Bóbr. Nowobudowany most drogowy będzie zlokalizowany w miejscu istniejącego mostu, w ciągu rozbudowywanej drogi krajowej nr 32 Gubin – Krosno Odrzańskie w km 28+579,15 (Powiat Krosno Odrzańskie, Gmina Krosno Odrzańskie). Na czas rozbiórki istniejącego obiektu i budowy nowego, ruch kołowy i pieszy zostanie przeniesiony na most tymczasowy zlokalizowany od strony wody dolnej rzeki Bóbr, przy moście istniejącym.

5.4.6.)Wartość zmiany

2297890,78

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Waloryzacja wynagrodzenia

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi krajowej nr 32 między miejscowością Brzózka a Dąbie wraz z rozbiórką i budową mostu o większej nośności na rzece Bóbr. Nowobudowany most drogowy będzie zlokalizowany w miejscu istniejącego mostu, w ciągu rozbudowywanej drogi krajowej nr 32 Gubin – Krosno Odrzańskie w km 28+579,15 (Powiat Krosno Odrzańskie, Gmina Krosno Odrzańskie). Na czas rozbiórki istniejącego obiektu i budowy nowego, ruch kołowy i pieszy zostanie przeniesiony na most tymczasowy zlokalizowany od strony wody dolnej rzeki Bóbr, przy moście istniejącym.

5.4.6.)Wartość zmiany

881215,65

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Waloryzacja wynagrodzenia

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi krajowej nr 32 między miejscowością Brzózka a Dąbie wraz z rozbiórką i budową mostu o większej nośności na rzece Bóbr. Nowobudowany most drogowy będzie zlokalizowany w miejscu istniejącego mostu, w ciągu rozbudowywanej drogi krajowej nr 32 Gubin – Krosno Odrzańskie w km 28+579,15 (Powiat Krosno Odrzańskie, Gmina Krosno Odrzańskie). Na czas rozbiórki istniejącego obiektu i budowy nowego, ruch kołowy i pieszy zostanie przeniesiony na most tymczasowy zlokalizowany od strony wody dolnej rzeki Bóbr, przy moście istniejącym.

5.4.6.)Wartość zmiany

1091666,84

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

5

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Waloryzacja wynagrodzenia

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi krajowej nr 32 między miejscowością Brzózka a Dąbie wraz z rozbiórką i budową mostu o większej nośności na rzece Bóbr. Nowobudowany most drogowy będzie zlokalizowany w miejscu istniejącego mostu, w ciągu rozbudowywanej drogi krajowej nr 32 Gubin – Krosno Odrzańskie w km 28+579,15 (Powiat Krosno Odrzańskie, Gmina Krosno Odrzańskie). Na czas rozbiórki istniejącego obiektu i budowy nowego, ruch kołowy i pieszy zostanie przeniesiony na most tymczasowy zlokalizowany od strony wody dolnej rzeki Bóbr, przy moście istniejącym.

5.4.6.)Wartość zmiany

202849,87

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

89889088,50 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221111-3Roboty budowlane w zakresie mostów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zielona Góra.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45221111-3 (Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.