AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

MODERNIZACJA DŹWIGÓW OSOBOWYCH W WMCCP W OLSZTYNIE

Zamawiający Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) prowadzi postępowanie „MODERNIZACJA DŹWIGÓW OSOBOWYCH W WMCCP W OLSZTYNIE”. Termin składania ofert upływa 9 września 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 250 702 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
9 września 2026, 11:00
6d 9h
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 9 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest modernizacja dwóch dźwigów osobowych w WMCCP w Olsztynie, obejmująca demontaż istniejącego dźwigu, dostawę i montaż nowego dźwigu w istniejącym szybie oraz uzyskanie zezwolenia na eksploatację.

  • 2

    TerminTermin realizacji wynosi 150 dni, a zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych do 20% zamówienia podstawowego brutto.

  • 3

    ZakresZakres obejmuje też dostosowanie istniejących instalacji, uruchomienie dźwigu i przeszkolenie personelu technicznego szpitala.

  • 4

    WarunkiWykonawca musi wykazać ubezpieczenie OC na co najmniej 500 000,00 zł oraz doświadczenie w co najmniej dwóch dostawach z montażem fabrycznie nowego dźwigu osobowego o udźwigu minimalnym 1600 kg w jednostkach publicznych.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 8 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000295739

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jagiellońska 78

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-357

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

895322966

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

alis@wmccp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://wmccp.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

MODERNIZACJA DŹWIGÓW OSOBOWYCH W WMCCP W OLSZTYNIE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ace35dd6-8c98-4983-8b59-d74ccc21bbfe

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411122

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wmccp.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://wmccp.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z art. 67 Pzp, Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na https://wmccp.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) szyfrowanie na stronie platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.2.,
g) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
h) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://wmccp.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Warmińsko - Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn
2. Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: Warmińsko - Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn, Klaudia Goclik, e-mail: iod@wmccp.pl
Osoba fizyczna
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą:
a) w celu realizacji umowy lub podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy – zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO;
b) w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze wynikających z obowiązujących przepisów prawa, w szczególności związanych z prowadzeniem i przechowywaniem ksiąg rachunkowych, wystawianiem i przechowywaniem faktur lub innych dokumentów księgowych (finansowych), dokonywaniem rozliczeń podatkowych oraz w celu archiwizacji dokumentacji itp. – zgodnie art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
c) w celu obrony przed roszczeniami lub dochodzeniem roszczeń (jeżeli takie nastąpią) w związku z zawartą umową - na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e i c RODO w szczególności w związku z ustawą z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
Osoba prawna
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 lit. c) i f) RODO, w celu:
a) określenia osób uprawnionych do reprezentacji podmiotu, z którym zawarto umowę oraz zakres takiego umocowania, a w konsekwencji możliwości zawarcia umowy oraz jej ważności;
b) realizacji bieżącego kontaktu, związanego z zawieraniem umowy pomiędzy administratorem a podmiotem na rzecz którego działasz, z którym związany jest Pan/Pani stosunkiem pracy lub umową cywilnoprawną;
c) realizacji innego bieżącego kontaktu i współpracy zawodowej związanej z przedmiotem działalności administratora;
d) ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń z tytułu prowadzonej przez administratora działalności.
4) odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa lub umowy powierzenia przetwarzania danych. Zgodnie z przepisami prawa dane publikowane mogą być na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Administratora.
5) dane osobowe będą przechowywane, przez okres 6 lat od dnia zakończenia jej obowiązywania.
6) dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji, w tym profilowaniu,
7) dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
8) podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwia zawarcie umowy.
9) w zakresie danych osobowych wykonawca posiada:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych;
c) na podstawie art. 17 RODO prawo do usunięcia danych;
d) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
e) na podstawie art. 21 RODO prawo do złożenia sprzeciwu;
f) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna,
że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO;

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Nie dotyczy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SZP.2420.42.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

1. demontaż istniejącego dźwigu i osprzętu instalacyjnego wraz z transportem do miejsca utylizacji oraz utylizacją w zgodzie z obowiązującymi przepisami,
2. dostawa i montaż w istniejącym szybie żelbetowym kompletnego, nowego dźwigu osobowego wraz z niezbędnym osprzętem instalacyjnym, zgodnego z parametrami techniczno-użytkowymi określonymi w załączniku nr 2 do umowy;
3. dostosowanie istniejących instalacji w szybie windowym do nowego dźwigu;
4. uruchomienie dźwigu wraz z przeszkoleniem personelu technicznego szpitala;
5. złożenie kompletnego wniosku do Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) w celu uzyskania zezwolenia na eksploatację zamontowanego dźwigu;
6. uzyskanie zezwolenia na eksploatację zamontowanego dźwigu.

4.2.6.)Główny kod CPV

42416100-6 - Windy

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45313100-5 - Instalowanie wind

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 Pzp w wysokości 20% zamówienia podstawowego brutto.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1.1 Cena (C): maksymalna ilość punktów - 60

wartość najtańszej oferty
wartość oferty badanej x 100% x 60 pkt

Wartość przedmiotu zamówienia musi zawierać wszystkie składniki, które wpłyną na jej wartość netto, czyli wartość pomniejszoną tylko o podatek VAT.
1.2 Dodatkowe kryteria oceny ofert:

a) Okres gwarancji (G): maksymalna ilość punktów - 40

w/w kryterium obejmuje oświadczenie Wykonawcy na jaki okres udzieli gwarancji, liczonej od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego, wynoszący:
- za okres gwarancji 36 miesięcy, Wykonawcy zostanie przyznane 0 pkt
- za okres gwarancji 48 miesięcy, Wykonawcy zostanie przyznane 20 pkt
- za okres gwarancji 60 miesięcy, Wykonawcy zostanie przyznane 40 pkt

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże się posiadaniem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 zł.
2) zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli Wykonawca wykaże że:
1. posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do realizacji zamówienia oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do jego wykonania. Zamawiający uzna warunek za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami:
a) minimum jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń
b) minimum jedną osobą posiadającą Świadectwo Kwalifikacyjne Grupy 1 w zakresie dozoru urządzeń, instalacji i sieci o napięciu znamionowym do 1 kV,
c) minimum jedną osobą posiadającą Świadectwo Kwalifikacyjne Grupy 1 w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.
2. wykonał co najmniej dwie dostawy z montażem fabrycznie nowego dźwigu osobowego, o udźwigu minimalnym 1600 kg w jednostkach publicznych, nie wcześniej niż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, a wskazane zamówienie było wykonane należycie;

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ oraz odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) aktualna polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 500 000,00 zł,
2) oświadczenie o dysponowaniu:
a) minimum jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
b) minimum jedną osobą posiadającą Świadectwo Kwalifikacyjne Grupy 1 w zakresie dozoru urządzeń, instalacji i sieci o napięciu znamionowym do 1 kV,
c) minimum jedną osobą posiadającą Świadectwo Kwalifikacyjne Grupy 1 w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.
- zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ.
3) wykaz zawierający co najmniej dwie dostawy wraz z montażem fabrycznie nowego osobowego dźwigu windowego, o udźwigu minimalnym 1600 kg, w jednostkach publicznych, zrealizowane nie wcześniej niż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich opisu, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których zamówienia te zostały wykonane – wg wzoru załącznika nr 4 do SWZ wraz z załączeniem dowodów określających, czy te zadania zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty;

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Brak

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IX pkt 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Na podstawie art. 455 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy.
2. Poza zmianami umowy dopuszczonymi w art. 455 w/w ustawy, dopuszcza się możliwość zmian postanowień zawartej umowy, w następującym zakresie:
1) terminu realizacji umowy, w przypadku:
a) działania siły wyższej, uniemożliwiającej wykonanie robót w określonym pierwotnie terminie,
b) realizacji dodatkowych prac powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy, wymuszającej konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia jej realizacji, powodujących konieczność jego wydłużenia,
c) jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkody, spowodowanych przez lub dających się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego lub innemu Wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie realizacji prac.
2) wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 1, w przypadku:
a) wystąpienia robót dodatkowych, zaniechanych i zamiennych.
3. Realizacja i rozliczanie robót dodatkowych, zaniechanych i zamiennych odbywać się będzie na następujących zasadach:
a) wykonanie robót dodatkowych, zaniechanych i zamiennych wymaga wcześniejszej zgody Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności, przy czym zgoda musi obejmować co najmniej zakres, wartość i termin realizacji robót dodatkowych,
b) Wykonawca zastosuje stawki wg KNR i zeszytów Secocenbudu za poprzedni kwartał dla regionu warmińsko-mazurskiego, (cena materiału wg faktury zakupu).
4. Zmiany, o których mowa w ust. 2 pkt 1 dopuszczalne są o czas niezbędny do usunięcia przeszkody w prowadzeniu robót objętych przedmiotem umowy lub o czas niezbędny do wykonania dodatkowych, nieprzewidzianych wcześniej ekspertyz, badań.
5. W przypadku każdej zmiany, o której mowa w ust. 2, po stronie wnoszącego propozycję zmian leży udokumentowanie powstałej okoliczności.
6. W przypadkach wystąpienia opóźnień strony ustalą nowe terminy realizacji, z tym, że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia równy będzie okresowi przerwy lub przestoju.
7. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-09 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://wmccp.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-09 11:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

Cena

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42416100-6Windy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 702 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 313 zł354 375 zł
Rozstęp międzykwartylowy
146 062 zł
Źródło próbki
CPV 42416100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
208 313 zł
Mediana
250 702 zł
Górny kwartyl
354 375 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 09.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42416100-6 (Windy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.