Remont nawierzchni jezdni i chodników ulicy Mickiewicza w Zawadzkiem wraz z przebudową kanalizacji deszczowej
Zamawiający Gmina Zawadzkie (Zawadzkie, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont nawierzchni jezdni i chodników ulicy Mickiewicza w Zawadzkiem wraz z przebudową…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 635 266 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2116, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
16 maja 2024
Termin ofert: 3 czerwca 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
27 sierpnia 2026
11 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
27 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Zawadzkie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531413314 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Dębowa 13 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Zawadzkie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 47-120 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 774623100 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 774623175 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | umig@zawadzkie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.zawadzkie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-1f849831-f18d-11ee-ac52-ee29f86ffd4f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00410758 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00327571 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont nawierzchni jezdni i chodników ulicy Mickiewicza w Zawadzkiem wraz z przebudową kanalizacji deszczowej |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia będzie wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie nawierzchni jezdni i chodników ulicy Mickiewicza w Zawadzkiem wraz z przebudową kanalizacji deszczowej – droga klasy D. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-06-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-11-29 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5751839378 |
| 4.3.3.) | Ulica | Klonowa 11 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lubliniec |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 42-700 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2032764,68 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00410726/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-12-09 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Nieprzewidziane roboty dodatkowe |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wzrost kwoty wynagrodzenia o 17 255,99 zł brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 17255,99 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wystąpienie robót dodatkowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W § 6 umowy dodaje się ust. 21 który mówi o konieczności wykonania dodatkowych robót , wzroście wynagrodzenia oraz informację o zapłacie wynagrodzenia. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 32386,64 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana terminu realizacji w związku ze zmianą zakresu umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 2 ust. 1 pkt 2 umowy przyjmuje następujące brzmienie : „Termin realizacji przedmiotu zamówienia – do 4.12.2024r” |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2082407,31 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).