Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont okładziny schodów zewnętrznych przed budynkiem E - od strony Zakładu Radiologii i schodów wejściowych wraz z podjazdem do Kliniki Rehabilitacji

Zamawiający Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Dr. A. Jurasza w Bydgoszczy (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Remont okładziny schodów zewnętrznych przed budynkiem E - od strony Zakładu Radiologii i…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 318 651 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SZPITAL UNIWERSYTECKI NR 1 IM. DR. A. JURASZA W BYDGOSZCZY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001126074

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Marii Curie Skłodowskiej 9

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-094

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.)Numer telefonu

525857757

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.wachowska@jurasza.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jurasza.umk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://jurasza.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/522098

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont okładziny schodów zewnętrznych przed budynkiem E - od strony Zakładu Radiologii i schodów wejściowych wraz z podjazdem do Kliniki Rehabilitacji

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8bf3477b-2d5e-4d4e-afe1-93322a38b513

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410533

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00212042/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Remont okładziny schodów zewnętrznych przed budynkiem E - od strony Zakładu Radiologii i schodów wejściowych wraz z podjazdem do Kliniki Rehabilitacji

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00337526

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NLZ.2026.271.59

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

197998,08 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące remont schodów zewnętrznych wraz z pochylnią zlokalizowanych przy budynku E stanowiących wejście do Zakładu Radiologii oraz schodów zewnętrznych wraz z pochylnia przy budynku D stanowiących wejście do Kliniki Rehabilitacji oraz na ogród zlokalizowany na dachu w/w kliniki. Celem remontu jest poprawa warunków użytkowania budynków.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia znajduje się w:
1) Załączniku nr 5 do SWZ – Wzór umowy (Projektowane postanowienia umowy),
2) Załączniku nr 7 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
3) Załączniku nr 8 do SWZ - Projekt – opracowanie własne Zamawiającego,
4) Załączniku nr 9 do SWZ – Przedmiar
5) Załączniku nr 10 do SWZ – Specyfikacja Techniczna i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania pn. „Remont okładziny schodów zewnętrznych przed budynkiem E - od strony Zakładu Radiologii i schodów wejściowych wraz
z podjazdem do Kliniki Rehabilitacji", w wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty, jedna na kwotę 394 079,71 zł, druga na kwotę 417 777,00 zł, które znacznie przewyższają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, odpowiednio o 62% i 72%. Na potrzeby realizacji zamówienia zabezpieczono środki finansowe w wysokości 243 540,00 zł. Wobec powyższego, mając na uwadze znaczną różnicę pomiędzy kwotą przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia a cenami złożonych ofert oraz konieczność zachowania zasad racjonalnego i gospodarnego wydatkowania środków publicznych, Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, wobec czego unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
318 651 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
318 651 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Dr. A. Jurasza w Bydgoszczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.