Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Ratownictwo Wodne Szkoła Pływania i Sportów Wodnych Milan Wilhelmi· Łódźmała firma
Wartość umowy
3 179 080 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowe szkolenia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług ratownictwa wodnego i stałego nadzoru nad bezpieczeństwem osób przebywających na terenie Pływalni w obiekcie ACSD PŁ "Zatoka Sportu" w Łodzi w latach 2026/2028

Zamawiający Politechnika Łódzka, Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ " Zatoka Sportu" (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług ratownictwa wodnego i stałego nadzoru nad bezpieczeństwem osób…”, wybierając ofertę wykonawcy Ratownictwo Wodne Szkoła Pływania i Sportów Wodnych Milan Wilhelmi. Wartość umowy: 3 179 080 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
3 179 080 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 lipca 2026

    Termin ofert: 27 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Ratownictwo Wodne Szkoła Pływania i Sportów Wodnych Milan Wilhelmi (Łódź), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 179 080,00 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Łódzka, Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ " Zatoka Sportu"

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001583

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Politechniki 10

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

93-590

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zatokasportu@info.p.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zatokasportu.lodz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://plodz.ezamawiajacy.pl/pn/plodz/demand/303440/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług ratownictwa wodnego i stałego nadzoru nad bezpieczeństwem osób przebywających na terenie Pływalni w obiekcie ACSD PŁ "Zatoka Sportu" w Łodzi w latach 2026/2028

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-86bc2623-b03d-41f2-9b68-097d4b2d83e3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410376

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00065792/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usług ratownictwa wodnego i stałego nadzoru nad bezpieczeństwem osób przebywających na terenie Pływalni w obiekcie ACSD PŁ "Zatoka Sportu" w Łodzi

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00349656

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ACSD.262.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2705600,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ratownictwa wodnego na terenie Pływalni w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” w Łodzi przy Al. Politechniki 10 w latach 2026/2028, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, w szczególności zapewnienie bezpieczeństwa osób pływających i kąpiących się, uprawiających sport lub rekreację oraz prowadzenie działań ratowniczych polegających na sprawowaniu nadzoru nad bezpieczeństwem oraz udzielanie niezbędnej pomocy przedlekarskiej osobom przebywającym w obiekcie w godzinach jego pracy przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i zgodnie z przypisanymi im zakresami obowiązków i odpowiedzialności .
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego
w zakresie realizacji usługi określają załączniki do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

75241000-7 - Usługi w zakresie bezpieczeństwa publicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

98350000-1 - Usługi świadczone na rzecz społeczeństwa

71317200-5 - Usługi w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3179080,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3179080,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3179080,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Ratownictwo Wodne Szkoła Pływania i Sportów Wodnych Milan Wilhelmi

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 100309846

7.3.3)Ulica

Rojna 69A

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

91-134

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3179080,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

TERMIN REALIZACJI USŁUGI:
w okresie 24 miesięcy, począwszy od 01.09.2026 r. do 31.08.2028 r. na zasadach określonych w umowie.

WARTOŚĆ USŁUGI:
kwota (jedynej) najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przekroczyła wartość przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, ale Zamawiający zadecydował o zwiększeniu kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

75241000-7Usługi w zakresie bezpieczeństwa pu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Łódzka, Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ " Zatoka Sportu" prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 179 080 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 75241000-7 (Usługi w zakresie bezpieczeństwa publicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Ratownictwo Wodne Szkoła Pływania i Sportów Wodnych Milan Wilhelmi (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.