Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 758 900 zł
Umowa zawarta
28 lipca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej Świeszyno-Mierzym

Zamawiający Gmina Świeszyno (Świeszyno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej Świeszyno-Mierzym”, wybierając ofertę wykonawcy "DOMAR" KAZIMIERZ DOMARACKI. Wartość umowy: 1 758 900 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ŚwieszynoŚwieszyno, Zachodniopomorskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 758 900 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 czerwca 2026

    Termin ofert: 19 czerwca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "DOMAR" KAZIMIERZ DOMARACKI (Tatów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 758 900,00 zł (umowę zawarto 28 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŚWIESZYNO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920707

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

71

1.5.2.)Miejscowość

Świeszyno

1.5.3.)Kod pocztowy

76-024

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

94 316 01 20

1.5.8.)Numer faksu

94 316 14 91

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@swieszyno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.swieszyno.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/swieszyno

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej Świeszyno-Mierzym

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3f9f4ebc-bd72-4d0d-8094-cdc464d5a3a5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410347

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025167/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa ścieżki pieszo-rowerowej Świeszyno - Mierzym

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00272220

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2715582,90 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej Świeszyno-Mierzym”, realizowana poprzez rozbudowę drogi gminnej i powiatowej na trasie Świeszyno - Mierzym w gminie Świeszyno w powiecie koszalińskim. Przedsięwzięcie zlokalizowane na drodze gminnej nr 128452Z (Jarzyce – Świeszyno) i na drodze powiatowej nr 3531Z. Początek trasy: przy budynku nr 3a w miejscowości Świeszyno, koniec trasy: przy budynku nr 1 w miejscowości Mierzym. Długość projektowanego odcinka – ok. 1,580 km (od km 0+100 do km 1+680 na planie), w tym około 0,95km drogi gminnej i 0.63 km drogi powiatowej.
Zaprojektowano drogę dla pieszych i rowerów o szerokości 2,5 m zlokalizowaną głównie za poboczem o szerokości 1.25 m, a częściowo za istniejącym rowem drogowym.
Zakres robót budowy ścieżki:
- budowa drogi dla pieszych rowerów w dowiązaniu do istniejącego zagospodarowania terenu;
- przebudowa zjazdów na trasie drogi dla pieszych i rowerów;
- regulacja urządzeń obcych i wyposażenia pasa drogowego do nowych rzędnych terenu;
- przebudowa rowów drogowych na muldy i drenaż;
- odtworzenie trawników w pasie drogowym;
- wycinka drzew.
Parametry techniczne projektowanej inwestycji:
- droga gminna (klasa Z) istniejąca szerokość - 5,0 m,
- szerokość drogi dla pieszych i rowerów – 2,5 m;
- kategoria ruchu na drodze dla rowerów – KR0 – dostosowanie do mechanicznego utrzymania.
Rozwiązanie wysokościowe dowiązano do otoczenia i istniejącego zagospodarowania.
Zamawiający załączył decyzję ZRiD na zakres drogi gminnej, natomiast na zakres drogi powiatowej decyzja ZRID jest w trakcie wydawania. Po otrzymaniu decyzji zostanie ona przekazana Wykonawcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym szczegółowy zakres robót/prac do wykonania zawiera dokumentacja projektowa (STWiORB; przedmiary robót; projekty techniczne). Dokumentacja ta stanowi zał. nr 1 do SWZ.
Pozostałe szczegółowe wymagania zawarto w rozdz. I pkt 3 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1758900 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1758900 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1758900 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"DOMAR" KAZIMIERZ DOMARACKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6691400419

7.3.3)Ulica

Tatów 3

7.3.4)Miejscowość

Tatów

7.3.5)Kod pocztowy

76-039

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1758900 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233161-5Roboty budowlane w zakresie ścieżek…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 870 924 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
761 487 zł4 797 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 035 513 zł
Źródło próbki
CPV 45233161· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
761 487 zł
Mediana
1 870 924 zł
Górny kwartyl
4 797 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świeszyno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świeszyno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 758 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233161-5 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "DOMAR" KAZIMIERZ DOMARACKI (Tatów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.