Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: 2) Przedsiębiorstwo Usługowe Suponex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 3) Kolektor K. Mikiciuk i R. Rutkowski Sp. Jawna 4) ETA Dariusz Eron

Wartość umowy
1 650 000 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
112 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Udzielona gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlane w ramach zadania: Modernizacja SSP w budynkach: I/Kartuzy, I/Wejherowo (stary budynek), I/Pruszcz Gdański, I/Gdańsk Wrzeszcz

Zamawiający Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty budowlane w ramach zadania: Modernizacja SSP w budynkach: I/Kartuzy, I/Wejherowo…”, wybierając ofertę wykonawcy Konsorcjum: 1) Agencja Usług Elektronicznych Zdzisław Moritz. Wartość umowy: 1 650 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w GdańskuGdańsk, Pomorskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 650 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Konsorcjum: 1) Agencja Usług Elektronicznych Zdzisław Moritz (Gdańsk), wspólnie z: 2) Przedsiębiorstwo Usługowe Suponex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 3) Kolektor K. Mikiciuk i R. Rutkowski Sp. Jawna 4) ETA Dariusz Eron.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 650 000,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 112 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ODDZIAŁ W GDAŃSKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00001775600514

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Chmielna 27/33

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-748

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

karolina.wegrzynowska@zus.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zus.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zus.ezamawiajacy.pl/pn/zus/demand/282836/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


ubezpieczenia społeczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane w ramach zadania: Modernizacja SSP w budynkach: I/Kartuzy, I/Wejherowo (stary budynek), I/Pruszcz Gdański, I/Gdańsk Wrzeszcz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f6286c90-0fbc-4b18-937f-b4913b300b5c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410346

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00490079/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.3 Roboty budowlane w ramach zadania

Modernizacja SSP w budynkach Inspektoratów ZUS: w Kartuzach, w Wejherowie (stary budynek), w Pruszczu Gdańskim, Gdańsk Wrzeszcz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00305029

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

100000.271.005.2026-ZAP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1348225,47 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji sprzętowej systemu sygnalizacji pożaru (SSP) w 4 Inspektoratach ZUS w

Kartuzach, Wejherowie wraz z wymianą centrali, Pruszczu Gdańskim i Gdańsku Wrzeszczu wraz z jego oprogramowaniem, konfiguracją i przeprowadzeniem, szkolenia z obsługi, a także świadczeniem nieodpłatnych napraw w okresie gwarancyjnym. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje ochronę całkowitą budynków (z wyłączeniem obszarów sanitariatów) poprzez modernizację istniejącej centrali lub jej wymianę przy zastosowaniu czujek automatycznych, ręcznych ostrzegaczy pożaru (ROP) oraz adresowalnych sygnalizatorów akustycznych. 3. Ogólne zakresy robót – dla zamówienia: 3.1. demontaż istniejących systemów sygnalizacji pożarowej i montaż nowych elementów SSP (w tym czujki pożaru, podstawy czujek, ręczne ostrzegacze pożaru – przyciski ROP, moduły sterujące, sygnalizatory, karty linii dozorowych, karty monitorujące i sterujące, zasilanie buforowe wraz z akumulatorami), 3.2. uzupełnienie przewodów i modernizacja okablowania, 3.3. Integracja systemów SSP z istniejącymi systemami antywłamaniowymi (SSWiN) znajdującymi się w budynkach w celu powiadomienia Agencji Ochrony o zagrożeniach pożarowych. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Szczegółowe warunki realizacji określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 13 do SWZ. 6. Dokumentacja techniczna, stanowi załącznik nr 3 do projektowanych postanowień umowy (załącznika nr 13 do SWZ). Termin wykonania zamówienia – 16 tygodni (112 dni) od dnia zawarcia umowy, zgodnie z szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia - Załącznik nr 2 do SWZ oraz Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 13 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1650000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1650000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1650000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Konsorcjum: 1) Agencja Usług Elektronicznych Zdzisław Moritz

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 2) Przedsiębiorstwo Usługowe Suponex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 3) Kolektor K. Mikiciuk i R. Rutkowski Sp. Jawna 4) ETA Dariusz Eron

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5841018716

7.3.3)Ulica

Kołobrzeska 19B/13

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-390

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1650000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

112 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania – 16 tygodni (112 dni) od dnia zawarcia umowy,
zgodnie z szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia - Załącznik nr 2 do SWZ oraz Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 13 do SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45312100-8Instalowanie przeciwpożarowych syst…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 650 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45312100-8 (Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Konsorcjum: 1) Agencja Usług Elektronicznych Zdzisław Moritz (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.