Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta Lublin sektor III, IV i VII
Zamawiający Gmina Lublin (Lublin, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=743, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
27 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Lublin |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 431019514 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Pl. Króla Władysława Łokietka 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Lublin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 20-109 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL814 - Lubelski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@lublin.eu |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://lublin.eu |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c516ed6a-f64e-11ee-ac52-ee29f86ffd4f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00410263 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/S 93-282083 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta Lublin sektor III, IV i VII |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na | 1.1. Sektor III: 1) odbieraniu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, zbieranych na terenie wszystkich nieruchomości położonych w sektorze III na terenie Gminy Lublin, 2) odbieraniu i zagospodarowaniu w uprawnionych instalacjach odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny zbieranych na terenie wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w sektorze III na terenie Gminy Lublin, 3) wyposażeniu nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w odpowiednią ilość pojemników lub worków do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywaniu pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, 4) obsłudze gminnych pojemników do selektywnego zbierania odpadów komunalnych o pojemności 2,0 m3 2,5 m3 w ilości 50 oraz 7 m3 w ilości 4. 1.1.1. Wykonawca niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne z sektora III. zobowiązany jest dostarczyć do instalacji komunalnej Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej. 1.2. Sektor IV: 1) odbieraniu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, zbieranych na terenie wszystkich nieruchomości położonych w sektorze IV na terenie Gminy Lublin, 2) odbieraniu i zagospodarowaniu w uprawnionych instalacjach odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny zbieranych na terenie wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w sektorze IV na terenie Gminy Lublin, 3) wyposażeniu nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w odpowiednią ilość pojemników lub worków do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywaniu pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, 4) obsłudze gminnych pojemników do selektywnego zbierania odpadów komunalnych o pojemności 2,0 m3 2,5 m3 w ilości 14 oraz 7 m3 w ilości 1. 1.2.1. Wykonawca niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne z sektora IV. zobowiązany jest dostarczyć do instalacji komunalnej Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej. 3. Sektor VII: 1)odbieraniu, 2) zagospodarowaniu w uprawnionych instalacjach odpadów komunalnych zbieranych na terenie wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w sektorze VII na terenie Gminy Lublin, 3) wyposażeniu nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w odpowiednią ilość pojemników lub worków do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywaniu pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, 4) obsłudze gminnych pojemników do selektywnego zbierania odpadów komunalnych o pojemności 2,0 m3 2,5 m3 |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów 90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-07-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2024-07-01 do 2025-03-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | KOMA Lublin Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON: 369673339 |
| 4.3.3.) | Ulica | Mełgiewska 11E |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lublin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 20-209 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 27015288,18 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/S 146-455335 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-03-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Celem uporządkowania zapisów, sprostowanie omyłki dotyczącej wysokości kar umownych, bez skutków finansowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Bez zmian |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Rozszerzenie list instalacji uprawnionych do zagospodarowania różnych frakcji odpadów, bez skutków finansowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Bez zmian |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Rozszerzenie list instalacji uprawnionych do zagospodarowania różnych frakcji odpadów, bez skutków finansowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Bez zmian |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 26044086,85 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
W zakresie zmiany 2 podstawa prawna zmiany: art. 454 - nieistotna zmiana umowy;
W zakresie zmiany 3 podstawa prawna zmiany: art. 454 - nieistotna zmiana umowy.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.