Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
417 450 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 417 450 zł – 478 000 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osób40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Chodenicach

Zamawiający Gmina Miasta Bochnia (Bochnia, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w…”, wybierając ofertę wykonawcy A&J CONSULTING Andrzej Kałużny. Wartość umowy: 417 450 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Miasta BochniaBochnia, Małopolskie (powiat Bocheński →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
417 450 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lipca 2026

    Termin ofert: 3 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy A&J CONSULTING Andrzej Kałużny (Lubin).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 417 450,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 417 450,00 zł do 478 000,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIASTA BOCHNIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661033

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kazimierza Wielkiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Bochnia

1.5.3.)Kod pocztowy

32-700

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

014 61-49-100

1.5.8.)Numer faksu

014 61-18-399

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.bochnia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bochnia.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-be510571-0887-4b58-bf09-ef152daa34f2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Chodenicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-be510571-0887-4b58-bf09-ef152daa34f2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410163

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00067089/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo-rekreacyjnego w Chodenicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00360766

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

360000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia objętego niniejszym postępowaniem jest zadanie pn

Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Chodenicach. 2. Zamówienie, o którym mowa w ust. 1 obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej realizowanej procedurą ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, zgód, opinii i decyzji wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, dla realizacji zadania pod nazwą: Opracowanie dokumentacji budowy drogi dojazdowej do ośrodka sportowo – rekreacyjnego w Chodenicach. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie rozbudowy dróg gminnych w odcinkach: ul. Targowa, ul. Majora Bacy, ul. Chodenicka o łącznej długości ok 1,5 km wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, a w szczególności: kanału technologicznego wraz z terenem zielonym przeznaczonym pod infrastrukturę techniczną, kanalizacji opadowej wraz z nowymi wylotami do odbiorników (wyloty zlewnia rzeki Raba, wpusty kanalizacji deszczowej, kolektory kanalizacji opadowej, zbiorniki retencyjne, przepompownie, rurociągi tłoczne), oświetlenia ulicznego, drogi dla pieszych i rowerów, zjazdów do działek, elementów bezpieczeństwa ruchu dla zakresu drogi, przekładkami (przebudową) i zabezpieczeniami istniejącej infrastruktury podziemnej i naziemnej, ponadto należy przewidzieć w projekcie skrzyżowania o ruchu okrężnym oraz geometrię i nośność drogi przystosowaną do ruchu pojazdów ciężarowych, zakres inwestycji przedstawiono na załączniku graficznym. Zadanie będzie częściowo realizowane na obszarze szczególnego zagrożenia powodziowego, obowiązkiem Wykonawcy jest uzyskanie wszystkich wymaganych opracowań niezbędnych do realizacji robót na tym obszarze. Zamawiający przewiduje wykonanie dwóch skrzyżowań o ruchu okrężnym, zgodnie z załącznikiem graficznym. Drogi należy zaprojektować dla minimum pojazdu miarodajnego: Pojazd ciężarowy bez przyczepy (PP0). Dokumentacja projektowa powinna zawierać wszelkie niezbędne projekty, dokumenty, wszelkie wymagane prawem uzgodnienia, decyzje, badania i analizy, pozwolenia, operaty wodnoprawne i hydrotechniczne, opracowania geologiczne i geotechniczne (obejmujące swoim zakresem całość inwestycji w celu prawidłowego określenia warunków wodno – gruntowych i zaprojektowania podbudowy drogi wraz z niezbędnymi wymianami gruntu), mapy do celów projektowych wraz z wymaganymi aktualizacjami i zatwierdzeniami, zgody na wejście w teren oraz w razie potrzeby inne opracowania niezbędne dla realizacji przedsięwzięcia, w tym decyzje o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej i wycinki drzew wraz z planem nasadzeń, które umożliwiają prawidłowe wykonanie zadania. Projektant będzie równocześnie zobowiązany do uzupełnienia wszelkich braków, wprowadzenia zmian w dokumentacji, wskazanych przez organ wydający decyzję. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego nad inwestycją w trakcie realizacji robót w oparciu o opracowaną dokumentację dla przedmiotowego zadania. 3. Do obowiązków Wykonawcy należy: 1) uzgadnianie z Zamawiającym na bieżąco rodzajów przyjmowanych w dokumentacji projektowej materiałów oraz przyjmowanych rozwiązań projektowych, 2) uzyskanie wszelkich wymaganych prawem uzgodnień, decyzji, pozwoleń, operatów, opracowań geologicznych i geotechnicznych (obejmujących swoim zakresem całość inwestycji w celu prawidłowego określenia warunków wodno – gruntowych i zaprojektowania podbudowy drogi wraz z niezbędnymi wymianami gruntu), mapy do celów projektowych wraz z wymaganymi aktualizacjami i zatwierdzeniami oraz w razie potrzeby inne opracowania niezbędne dla realizacji przedsięwzięcia w tym decyzji o wyłączeniu z produkcji rolnej gruntów wraz z uzyskaniem nieostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), 3) pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych realizowanych na podstawie przedmiotowej dokumentacji projektowej wynikającego z ustawy Prawo budowlane; 4) informowanie na bieżąco Zamawiającego o postępie prac projektowych i przekazywanie na bieżąco zamawiającemu kopie wszystkich pism, wystąpień, opinii, zatwierdzeń itp., a koszty uzyskania wszelkich uzgodnień i opinii leżą po stronie Wykonawcy, 5) uzyskanie we własnym zakresie i na własny koszt zezwolenia na wejście w teren na czas wykonywania badań, 6) wykonanie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu obejmującej zaprojektowanie wszystkich niezbędnych elementów, w tym również elementów bezpieczeństwa ruchu; 7) w razie konieczności uzyskanie we własnym zakresie i na własny koszt zezwolenia na wejście w teren na czas wykonywania badań; 8) w miejscu wykonywania prac terenowych na Wykonawcy spoczywa obowiązek przywrócenia terenu do stanu pierwotnego, 9) dokumentacja projektowo – kosztorysowa dla ww. inwestycji musi uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie; 10) opracowanie dokumentacji w zakresie niezbędnym do udzielenia zamówienia na roboty budowlane. 4. Zamawiający dopuszcza podział dokumentacji projektowej na poszczególne zakresy robót oraz zastosowanie do tych opracowań odrębnych decyzji i zezwoleń. 5. Zadanie realizowane będzie w trzech etapach: 1) etap I - opracowanie koncepcji rozwiązań projektowych wraz z określeniem kształtu, powierzchni i numerami działek niezbędnych do pozyskania w celu realizacji projektowanej drogi oraz wykonania niezbędnej infrastruktury technicznej (na mapie bez klauzuli) - 25% wartości zamówienia w terminie do 7 miesięcy od dnia podpisania umowy; 2) etap II - opracowanie kompletnego projektu zagospodarowania działki wraz projektem architektoniczno – budowlanym - 40% wartości zamówienia w terminie do 13 miesięcy od dnia podpisania umowy; 3) etap III - opracowanie kompletnego projektu technicznego i wykonawczego wraz z pozostałymi elementami wymaganymi dokumentami zamówienia, w tym STWiORB, przedmiar robót, kosztorys i przekazanie go Zamawiającemu wraz z uzyskanie nieostatecznej decyzji ZRID - 35% wartości zamówienia w terminie do 24 miesięcy; 6. Dokumentację projektowo - kosztorysową należy wykonać w ilościach wymienionych poniżej: 1) wielobranżowy projekt budowlany obejmujący: a) projekt zagospodarowania terenu w 3 egz., b) projekt architektoniczno-budowlany w 3 egz., c) projekt techniczny w 3 egz., 2) mapę do celów projektowych, 3) komplet dokumentów formalno-prawnych, 4) uzgodniony i zatwierdzony projekt docelowej organizacji ruchu w 4 egz, 5) kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót w 3 egz., 6) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót w 3 egz, 7) projekt zieleni obejmujący ewentualną wycinkę drzew, 8) dokumentację geologiczno-inżynierską/geotechniczną w 2 egz. 9) komplet dokumentacji w wersji pdf oraz w wersji edytowalnej: opisy word, rysunki dwg, kosztorysy ath, excel na nośniku danych, 10) oświadczenie projektanta o tożsamości dokumentacji papierowej i elektronicznej z dokumentacją stanowiącą załącznik do decyzji o pozwoleniu na budowę.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

417450,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

478000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

417450,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

A&J CONSULTING Andrzej Kałużny

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8961022722

7.3.3)Ulica

Krzemieniecka 12a/8

7.3.4)Miejscowość

Lubin

7.3.5)Kod pocztowy

59-300

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

417450,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 281 zł
Próbka: 102 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 730 zł462 729 zł
Rozstęp międzykwartylowy
302 999 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 730 zł
Mediana
259 281 zł
Górny kwartyl
462 729 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasta Bochnia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bochnia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 417 450 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: A&J CONSULTING Andrzej Kałużny (Lubin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.