ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako kotły K1 i K2.

Zamawiający Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na…”. Termin składania ofert minął 4 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 września 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%SKRÓCENIE TERMINU ZAKOŃCZENIA REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (T)20%WYDŁUŻENIE TERMINU GWARANCJI JAKOŚCI (G)20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 4 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako kotły K1 i K2, pracujących w kotłowni centralnej obiektu w Tuszynie przy ulicy Szpitalnej 5.

  • 2

    Ryzykoocenie ofert obok ceny liczy się skrócenie terminu zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia oraz wydłużenie terminu gwarancji jakości.

  • 3

    ZakresZamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu, ale wymaga złożenia oświadczeń o braku podstaw wykluczenia, także w zakresie przepisów sankcyjnych dotyczących Ukrainy.

  • 4

    ZakresZmiany umowy wymagają zgody stron i formy pisemnej aneksu, a zamawiający przewiduje dobrowolną certyfikację wykonawców zamówień publicznych jako alternatywę dla części dokumentów.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono.
  • W tej branży w województwie łódzkim konkurencja jest mniejsza niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 0,8 ofert, wobec 2,1 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000295403

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pabianicka 62

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

93-503

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.)Numer telefonu

426895910

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@kopernik.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kopernik.lodz.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako kotły K1 i K2.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-27f790ea-a67f-40d5-af78-f74a22e043da

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410107

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00115897/24/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.17 Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako K1 i K2 pracujących na kotłowni centr. obiektu w Tuszynie przy ul. Szpitalnej 5

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-27f790ea-a67f-40d5-af78-f74a22e043da

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu:
1.1. Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl,
1.2. poczty elektronicznej przetargi@kopernik.lodz.pl (w wyjątkowych sytuacjach braku możliwości komunikacji przez Platformy e-
Zamówienia), z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia.
1.3. poczty elektronicznej podanej przez Wykonawcę (w wyjątkowych sytuacjach braku możliwości komunikacji przez Platformy e-
Zamówienia), w szczególności w celu zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych - zgodnie z
rozdziałem XXXVI SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych - zgodnie z
rozdziałem XXXVI SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

NZP.271.141.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako kotły K1 i K2 pracujących na kotłowni centralnej obiektu w Tuszynie przy ulicy Szpitalnej 5.
2Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa rozdział IV SWZ oraz wzór umowy – Załączniku nr 4 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

50531100-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

SKRÓCENIE TERMINU ZAKOŃCZENIA REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (T)

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

WYDŁUŻENIE TERMINU GWARANCJI JAKOŚCI (G)

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale XIII SWZ, Zamawiający żąda przedstawienia następujących podmiotowych środków dowodowych oraz oświadczeń:

1.1 aktualne na dzień złożenia oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
c) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
d) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
e) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,

1.2 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej) oświadczenie, o którym mowa w pkt 1.1. SWZ składa każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

Oświadczenia wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp.

Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

nie dotyczy

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

nie dotyczy

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu cd.
Certyfikacja wykonawców:
1. Uzyskanie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych oraz posługiwanie się certyfikatem jest dobrowolne. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku ubiegania się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawca może, na podstawie art. 124 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych złożyć ważny certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych w zakresie niepodlegania wykluczeniu, odpowiadającym podstawom wykluczenia przewidzianym w niniejszej SWZ.
3. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie podstaw wykluczenia objętych jego zakresem i wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu.
4. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich podstaw wykluczenia wymaganych w niniejszym postępowaniu, Wykonawca wykazuje pozostałe okoliczności za pomocą podmiotowych środków dowodowych wskazanych w SWZ.
5. Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych w zakresie objętym ważnym certyfikatem, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 Pzp, art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych oraz okoliczności nieobjętych ustawowym zakresem certyfikacji.
6. Certyfikat nie zastępuje oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, w tym jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, dokumentów i oświadczeń wymaganych w zakresie podstaw sankcyjnych wynikających z art. 7 ustawy o przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014, ani dokumentów dotyczących art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp oraz zdarzeń zaistniałych w niniejszym postępowaniu, które nie są objęte ustawowym lub przedmiotowym zakresem certyfikacji.
7. Certyfikat nie potwierdza zdarzeń, o których mowa w art. 4 ust. 3 ustawy o certyfikacji, zaistniałych w niniejszym postępowaniu. Okoliczności te podlegają odrębnemu badaniu przez Zamawiającego.
8. Wykonawca składa certyfikat na etapie, na którym zgodnie z Pzp i SWZ jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych zastępowanych certyfikatem.
9. Zamawiający weryfikuje w Bazie Danych o Certyfikacji Wykonawców Zamówień Publicznych autentyczność, okres ważności, status i zakres certyfikacji oraz uprawnienie podmiotu certyfikującego.
10. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca udostępnia dane, o których mowa w art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji, albo wyraża zgodę na ich udostępnienie Zamawiającemu przez podmiot certyfikujący.
11. Wykonawca nie może powoływać się na certyfikację ani posługiwać się certyfikatem, jeżeli nie spełnia warunków udzielenia certyfikacji, w tym gdy certyfikacja utraciła ważność albo została zawieszona.
12. Jeżeli Zamawiający poweźmie uzasadnione wątpliwości dotyczące domniemania wynikającego z certyfikatu, stosuje procedurę określoną w art. 128a Pzp.
13. W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji Zamawiający wzywa Wykonawcę do złożenia,
w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia.
14. Certyfikat jest składany w postaci elektronicznej, w formie, w jakiej został wydany przez podmiot certyfikujący. Zamawiający nie wymaga dodatkowego podpisania certyfikatu przez Wykonawcę.
15. Brak informacji o certyfikacie w formularzu ofertowym, niepełne wskazanie jego danych albo zmiana wcześniejszej informacji Wykonawcy nie pozbawia Wykonawcy prawa do złożenia certyfikatu na etapie składania podmiotowych środków dowodowych.

Wykaz oświadczeń i dokumentów składanych wraz z ofertą (w formie elektronicznej):
1. FORMULARZ OFERTOWY – załącznik nr 1 do SWZ sporządzany pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej.
2. Oświadczenia dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania – załącznik nr 3 do SWZ.
Szczegółowe wymogi składania dokumentów wraz z ofertą zawiera rozdział XXIII SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
1.Wykonawcy mogą ubiegać się wspólnie o udzielenie zamówienia, w takim przypadku

Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. 2. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty i zawierać w szczególności wskazanie: 2.1. postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczą, 2.2. wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, 2.3. ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania. 3. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 4. W przypadku wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia składane w związku z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2025 poz. 514) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskazują w formularzu oferty, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie ze wzorem umowy - Załącznik nr 4 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-04 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę składa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-04 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50531100-7Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.09.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50531100-7 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.