Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026”

Zamawiający Gmina Staszów (Staszów, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina StaszówStaszów, Świętokrzyskie (powiat Staszowski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA STASZÓW

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409749

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Opatowska 31

1.4.2.)Miejscowość

Staszów

1.4.3.)Kod pocztowy

28-200

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.7.)Numer telefonu

158648305

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@staszow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.staszow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-045d23ff-224b-467f-a262-180a586997fb

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410096

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00333133

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Na przedmiot zamówienia składa się dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026, realizowany w ramach trzech zadań.
Dla Zadania nr 2 Wykonawca zapewni również nieodpłatne dowozy i odwozy opiekunów dowozu na każdej trasie dowozowej. Jeżeli wymagane jest wystawienie biletu dla opiekuna dowozu, wykonawca wystawi go na własny koszt. Dla Zadania nr 2 opiekę dzieciom i uczniom w czasie dowozów i odwozów zapewnia Zamawiający.
Wykonawca zapewni realizację przedmiotu zamówienia sprawnymi autobusami, posiadającymi aktualne badania techniczne, dopuszczonymi do ruchu, w stanie technicznym nie budzącym zastrzeżeń, spełniającymi wymogi bezpieczeństwa (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), o odpowiednim stanie sanitarnym, utrzymane w czystości z zachowaniem estetyki wewnętrznej i zewnętrznej, ogrzewanymi w okresie zimowym. Dla Zadania nr 2 Wykonawca zapewni dodatkowo autobusy wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dokumentów potwierdzających stan techniczny autobusów.
Wykonawca zobowiązany jest do sprawdzenia czy dane osób realizujących przedmiot zamówienia (kierowcy autobusu) są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i o ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r., poz. 1802 z późn. zm.).
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania i przestrzegania Standardów Ochrony Małoletnich sporządzonych przez Wykonawcę na podstawie art. 22b ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
Zadanie nr 2 dotyczy jednej trasy nr XIII (liczącej 140 km dziennie) i obejmuje dowóz i odwóz łącznie 22 dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych na terenie Miasta i Gminy Staszów, dowożonych w ciągu 232 dni nauki szkolnej.
Opiekę dzieciom i uczniom w trakcie dowozów i odwozów zapewnia Zamawiający. Wykanawca zapewni nieodpłatny dowóz i odwóz opiekuna dowozu.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby dzieci i uczniów przewożonych w trakcie realizacji zamówienia.
Wykonawca zapewni realizację przedmiotu zamówienia sprawnymi autobusami, wyposażonymi w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów, posiadającymi aktualne badania techniczne, dopuszczonymi do ruchu, w stanie technicznym nie budzącym zastrzeżeń, spełniającymi wymogi bezpieczeństwa (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), o odpowiednim stanie sanitarnym, utrzymane w czystości z zachowaniem estetyki wewnętrznej i zewnętrznej, ogrzewanymi w okresie zimowym. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dokumentów potwierdzających stan techniczny autobusów.
Wykonawca zobowiązany jest do sprawdzenia czy dane kierowców autobusów realizujących przedmiot zamówienia są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i o ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r., poz. 1802 z późn. zm.).
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania i przestrzegania Standardów Ochrony Małoletnich sporządzonych przez Wykonawcę na podstawie art. 22b ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
Termin realizacji: od 01.09.2025 r. do 31.07.2026 r.
Opis przedmiotu zamówienia wraz z załączonymi dokumentami, stanowiący załącznik nr 13 SWZ, określa pełny zakres przedmiotowego zamówienia.
Przedmiotowe zamówienie musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ.
Zamawiający nie wymaga:
- odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub,
- sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Uwaga:
Zaleca się zapoznanie z terenem, objętym przedmiotowym zamówieniem.
Szczegółowe informacje określa SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-13

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-09-01 do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Staszowie Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

000617060

4.3.3.)Ulica

Krakowska 51

4.3.4.)Miejscowość

Staszów

4.3.5.)Kod pocztowy

28-200

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

82824,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00391402/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-06

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

78540,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Staszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Staszów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.