Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o.· Warszawa
Wartość umowy
237 242 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa energii elektrycznej dla Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. w Kamiennej Górze

Zamawiający Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Kamienna Góra, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii elektrycznej dla Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z…”, wybierając ofertę wykonawcy UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. Wartość umowy: 237 242 zł.

Wartość umowy
237 242 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    1 wykonawca
  2. Zmiana ogłoszenia

    28 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 237 242,40 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 231139207

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Janusza Korczaka 1

1.5.2.)Miejscowość

Kamienna Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

58-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@dcro.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dcro.org.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa energii elektrycznej dla Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. w Kamiennej Górze

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c27f684f-fe3a-41c1-9ac1-a48d66fd4869

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409913

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

W dniu 6.08.2026 r. dotychczasowy dostawca energii złożył oświadczenie o rozwiązaniu umowy ze skutkiem na dzień 31.08.2026 r. Zdarzenie to miało charakter nagły, zewnętrzny i było całkowicie niezależne od DCRO Sp. z o.o. (dalej DCRO).
Brak podjęcia pilnych działań spowodowałby wysokie koszty związane z faktem, iż od września DCRO zostałoby automatycznie objęte tzw. sprzedażą rezerwową, w której ceny są znacznie wyższe od stawek rynkowych.
DCRO ogranicza czas trwania umowy w trybie z wolnej ręki wyłącznie do okresu ok. 4 miesięcy. Okres ten jest ściśle powiązany z zaplanowanym terminem wejścia w życie umowy na dostawę energii - DCRO jest uczestnikiem grupy zakupowej, dla której przetarg prowadzi Urząd Marszał. Woj. Dolnośląskiego. Nowa umowa wejdzie w życie z dniem 1.01.2027 r.
Zamówienie z wolnej ręki na okres 4 m-cy, to czas minimalny, aby zapewnić ciągłość dostaw prądu i uniknąć nieuzasadnionych strat finansowych, do momentu rozpoczęcia realizacji dostaw przez nowego dostawcę.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DI-Z.26.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

1054926,21 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

176225,97 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. w Kamiennej Górze.
Zamówienie obejmuje dostawę energii w ilości ok. 311 MWh w okresie do 31.12.2026 r. - czyli do momentu wejścia w życie umowy będącej wynikiem postepowania przetargowego prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970619205

7.3.3)Ulica

Al. Jerozolimskie 142B

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-305

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

237242,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 513 008 zł
Próbka: 87 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
551 390 zł17 592 766 zł
Rozstęp międzykwartylowy
17 041 376 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
551 390 zł
Mediana
1 513 008 zł
Górny kwartyl
17 592 766 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamienna Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 237 242 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.