Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa budynku przedszkola pasywnego w Gałkowie Dużym.

Zamawiający Gmina Koluszki (Koluszki, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa budynku przedszkola pasywnego w Gałkowie Dużym”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KoluszkiKoluszki, Łódzkie (powiat Łódzki wschodni →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Koluszki

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648362

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

11 Listopada 65

1.4.2.)Miejscowość

Koluszki

1.4.3.)Kod pocztowy

95-040

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.4.7.)Numer telefonu

44 725 67 44

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@koluszki.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.koluszki.samorzady.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b8648a90-0c54-4d5a-9e0c-ed7dbaf13fd6

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409610

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00498780

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa budynku przedszkola pasywnego w Gałkowie Dużym.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku przedszkola pasywnego w Gałkowie Dużym wraz z niezbędnymi urządzeniami infrastruktury.
W zakres prac do realizacji wchodzą następujące prace:
1) budowa budynku pasywnego przedszkola wraz z urządzeniami
i instalacjami wewnętrznymi,
2) budowa zewnętrznej instalacji kanalizacji ze zbiornikiem bezodpływowym oraz separatorem tłuszczów,
3) wykonanie zewnętrznej instalacji wodociągowej, elektrycznej i oświetlenie terenu,
4) wykonanie parkingu dla samochodów osobowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych,
5) ogrodzenie działki wraz z zagospodarowaniem terenu,
6) budowa placu zabaw,
7) budowa ciągów pieszych i jezdnych

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-07

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-01-07

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Lindner Polska sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5221001288

4.3.3.)Ulica

ul. Spokojna 5

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

01-044

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

14267975,35 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00019291/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-26

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

5

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpienie robót dodatkowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W związku z koniecznością wprowadzenia robót dodatkowych polegających na:
- sprawowaniu nadzoru archeologicznego nad realizowanymi robotami budowlanymi szczegółowo opisanego w protokole konieczności numer 1 z dnia 28 kwietnia 2025 roku,
- pogrubieniu o 10 cm warstwy podsypki pod płytą fundamentową oraz niwelacją terenu szczegółowo opisanego w protokole konieczności numer 2 z dnia 29 kwietnia 2025 roku,
- montażu uszczelnień na rurach kanalizacyjnych na przejściu przez płytę fundamentową szczegółowo opisanego w protokole konieczności numer 4 z dnia 29 kwietnia 2025 roku,
- badaniu gruntu w miejscu posadowienia zbiornika na nieczystości ciekła opisanego w szczegółowo opisanym w protokole konieczności numer 4 z dnia 29 kwietnia 2025 roku,
należało wprowadzić zmianę umowy

5.4.6.)Wartość zmiany

172154,81

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu realizacji zadania

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

w związku z koniecznością uzyskania uszczegółowienia projektowych rozwiązań i przedłużającego się terminu pozyskania stanowiska autorów dokumentacji projektowych zaszła konieczność wprowadzenia zmiany w umowie

5.4.6.)Wartość zmiany

0,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpienie robót zaniechanych i dodatkowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wprowadzono roboty dodatkowe niezbędne do prawidłowej realizacji zadania oraz zrezygnowano z części zakresu prac.

5.4.6.)Wartość zmiany

612692,51

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu realizacji zadania

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wprowadzono zmianę terminu realizacji zadania z uwagi na brak zasilania budynku.

5.4.6.)Wartość zmiany

0,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

5

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpienie robót dodatkowych niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wprowadzenie robót polegających na:
- wykonaniu montażu sufitu podwieszanego w pomieszczeniu 02
- montażu dodatkowych wycieraczek systemowych przy drzwiach wejściowych do budynku
- podniesieniu standardu wyposażenia sanitariatów poprzez montaż przyborów ze stali nierdzewnej
- powiększeniu rozdzielnicy elektrycznej w budynku

5.4.6.)Wartość zmiany

38153,66

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

15090976,33 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Koluszki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koluszki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.