Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
329 148 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 329 148 zł – 406 000 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup i wymiana windy (dźwigu osobowego) wraz z modernizacją istniejącego szybu windy w budynku WZS w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 120”

Zamawiający Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie (Rzeszów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i wymiana windy (dźwigu osobowego) wraz z modernizacją istniejącego szybu windy w…”, wybierając ofertę wykonawcy Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych „LIFT – SERVICE” S.A. Wartość umowy: 329 148 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w RzeszowieRzeszów, Podkarpackieopublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
329 148 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych „LIFT – SERVICE” S.A. (Lublin).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 329 148,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 329 148,00 zł do 406 000,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690561132

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warzywna 3

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-310

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wzsrzeszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wzsrzeszow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pcm.ezamawiajacy.pl/pn/pcm/demand/311647/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup i wymiana windy (dźwigu osobowego) wraz z modernizacją istniejącego szybu windy w budynku WZS w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 120”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-da8f6aee-581b-47cd-95ad-bf404d6e9b9f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409475

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024310/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup i wymiana windy (dźwigu osobowego) wraz z modernizacją istniejącego szybu windy w budynku WZS w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 120

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00381574

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TZ-2710/7/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana dźwigu osobowego wraz z robotami towarzyszącymi w budynku Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie, ul. Hetmańskiej 120, 35 – 078 Rzeszów.

1) Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
a) demontaż istniejącego dźwigu z wywiezieniem zdemontowanego dźwigu, instalacji elektrycznej zasilającej, gruzu, złomu i oleju oraz ich utylizacją,
b) zabezpieczenie przed dostępem osób postronnych otworów drzwiowych powstałych po demontażu drzwi przystankowych obecnego dźwigu,
c) dostawę wraz z montażem w istniejącym szybie, fabrycznie nowej windy osobowej przystosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych wykonanie niezbędnych prac elektrycznych i budowlanych, w tym:
- dostosowanie instalacji elektrycznej i teletechnicznej do nowych warunków pracy instalowanego dźwigu,
- dostosowanie instalacji oświetleniowej wraz z osprzętem w szybie,
- wymianę zabezpieczeń elektrycznych windy,
- zaślepienie zbędnych otworów między szybem,
a maszynownią,
- odnowienie powłok malarskich szybu windowego (w tym maszynowni i podszybia),
- wykonanie wszelkich robót towarzyszących: rozbiórkowych, murarskich, tynkarskich, malarskich
w zakresie wykonywanych prac.

2) Wykonawca ma obowiązek uzyskania niezbędnych zgód oraz decyzji UDT zezwalającej na eksploatację. Z wnioskiem do Urzędu Dozoru Technicznego występuje Wykonawca. Koszt przygotowania dokumentacji technicznej obciąża Wykonawcę.
3) Wykonawca ma obowiązek przygotować dźwig i uczestniczyć w corocznych badaniach okresowych przed Inspektorem Urzędu Technicznego.
4) Zapewnienie gwarancji na urządzenia, instalacje i osprzęt oraz na wszystkie wykonane prace wymaga minimalnego okresu gwarancji w wysokości minimum 36 miesięcy, liczonego od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego i przekazania windy do eksploatacji. (Okres gwarancji - kryterium oceny ofert).
5) Wykonawca jest zobowiązany posiadać na dzień technicznego odbioru końcowego wymaganą i niezbędną dokumentację powykonawczą (m.in. certyfikaty, atesty, karty techniczne, autoryzacje) która winna zawierać dane techniczne (wielkości).
- specyfikację techniczną oferowanej windy, zawierającą co najmniej parametry techniczne umożliwiające ocenę zgodności
z wymaganiami Zamawiającego;
- dokumenty potwierdzające autoryzację producenta do dostawy
i montażu urządzenia.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
2) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
- stanowiące załączniki do SWZ i dostępne w oddzielnych plikach.

4.5.3.)Główny kod CPV

42416100-6 - Windy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45313100-5 - Instalowanie wind

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

329148,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

406000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

329148,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych „LIFT – SERVICE” S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7120102876

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

329148 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42416100-6Windy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 702 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 313 zł354 375 zł
Rozstęp międzykwartylowy
146 062 zł
Źródło próbki
CPV 42416100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
208 313 zł
Mediana
250 702 zł
Górny kwartyl
354 375 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 329 148 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42416100-6 (Windy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych „LIFT – SERVICE” S.A. (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.