Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 758 900 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 758 900 zł – 2 515 820 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji i rekojmi na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa budynku magazynowego w Olsztynie przy ul. Zielonej

Zamawiający Miasto i Gmina Olsztyn (Olsztyn, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku magazynowego w Olsztynie przy ul. Zielonej”, wybierając ofertę wykonawcy KAMBERG Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 758 900 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto i Gmina OlsztynOlsztyn, Śląskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 758 900 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KAMBERG Sp. z o.o. (Częstochowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 758 900,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 758 900,00 zł do 2 515 819,66 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Olsztyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398132

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

42-256

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

343287076

1.5.8.)Numer faksu

343285057

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@olsztyn-jurajski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.olsztyn-jurajski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-660347d3-af6a-4ba9-8cd4-ac3feac36ca3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa budynku magazynowego w Olsztynie przy ul. Zielonej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-660347d3-af6a-4ba9-8cd4-ac3feac36ca3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409352

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00022668/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Budowa budynku magazynowego w Olsztynie przy ul. Zielonej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328569

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia obejmuje

zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. Budowa budynku magazynowego w Olsztynie przy ul. Zielonej. Budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek magazynowy w konstrukcji stalowej, przeznaczony do przechowywania sprzętu, materiałów technicznych, wyposażenia specjalistycznego i środków logistycznych wykorzystywanych do zadań z zakresu ochrony ludności, obrony cywilnej oraz zarządzania kryzysowego. Budynek będzie również pełnić funkcje zaplecza dla autobusów komunikacji gminnej, samochodów dostawczych oraz pojazdów wykorzystywanych do działań kryzysowych i logistycznych. 2. Zakres prac do wykonania w ramach niniejszego zadania obejmuje: Wykonanie kompletnej dokumentacji – projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, Wykonanie robót budowlanych budynku magazynowego wraz z zagospodarowaniem terenu. Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej: pozyskanie niezbędnych dokumentów, opinii, uzgodnień, uzyskanie uzgodnień z rzeczoznawców ppoż, bhp lub wymagań sanitarnych, wykonanie koncepcji zagospodarowanie terenu wraz wytycznymi do uzyskania warunków przyłączeniowych oraz ewentualnych uzgodnień drogowych i lokalizacyjnych, wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej w zakresie rzutów, przekrojów, elewacji i wizualizacji poglądowej, wykonanie opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień lokalizacyjnych z gestorami sieci, opracowanie projektu budowlanego, projektów technicznych, projektów branżowych do uzyskania pozwolenia na budowę/ zgłoszenia robót budowlanych opracowanie projektów technicznych, wykonawczych, branżowych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiaru robót oraz kosztorysu. Wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych oraz zagospodarowania terenu należy wykonać według wykonanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej. Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, a w szczególności z przepisami Prawa budowlanego oraz z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego w SWZ wraz z załącznikami, wyjaśnieniami i modyfikacjami, Programem Funkcjonalno - Użytkowym oraz na warunkach ustalonych niniejszą umową; W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania konstrukcji dachowej przystosowanej do montażu instalacji fotowoltaicznej, w tym zapewnienia wymaganej nośności oraz wykonania niezbędnych elementów, konstrukcyjnych i instalacyjnych umożliwiających przyszły montaż instalacji PV. Instalacja elektryczna w obrębie obszaru projektowanej hali powinna być dostosowana do docelowego podłączenia zgodnego z warunkami Tauron Dystrybucja, w roku 2026 czasowo obiekt należy zasilić z infrastruktury budynku przy ul. Zielonej (GOPS). Zamawiający we własnym zakresie uzyska decyzję zezwalającą na usunięcie drzew i krzewów kolidujących z planowaną inwestycją. 3. Zamawiający informuje, że udostępnia następujące dokumenty: a) Mapę do celów projektowych b) Warunki przyłączeniowe c) Opinię geotechniczną wraz z dokumentacją badań podłoża gruntowego d) Pismo Starostwa Powiatowego Wydział Administracji Architektoniczno – Budowlanej w sprawie interpretacji zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: Program funkcjonalno-użytkowy wraz z dokumentami wymienionymi w/w punkcie stanowiące załącznik nr 1 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowne – załącznik nr 12 do SWZ. 5. Równoważność: Tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy wskazuje, że wskazaniu takiemu towarzyszy wyraz lub równoważny. Tam gdzie w dokumentacji technicznej nie podano kryterium równoważności za te kryteria przyjmuje się kluczowe parametry techniczne zaprojektowanych urządzeń materiałów itp. 6. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy p. z. p. w sytuacji, gdyby w dokumentacji a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy p. z. p., a takim określeniom nie towarzyszy wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. 7. Zgodnie z art. 101 ust. 5 p. z. p. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy p. z. p., że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 8. Gwarancja: Wykonawca udzieli na wykonane roboty budowlane co najmniej 36 miesięcy gwarancji i rękojmi, natomiast na materiały – zgodnie z gwarancją ich producenta, liczonej w obydwu przypadkach począwszy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Maksymalny termin gwarancji i rękojmi – 60 miesięcy. 9. Okres gwarancji rękojmi na roboty budowlane (o której mowa w pkt. 8 powyżej), stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, które będzie oceniane zgodnie z Rozdziałem XIX SWZ. Wykonawca może zadeklarować dłuższy okres gwarancji na roboty budowlane, stwierdzając powyższe w formularzu Oferty - załącznik nr 2 do SWZ. 10. Ustala się, że okres gwarancji na roboty budowlane i rękojmi za wady są sobie równe. W ramach gwarancji i rękojmi za wady Zamawiający wymaga usunięcia wad i usterek powstałych w okresie gwarancji. 11. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zadania zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, przedstawi do akceptacji Zamawiającemu harmonogram rzeczowo-finansowy. 12. Wszystkie roboty budowlane związane z realizacją zamówienia Wykonawca jest zobowiązany prowadzić zgodnie z Polskimi Normami, Europejskimi Normami, przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz ze sztuką budowlaną. 13. Wykonawca zobowiązany jest wykonując zamówienie do przestrzegania minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami określonych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. – o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 14. Zamawiający wymaga, aby Przedmiot umowy został zaprojektowany i zrealizowany z uwzględnieniem potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych. 15. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej, jednak zaleca Wykonawcom przeprowadzenie wizji terenów, których dotyczy zamówienie, w celu uzyskania informacji pomocnych przy sporządzeniu oferty. Przeprowadzenie wizji lokalnej ma charakter wyłącznie fakultatywny. 16. Stosownie do art. 310 ust. 1 p. z. p. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 17. Zadanie współfinansowane ze środków budżetu państwa przekazanych przez Wojewodę Śląskiego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 18.Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45213220-1 - Roboty budowlane w zakresie magazynów

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45262210-6 - Fundamentowanie

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1758900,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2515819,66 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1758900,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KAMBERG Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9492208997

7.3.3)Ulica

ul. Odlewników 1

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

AO Pracownia Usługowo Projektowa Grzegorz Kożuch - zakres powierzony podwykonawcy prace projektowe

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1758900,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Olsztyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 758 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KAMBERG Sp. z o.o. (Częstochowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.