AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadu o kodzie: 20 02 01.” Znak sprawy: 07/RZP/SWZ/2026.

Zamawiający "miejski Zakład Gospodarki Komunalnej" Sp. z o.o. w Bolesławcu (Bolesławiec, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadu o kodzie: 20 02 01.” Znak sprawy:…”. Termin składania ofert upływa 4 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 670 565 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 września 2026, 10:00
2d 4h
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin płatności faktury40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 4 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 4 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, termin płatności faktury 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadu o kodzie: 20 02 01.” Znak sprawy: 07/RZP/SWZ/2026.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 56% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,5 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W BOLESŁAWCU

1.3.)Oddział zamawiającego

MZGKBC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230478960

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stanisława Staszica 6

1.5.2.)Miejscowość

Bolesławiec

1.5.3.)Kod pocztowy

59-700

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mzgk@mzgk.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzgk.com.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadu o kodzie: 20 02 01.”
Znak sprawy: 07/RZP/SWZ/2026.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1376bf8c-966a-464c-82e7-9a397e6f96d2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409109

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1376bf8c-966a-464c-82e7-9a397e6f96d2

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl//

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady
i warunki korzystania z Platformy e - Zamówienia określa Regulamin Platformy
e -Zamówienia, dostępny na stronie internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”
oraz SWZ

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://ezamowienia.gov.pl//

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

https://ezamowienia.gov.pl// oraz SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady
i warunki korzystania z Platformy e - Zamówienia określa Regulamin Platformy
e -Zamówienia, dostępny na stronie internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy"
oraz SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

07/RZP/SWZ/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zgodnie z SWZ:
Przedmiot zamówienia.
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie n/w odpadu:
20 02 01- odpady ulegające biodegradacji.
- Siedziba, miejsce prowadzenia działalności: 59-700 Bolesławiec, ul. Staszica 6.
- Miejsce odbioru odpadu: 59-700 Bolesławiec, ul. Staszica 6.
2. Przedmiot zamówienia CPV:
Główny przedmiot zamówienia:
90500000-2 Usługi związane z odpadami,
Dodatkowe przedmioty:
90510000-5 Usuwanie i obróbka odpadów,
90512000-9 Usługi transportu odpadów.
3. Odbiór i zagospodarowanie odpadów odbywać się musi zgodnie z posiadanymi przez Wykonawcę (lub podwykonawcę) aktualnymi zezwoleniami. Oferowany sposób zagospodarowania odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.).
4. Wykonawca wskaże w ofercie instalację oraz sposób zagospodarowania dostarczonych przez Zamawiającego odpadów.
3.1. 20 02 01 - odpady ulegające biodegradacji.
Warunkiem koniecznym jest poddawanie odpadów ulegających biodegradacji obróbce tlenowej lub beztlenowej, w wyniku której uzyskiwany jest kompost, materiał pofermentacyjny lub inny materiał, który będzie wykorzystany jako produkt, materiał lub substancja, które nie są odpadami, gdy może być wprowadzony do obrotu jako nawóz lub środek poprawiający właściwości gleby na podstawie pozwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wydanego zgodnie z art. 4 ust. 2 Ustawy z dnia 10 lipca 2007 roku o nawozach i nawożeniu (Dz.U. z 2024 r. poz.105).
3.2. Recykling odebranego odpadu - Zamawiający wymaga na poziomie 100% odzysku, gdzie Wykonawca zobowiązany jest po każdym półroczu w roku kalendarzowym do 15.01. i 15.07. wykonywania usługi przedstawić zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.) Zamawiającemu pisemne oświadczenie o sposobie zagospodarowania odpadów, ze wskazaniem procesu odzysku. Dodatkowo każdorazowo do faktury Wykonawca będzie załączał zaświadczenia potwierdzające 100% recykling odebranego odpadu bio (załącznik obligatoryjny do faktury miesięcznej).
4. Przewidywane szacunkowa ilość odpadów w ramach zamówienia:
ulegające biodegradacji 600,00 MG.
Szacunkowe ilości odpadów są jednocześnie maksymalnymi ilościami odpadów jakie Zamawiający może przekazać Wykonawcy w ramach obowiązującej umowy. Zamawiający zastrzega, iż podane ilości przedmiotu zamówienia są wielkościami prognozowanymi
i w zależności od potrzeb Zamawiającego mogą ulec zmniejszeniu.
Warunki realizacji zamówienia:
1. Odpady Wykonawca będzie odbierał na własny koszt odpowiednim, przystosowanym
środkiem transportu. Usługa realizowana będzie sukcesywnie po wcześniejszym uzgodnieniu stron, w dni robocze w godzinach: 7.00-13.00.
2. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na zalegalizowanej wadze Zamawiającego, zlokalizowanej w Miejskim Zakładzie Gospodarko Komunalnej
w Bolesławcu, 59-700 Bolesławiec, ul. Staszica 6 i będzie potwierdzane wygenerowaną kartą przekazania odpadów KPO z systemu BDO wydaną kierowcy Wykonawcy. Dokument ten stanowić będzie wyłączną podstawę do określenia ilości odebranych odpadów.
3. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia
tj. z odbiorem, transportem i zagospodarowaniem odpadów. Jedynie koszt załadunku odpadów na pojazdy Wykonawcy leży po stronie Zamawiającego.
4. Cena określona w Ofercie obejmuje wszystkie koszty, w tym: koszty za korzystanie ze środowiska (w przypadku, gdy sposób przetwarzania odpadu wymaga ich naliczenia), koszty związane z zagospodarowaniem odpadu i obowiązujące inne podatki niż VAT.
5. Wykonawca wskaże w ofercie instalację oraz sposób zagospodarowania odebranych
od Zamawiającego odpadów.
6. Faktury wystawione będą w miesięcznym okresie rozliczeniowym za odebraną partię odpadów, na podstawie kart przekazania odpadów wystawionych przez Zamawiającego
w BDO.
Termin wykonania zamówienia:
Realizacja zamówienia będzie odbywać się sukcesywnie po wcześniejszym uzgodnieniu
z Zamawiającym w terminie od daty zawarcia umowy do 31.12.2026 r.
Rozliczenia i płatności:
1. Rozliczenie będzie następowało w okresach miesięcznych. Podstawą do określenia ilości odebranych odpadów stanowić będą karty przekazania odpadów, o których mowa w pkt II.2.
2. Podstawą do przekazania należności będzie faktura VAT wystawiona przez Wykonawcę. Faktury płatne będą poleceniem przelewu na konto Wykonawcy w terminie: 14, 21 albo 30 dni od daty dostarczenia faktury do Zamawiającego.

4.2.6.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

cena + termin płatności faktury

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

termin płatności faktury

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zgodnie z SWZ:
17. Informacja o warunkach udziału w postępowaniu:
17.1 Posiadanie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów, tj.;
- uprawnienie na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie transportu odpadów o kodzie: 20 02 01,
-20 02 01 - odpady ulegające biodegradacji.
Warunkiem koniecznym jest poddawanie odpadów ulegających biodegradacji obróbce tlenowej lub beztlenowej, w wyniku której uzyskiwany jest kompost, materiał pofermentacyjny lub inny materiał, który będzie wykorzystany jako produkt, materiał lub substancja, które nie są odpadami, gdy może być wprowadzony do obrotu jako nawóz lub środek poprawiający właściwości gleby na podstawie pozwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wydanego zgodnie z art. 4 ust. 2 Ustawy z dnia 10 lipca 2007 roku o nawozach i nawożeniu (Dz.U. z 2024 r. poz.105).
-Recykling odebranego odpadu - Zamawiający wymaga na poziomie 100% odzysku, gdzie Wykonawca zobowiązany jest po każdym półroczu w roku kalendarzowym do 15.01. i 15.07. wykonywania usługi przedstawić zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.) Zamawiającemu pisemne oświadczenie o sposobie zagospodarowania odpadów, ze wskazaniem procesu odzysku. Dodatkowo każdorazowo do faktury Wykonawca będzie załączał zaświadczenia potwierdzające 100% recykling odebranego odpadu bio (załącznik obligatoryjny do faktury miesięcznej).
17.2 Posiadanie doświadczenia niezbędnego do wykonania przedmiotu zamówienia:
Zamawiający nie stawia tego warunku udziału w postępowaniu.
17.3 Dysponowanie osobą:
Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu.
17.4. Informacja, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przez okres realizacji umowy tj. w terminie od zawarcia umowy do 31.12.2026 r.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zgodnie z SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zgodnie z SWZ:
18. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych.
Zamawiający będzie wymagał złożenia niżej wymienionych podmiotowych środków dowodowych:
18.1 W zakresie wykluczenia:
- Zamawiający nie stawia warunków w tym zakresie.
18.2 W zakresie potwierdzenia uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, tj.:
- wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (BDO) w zakresie transportu odpadów o kodzie: 20 02 01.
- aktualnego zezwolenia na przetwarzanie odpadów, o których mowa w art. 41 ustawy z dnia 14 grudnia o odpadach lub umowy z podmiotem posiadającym zezwolenie na odzysk i unieszkodliwianie odpadów.
18.3 W zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, tj.:
Zamawiający nie stawia tego warunku udziału w postępowaniu.
18.4 Zamawiający będzie wzywał Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania ww. podmiotowych środków dowodowych (wymienione w niniejszym punkcie nr 18 i jego dalszych ustępów SWZ - art. 274 ust. 1 Pzp.) i w formie określonej w Rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 128 ust. 6 Pzp, tj. w Rozporządzeniu „w sprawie rodzajów podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy” (Rozporządzenie „o dokumentach”). Wykazy usług
i wykazy osób będą musiały być sporządzone i podpisane przez ten podmiot, który spełnia dany warunek, czyli odpowiednio przez: Wykonawcę lub wspólnika konsorcjum lub „podmiot trzeci”.
Uwaga: Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów w celu spełnienia powyższych warunków musi wraz z ofertą złożyć zobowiązanie tych podmiotów, o którym mowa w punkcie 9.1.4) SWZ.
18.5 Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych.
Zamawiający nie stawia tego warunku udziału w postępowaniu.
18.6. Wykonawca może potwierdzić spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia za pomocą ważnego certyfikatu, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców z Ustawy o certyfikacji wykonawców publicznych (Dz.U. 2025 poz. 1235), w zakresie odpowiadającym warunkom lub podstawom wykluczenia określonym przez Zamawiającego w niniejszej SWZ. (Załącznik nr 3 Oświadczenie pkt 1.4.)
18.6.1.W przypadku, gdy Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w punkcie 18 SWZ, Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji.
dalej SWZ 18.6.7. -zasady certyfikacji.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zgodnie z SWZ:
18.3 W zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, tj.:
Zamawiający nie stawia tego warunku udziału w postępowaniu.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Zgodnie z SWZ i PZP art.274:
18.4 Zamawiający będzie wzywał Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania ww. podmiotowych środków dowodowych (wymienione w niniejszym punkcie nr 18 i jego dalszych ustępów SWZ - art. 274 ust. 1 Pzp.) i w formie określonej w Rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 128 ust. 6 Pzp, tj. w Rozporządzeniu „w sprawie rodzajów podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy” (Rozporządzenie „o dokumentach”). Wykazy usług
i wykazy osób będą musiały być sporządzone i podpisane przez ten podmiot, który spełnia dany warunek, czyli odpowiednio przez: Wykonawcę lub wspólnika konsorcjum lub „podmiot trzeci”.
Uwaga: Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów w celu spełnienia powyższych warunków musi wraz z ofertą złożyć zobowiązanie tych podmiotów, o którym mowa w punkcie 9.1.4) SWZ.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Zgodnie z SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z SWZ i umową:

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-04 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl//

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-04 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-03

Sekcja 9

Pozostałe informacje

brak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 04.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
"miejski Zakład Gospodarki Komunalnej" Sp. z o.o. w Bolesławcu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bolesławiec.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.