Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
842 001 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 842 001 zł – 1 533 540 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowan40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa garażu z zapleczem szatniowym w miejscowości Ciosmy

Zamawiający Gmina Biłgoraj (Biłgoraj, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa garażu z zapleczem szatniowym w miejscowości Ciosmy”, wybierając ofertę wykonawcy REM-BUD Tadeusz Piela. Wartość umowy: 842 001 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina BiłgorajBiłgoraj, Lubelskie (powiat Biłgorajski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
842 001 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 lipca 2026

    Termin ofert: 22 lipca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    12 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REM-BUD Tadeusz Piela (Łętownia).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 842 001,42 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 842 001,42 zł do 1 533 540,30 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Biłgoraj

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950369037

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 88

1.5.2.)Miejscowość

Biłgoraj

1.5.3.)Kod pocztowy

23-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminabilgoraj.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugbilgoraj.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminabilgoraj.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa garażu z zapleczem szatniowym w miejscowości Ciosmy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0d5fa6c7-313b-4e8e-b05c-80ddb25c204d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408406

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044051/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Budowa garażu z zapleczem szatniowym w miejscowości Ciosmy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00324889

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.1.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

934626,44 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Budowa garażu
z zapleczem szatniowym w miejscowości Ciosmy”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę garażu dla Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Ciosmy. Projektowany budynek to obiekt wolnostojący, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony o powierzchni zabudowy ok.173 m2.
Inwestycja jest planowana na działkach o nr ewidencyjnych 1343/1 i 311/1. Działka o nr ewid.1343/1 jest zabudowana, istniejący budynek jest przeznaczony do rozbiórki. Roboty rozbiórkowe wchodzą w zakres rzeczowy niniejszego przedmiotu zamówienia.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ.
Składają się na niego następujące dokumenty:
1) Projekt architektoniczno-budowlany
2) Projekt rozbiórki
3) Projekty techniczne/wykonawcze
4) SSTWiOR
5) Przedmiary robót
Uwaga 1:
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym
w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4. SWZ oraz SSTWiOR. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych
w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia – jeżeli roboty te były ujęte
w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4. lub SSTWiOR

4.5.3.)Główny kod CPV

45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45234130-6 - Roboty budowlane w zakresie podkładów

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262370-5 - Roboty w zakresie pokrywania betonem

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45232460-4 - Roboty sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

842001,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1533540,30 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

842001,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REM-BUD Tadeusz Piela

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8161492780

7.3.4)Miejscowość

Łętownia

7.3.5)Kod pocztowy

37-312

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

842001,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45216121-8Roboty budowlane w zakresie obiektó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 731 105 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
491 573 zł4 186 359 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 694 786 zł
Źródło próbki
CPV 45216· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
491 573 zł
Mediana
1 731 105 zł
Górny kwartyl
4 186 359 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Biłgoraj prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Biłgoraj.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 842 001 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45216121-8 (Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REM-BUD Tadeusz Piela (Łętownia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.