Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
11 832 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 2 września 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 11 832 zł – 11 947 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

139/2026 Środek ochrony roślin BISMARK lub równoważny w ilości 220 litrów

Zamawiający Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy 31-047 Kraków, ul. Sarego 2 Zakład Doświadczalny Pawłowice (Pawłowice, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „139/2026 Środek ochrony roślin BISMARK lub równoważny w ilości 220 litrów”, wybierając ofertę wykonawcy Jan Jarus Jagro Zaopatrzenie Rolnictwa. Wartość umowy: 11 832 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
11 832 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 sierpnia 2026

    Termin ofert: 17 sierpnia 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Jan Jarus Jagro Zaopatrzenie Rolnictwa (Jutrosin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 11 832,48 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 11 832,48 zł do 11 947,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 2 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy 31-047 Kraków, ul. Sarego 2 Zakład Doświadczalny Pawłowice

1.3.)Oddział zamawiającego

Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy 31-047 Kraków, ul. Sarego 2 ZD Pawłowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000079728

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mielżyńskich 14

1.5.2.)Miejscowość

Pawłowice

1.5.3.)Kod pocztowy

64-122

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@zdpawlowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zdpawlowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ef92d831-81f2-415b-9f08-fcd1bccfa842

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa jednostka organizacyjna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


rolnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

139/2026 Środek ochrony roślin BISMARK lub równoważny w ilości 220 litrów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ef92d831-81f2-415b-9f08-fcd1bccfa842

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408067

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00376266

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

139/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Środek ochrony roślin BISMARK lub równoważny w ilości 220 litrów.
Opis przedmiotu zamówienia – parametry techniczne i jakościowe wymagane dla produktu równoważnego:
HERBICYD selektywny przeznaczony do zwalczania chwastów jednorocznych w uprawie rzepaku ozimego. Środek ochrony roślin w formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą (CS), przeznaczony do stosowania doglebowego.
Środek musi być dopuszczony do obrotu i stosowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz, na dzień składania ofert, posiadać ważne zezwolenie (rejestrację) do stosowania w uprawie rzepaku ozimego oraz pszenicy ozimej.
Zawartość substancji czynnej:
chlomazon 55 g/l (4,87%)
(związek z grupy izoksazolidionów)
pendimetalina 275 g/l (24,34 %)
(substancja z grupy dinitroanilin)
W celu potwierdzenia zgodności oferowanego środka ochrony roślin z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty kartę produktu, specyfikację techniczną, etykietę środka lub inny dokument producenta potwierdzający wymagane parametry oferowanego produktu.
Zamawiający jest podatnikiem podatku rolnego i zamawiany produkt wykorzysta na potrzeby własne.

4.5.3.)Główny kod CPV

24453000-4 - Środki chwastobójcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

11832,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

11947,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

11832,48 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Jan Jarus Jagro Zaopatrzenie Rolnictwa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6991919835

7.3.3)Ulica

Mickiewicza 50

7.3.4)Miejscowość

Jutrosin

7.3.5)Kod pocztowy

63-930

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

11832,48 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-02

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

24453000-4Środki chwastobójcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy 31-047 Kraków, ul. Sarego 2 Zakład Doświadczalny Pawłowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pawłowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 11 832 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 24453000-4 (Środki chwastobójcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Jan Jarus Jagro Zaopatrzenie Rolnictwa (Jutrosin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.