Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Postępowanie zostało unieważnione 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793). – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, (..). Do upływu terminu złożenia ofert tj. do dnia 16.07.2026 r. do godz. 10:00 wpłynęła jedna oferta, która przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w związku z powyższym postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. art.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej pn. „Remont drogi powiatowej nr 2128L Pilaszkowice – Zygmuntów – Antoniówka – Czysta Dębina od km 4+653 do km 6+053”

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie (Krasnystaw, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Opracowanie dokumentacji projektowej pn. Remont drogi powiatowej nr 2128L Pilaszkowice –…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 245 138 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Postępowanie zostało unieważnione 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793). – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę,… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W KRASNYMSTAWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110199172

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Borowa 6

1.5.2.)Miejscowość

Krasnystaw

1.5.3.)Kod pocztowy

22-300

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdp-krasnystaw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zdpkrasnystaw.bipstrona.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdpkrasnystaw.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Administrowanie drogami powiatowymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej pn. „Remont drogi powiatowej nr 2128L Pilaszkowice – Zygmuntów – Antoniówka – Czysta Dębina od km 4+653 do km 6+053”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8d7d6c6e-40e5-454f-b118-caab70165e1b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407884

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047332/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Opracowanie dokumentacji projektowej „Remont drogi powiatowej nr 2128L Pilaszkowice - Zygmuntów - Antoniówka - Czysta Dębina od km 4+653 do 6+053"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328848

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SPZP.3610.18.2026.AW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

36826,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na remont drogi powiatowej 2128L Pilaszkowice – Zygmuntów – Antoniówka – Czysta Dębina od km 4+653 do km 6+053 o dł. 1,400 km. Planowany odcinek drogi położny jest w całości na terenie gminy Gorzków. Droga klasy „L”. Szerokość istniejącej nawierzchni wynosi od 5,0 m do 5,5 m. Równolegle do planowanego odcinka jezdni znajdują się obustronne pobocza gruntowe o szerokości do 1,0 m. Zakłada się wykonanie remontu nawierzchni, wykonanie poboczy z kruszywa, regulację istniejących zjazdów. Zakłada się wymianę oznakowania pionowego na nowe i urządzeń BRD. Zakłada się wykonanie /odtworzenie /konserwacje rowów przydrożnych, remont istniejących przepustów drogowych znajdujących się pod koroną drogi, wycinkę drzew i zakrzaczeń kolidujących z przebudową przedmiotowego odcinka drogi. Wzdłuż omawianego odcinka drogi zlokalizowana jest napowietrzna linia elektroenergetyczna i kablowa, linia teletechniczna doziemna, sieć wodociągowa.

4.5.3.)Główny kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie zostało unieważnione 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793). – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, (..).
Do upływu terminu złożenia ofert tj. do dnia 16.07.2026 r. do godz. 10:00 wpłynęła jedna oferta, która przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w związku z powyższym postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71200000-0Usługi architektoniczne i podobne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
245 138 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 250 zł587 604 zł
Rozstęp międzykwartylowy
421 354 zł
Źródło próbki
CPV 71200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 250 zł
Mediana
245 138 zł
Górny kwartyl
587 604 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krasnystaw.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.