Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ust. PZP: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”. W terminie składania ofert wpłynęły 4 oferty. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 400 000,00 zł brutto. Oferta z najniższą ceną złożona w przedmiotowym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zami

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa remizy OSP w Lutogniewie

Zamawiający Miasto i Gmina Krotoszyn (Krotoszyn, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „Rozbudowa remizy OSP w Lutogniewie”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miasto i Gmina KrotoszynKrotoszyn, Wielkopolskie (powiat Krotoszyński →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ust. PZP: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO I GMINA KROTOSZYN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250854872

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kołłątaja 7

1.5.2.)Miejscowość

Krotoszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

63-700

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 62 722 74 54

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.krotoszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.um.krotoszyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8215703d-4a1d-45cd-ac6e-0f21e4b29378

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa remizy OSP w Lutogniewie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8215703d-4a1d-45cd-ac6e-0f21e4b29378

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407567

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050670/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Rozbudowa remizy OSP Lutogniew

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00347594

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WR-RZP.271.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

583315,39 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiot zamówienia stanowi przebudowa budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutogniewie i rozbudowa obiektu o boks do magazynowania sprzętu w zakresie ochrony ludności. Zakres robót obejmuje roboty:
a) branża budowalna: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne i fundamentowe, roboty betonowe i murowe, konstrukcje dachu i roboty dachowe, wykonanie nowych posadzek, montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej, roboty tynkarskie, malarskie, wykończeniowe, roboty na elewacjach, utwardzenie nawierzchni parkingu,
b) branża sanitarna: przebudowa zewnętrznej i wewnętrznej instalacji wodociągowej, przebudowa zewnętrznej i wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, montaż konwektorów elektrycznych, wykonanie instalacji wentylacji,
c) branża elektryczna: demontaż starej instalacji, instalacja odgromowa, instalacja wyrównawcza, montaż rozdzielnic WLZ, wykonanie nowego oświetlenia, wykonanie nowej instalacji wewnętrznej, montaż nowych gniazd wtykowych i zasilających, wykonanie instalacji alarmowej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres prac przewidzianych do wykonania stanowią:
- tabela elementów ceny ryczałtowej - zał. nr 1 do SWZ;
- dokumentacja projektowa z pomocniczymi przedmiarami robót - zał. B do SWZ;
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) - zał. C do SWZ.
3. Przewiduje się wynagrodzenie wykonawcy w formie ryczałtu. Cenę ryczałtową należy obliczyć wypełniając wszystkie pozycje Tabeli Elementów Ceny Ryczałtowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ust. PZP: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”. W terminie składania ofert wpłynęły 4 oferty. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 400 000,00 zł brutto. Oferta z najniższą ceną złożona w przedmiotowym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do oferowanej ceny i nie dokonuje wyboru najkorzystniejszej oferty.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Krotoszyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krotoszyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.