Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Mając na uwadze, że w terminie wyznaczonym w zaproszeniu do negocjacji Zamawiający nie otrzymał od Wykonawcy formularza cenowego złożonego w wymaganej formie elektronicznej, a późniejsze uzupełnienie tej formy – dokonane na podstawie przepisu niemającego zastosowania do tego rodzaju dokumentu – nie mogło konwalidować powstałego uchybienia, należy uznać, że pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą nie doszło do rozpoczęcia negocjacji, a w konsekwencji negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w rozumieniu art. 255 pkt 8 p.z.p. Wobec powyższego, na podstawie art. 25

Podstawa: art. 255 pkt 8 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja II piętra na cele konferencyjne w budynku przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie”

Zamawiający Ośrodek Rozwoju Edukacji (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja II piętra na cele konferencyjne w budynku przy Al. Ujazdowskich 28 w…”.

Zamawiający: Ośrodek Rozwoju EdukacjiWarszawa, Mazowieckieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Mając na uwadze, że w terminie wyznaczonym w zaproszeniu do negocjacji Zamawiający nie otrzymał od Wykonawcy formularza cenowego złożonego w wymaganej formie elektronicznej, a późniejsze uzupełnienie tej formy – dokonane na podstawie przepisu niemającego… Podstawa: art. 255 pkt 8 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ośrodek Rozwoju Edukacji

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 14214358300000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleje Ujazdowskie 28

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-478

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zzp@ore.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ore.edu.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja II piętra na cele konferencyjne w budynku przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-958140a5-892b-4966-aa14-45ddf91ec9ea

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407555

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370944

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) oraz niniejszego Zaproszenia do negocjacji, zwanego dalej „Zaproszeniem”.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przeprowadził postępowanie w trybie podstawowym bez negocjacji na roboty budowlane (Nr postępowania: WZP.2611.46.2026)
Do terminu wyznaczonego przez Zamawiającego na składanie ofert nie wpłynęła żadna oferta w związku z powyższym, na podstawie art. 255 pkt. 1) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnił postępowanie.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.2610.66.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

317000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych polegających na wykonaniu węzła sanitarnego w istniejącym pomieszczeniu 300 na II piętrze budynku Ośrodka Rozwoju Edukacji znajdującego się przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie dla zadania inwestycyjnego polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu robót
budowlanych pn.:
„Modernizacja II piętra na cele konferencyjne w budynku przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie”

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Mając na uwadze, że w terminie wyznaczonym w zaproszeniu do negocjacji Zamawiający nie otrzymał od Wykonawcy formularza cenowego złożonego w wymaganej formie elektronicznej, a późniejsze uzupełnienie tej formy – dokonane na podstawie przepisu niemającego zastosowania do tego rodzaju dokumentu – nie mogło konwalidować powstałego uchybienia, należy uznać, że pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą nie doszło do rozpoczęcia negocjacji, a w konsekwencji negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w rozumieniu art. 255 pkt 8 p.z.p.
Wobec powyższego, na podstawie art. 255 pkt 8 w związku z art. 260 p.z.p., Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ośrodek Rozwoju Edukacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.