Remonty dróg powiatowych na terenie Powiatu Żywieckiego - część 1-3
Zamawiający Powiat Żywiecki (Żywiec, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remonty dróg powiatowych na terenie Powiatu Żywieckiego - część 1-3”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
18 września 2025
Termin ofert: 3 października 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
29 października 2025
4 oferty3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
13 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
26 sierpnia 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Żywiecki |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Starostwo Powiatowe w Żywcu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 072181729 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Krasińskiego 13 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Żywiec |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL225 - Bielski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 33/860 50 00 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@zywiec.powiat.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zywiec.powiat.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-eeb30447-240e-4980-95e0-b5e8f5956ec6 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00407307 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00428898 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remonty dróg powiatowych na terenie Powiatu Żywieckiego - część 1-3 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn | Remonty dróg powiatowych na terenie Powiatu Żywieckiego - część 1-3. 2. Zamówienie podzielone zostało na trzy następujące części: Część 1: Remont odcinka drogi powiatowej nr 1455 S Pietrzykowice - Lipowa - Ostre - Twardorzeczka - Leśna w km 8+585 do 8+805 w m. Lipowa; Część 2: Remont odcinka drogi powiatowej nr 1414 S Stryszawa - Roztoki - Polanki w km od 0+580 do 1+330 w m. Koszarawa: Część 3: Remont drogi powiatowej nr 1449 S Kamesznica - Szare w km 0+000 do km 0+435 w m. Milówka i Szare . 3. Szczegółowy zakres i wymagania techniczne wykonania przedmiotu zamówienia określają: 2) dla części zamówienia nr 2 – przedmiar robót – Załącznik Nr 4.2 do SWZ, oraz specyfikacja techniczna – Załącznik Nr 5 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące czynności w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności takie jak: prace budowlane, prace instalacyjne, inne prace osób, które wykonywać będą bezpośrednio czynności związane z wykonywaniem robót, czyli pracowników fizycznych wykonujących czynności polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) – z wyłączeniem osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, stosowanie do art. 12 i nast. ustawy Prawo budowlane, byli zatrudnieni przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-15 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 2 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | BRUKARSTWO JARCO |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 361948736 |
| 4.3.3.) | Ulica | Morwowa 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Cisiec |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 34-350 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 335175,98 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00503014/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-07 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | niesprzyjające warunki atmosferyczne |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | wydłużenie terminu realizacji zadania |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | niesprzyjające warunki atmosferyczne |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | wydłużenie terminu realizacji zadania |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | dot. wdrożenia systemu KSeF |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana sposobu fakturowania |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 335175,98 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.