Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
865 048 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 865 048 zł – 942 581 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi powiatowej nr 2040C Zębówiec - Skrzypkowo - Krzykomy od km 0+300 do km 0+850

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2040C Zębówiec - Skrzypkowo - Krzykomy od km 0+300 do km…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. Wartość umowy: 865 048 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w ToruniuToruń, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
865 048 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 lipca 2026

    Termin ofert: 22 lipca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. (LIpno), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 865 048,02 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 865 048,02 zł do 942 581,14 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871525432

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Polna 34/38

1.5.2.)Miejscowość

Toruń

1.5.3.)Kod pocztowy

87-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pzdtorun.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://pzd.torun.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-torunski

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi powiatowej nr 2040C Zębówiec -
Skrzypkowo - Krzykomy od km 0+300 do km 0+850

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-297cc6b7-a4f4-4abb-8682-19c72da203af

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407185

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00016290/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Rozbudowa drogi powiatowej nr 2040C Zębówiec - Skrzypkowo w km od 0+300 do km 0+580 na długości 0,550 km

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00324698

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD 11.252.3.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej nr 2040C Zębówiec -
Skrzypkowo - Krzykomy od km 0+300 do km 0+850, zlokalizowanym na obszarze gminy Obrowo.
2. Zakres robót obejmuje:
- rozbudowę jezdni bitumicznej do szerokości 5,50 m,
- budowę zjazdów o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,0 m,
- budowę zjazdów o nawierzchni z mieszanki niezwiązanej C90/3 o
szerokości 5,0 m,
- budowę pobocza z mieszanki niezwiązanej C90/3 o szerokości 0,75m
- budowę pobocza utwardzonego z kostki granitowej 17/19 o szerokości
1,0 m,
- przebudowę istniejącego chodnika oraz peronu autobusowego wraz z budową miejsca na wiatę oraz przebudową zjazdów w km: od 0+207 do 0+310,
- wykonanie naprawy nawierzchni jezdni przy krawężniku przebudowywanego chodnika na szer. 0,5 m na odc. 0+207 do 0+290,
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
- wykonanie 10 dodatkowych nawierzchni bitumicznych o gr. 4+4 cm o łącznej powierzchni 200,75 m2 na istniejących zjazdach w km: 0+922 (strona prawa), 1+398 (strona lewa), 1+575 (strona lewa), 2+245 (strona prawa), 2+645 (strona prawa), 4+136 (strona lewa), 4+200 (strona lewa), 4+460 (strona prawa), 4+980 (strona prawa), 5+202 (strona lewa).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz Specyfikacja techniczna (dokumentacja projektowa) wraz z załączonymi plikami opisującymi przedmiot zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

865048,02 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

942581,14 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

865048,02 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 4660128889

7.3.3)Ulica

Wojska Polskiego 8

7.3.4)Miejscowość

LIpno

7.3.5)Kod pocztowy

87-600

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

865048,02 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 865 048 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. (LIpno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.