Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
199 937 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego dla Gminy Ostrów Wielkopolski”

Zamawiający Gmina Ostrów Wielkopolski (Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu…”, wybierając ofertę wykonawcy M&R BIURO PROJEKTÓW NOVA SP. Z O.O. Wartość umowy: 199 937 zł.

Wartość umowy
199 937 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy M&R BIURO PROJEKTÓW NOVA SP. Z O.O. (Poznań), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 199 936,50 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostrów Wielkopolski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855498

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gimnazjalna 5

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

63-400

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ostrowwielkopolski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ostrowwielkopolski.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego dla Gminy Ostrów Wielkopolski”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a3da87b3-10a8-4733-9948-e4e77dd5cfd4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407127

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024134/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego dla Gminy Ostrów Wielkopolski

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383968

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

1. Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie podstawowym.
2. Zamawiający udzielił zamówienia podstawowego zgodnie z umową nr IGK-PZ.16.12.2025 z dnia 30.12.2025r.
3. Zamówienie zostanie wykonane przez Wykonawcę zamówienia podstawowego : M&R Biuro Projektów NOVA Spółka z
o.o., ul. M. Rataja 106A, 61-695 Poznań
4. Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu przewidział udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu usług podobnych zgodnych z przedmiotem zamówienia do kwoty: 200.000,00 zł brutto.
5. Zamówienie jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
6. Potrzeba udzielania zamówień polegających na powtórzeniu usług podobnych zgodnych z przedmiotem zamówienia.
Zamówienia podobne będą polegać na zwiększeniu ilości sporządzanych projektów decyzji oraz ich zmian.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGK-PZ.271.1.24.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

162550,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

. Przedmiotem zamówienia jest sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy
i zagospodarowania terenu, o których mowa w art. 4 ust 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 538 z późn. zm.), dla wszystkich miejscowości Gminy Ostrów Wielkopolski do końca roku 2026 w zakresie:
a) analizy złożonych wniosków w sprawie warunków zabudowy,
b) analizy złożonych wniosków w sprawie lokalizacji inwestycji celu publicznego,
c) sporządzania projektów decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego,
d) sporządzania projektów decyzji o warunkach zabudowy,
e) sporządzania projektów zmiany wcześniej wydanych decyzji o warunkach zabudowy i o lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz korekty sporządzanych w/w projektów decyzji, zwanych w treści umowy ,,projektami decyzji’’.
Zamawiający przewiduje konieczność przygotowania 830 sztuki projektów decyzji
do końca roku kalendarzowego 2026, w tym:
a) 740 sztuk projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy (art.60 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym) wraz z analizą stanu faktycznego i prawnego terenu, na którym przewiduje się realizację inwestycji oraz warunków i zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy (art. 53 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym) oraz niezbędnymi analizami i wynikami tych analiz, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 lipca 2024 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2024 r. poz. 1116) oraz Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz w decyzji o warunkach zabudowy (Dz. U. z 2003r. Nr 164 poz.1589) wraz z załącznikiem graficznym do projektu decyzji, analizy i wyników analizy – po przeprowadzeniu wizji w terenie.
b) 20 sztuk projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego wraz z załącznikami graficznymi (art. 50 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym) oraz analizy stanu faktycznego i prawnego terenu, na którym przewiduje się realizację inwestycji oraz warunków i zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy (art. 53 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym),
c) 70 sztuk projektów decyzji zmieniających wcześniej wydane decyzje.
Przedmiot zamówienia obejmuje szacunkowe ilości projektów decyzji. Podane ilości służą jedynie orientacyjnemu określeniu wielkości przedmiotu Umowy, które będą ulegały zmianie w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego, na co Wykonawca oświadcza, że wyraża zgodę i zrzeka się wszelkich roszczeń z tytułu zmian ilościowych w trakcie realizacji umowy oraz niewykorzystania maksymalnej wartości umowy przez Zamawiającego. Ostateczna liczba projektów decyzji będzie zależna od ilości wniosków, które wpłyną do Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski do dnia 31.12.2026 r., i zostaną przekazane Wykonawcy celem sporządzenia projektu decyzji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do Zaproszenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

M&R BIURO PROJEKTÓW NOVA SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9721292285

7.3.3)Ulica

MACIEJA RATAJA 106A

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

61-695

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

199936,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71400000-2Usługi architektoniczne dotyczące p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
188 668 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 896 zł348 780 zł
Rozstęp międzykwartylowy
205 885 zł
Źródło próbki
CPV 71400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 896 zł
Mediana
188 668 zł
Górny kwartyl
348 780 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostrów Wielkopolski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów Wielkopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 199 937 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71400000-2 (Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: M&R BIURO PROJEKTÓW NOVA SP. Z O.O. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.