Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
517 387 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 517 387 zł – 845 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi i gwarancji na cały przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa, montaż oraz uruchomienie urządzeń do pobierania opłat (parkometrów) za postój pojazdów na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Targu

Zamawiający Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji (Nowy Targ, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa, montaż oraz uruchomienie urządzeń do pobierania opłat (parkometrów) za postój…”, wybierając ofertę wykonawcy DEJW Sp. z o.o. Wartość umowy: 517 387 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Zakład Gospodarczy Zieleni i RekreacjiNowy Targ, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
517 387 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DEJW Sp. z o.o. (Łososina Górna 91), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 517 387,20 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 517 387,20 zł do 845 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD GOSPODARCZY ZIELENI I REKREACJI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 490012236

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 14

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Targ

1.5.3.)Kod pocztowy

34-400

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

18 2640813

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zgzir@nowytarg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgzir.nowytarg.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10d05106-2d4d-420c-b174-24acdc4ca931

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Jednostka budżetowa o charakterze komunalnym

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa, montaż oraz uruchomienie urządzeń do pobierania opłat (parkometrów) za postój pojazdów na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Targu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-10d05106-2d4d-420c-b174-24acdc4ca931

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406991

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00063052/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawę, montaż oraz uruchomienie urządzeń do pobierania opłat (parkometrów) za postój pojazdów na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Targu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00372260

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGZiR.ZP.26.3.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Sprzedaż wraz z dostawą na rzecz Zamawiającego 18 sztuk nowych parkometrów (parkomatów) przeznaczonych do obsługi Strefy Płatnego Parkowania (SPP) w Nowym Targu: a) dostawa 12 sztuk parkomatów, ich montaż, zaprogramowanie oraz uruchomienie w nowych lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego; b) demontaż sześciu istniejących parkomatów, dostawę 6 sztuk nowych urządzeń w celu ich wymiany, a także ich zaprogramowanie i uruchomienie w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego. Bieżące serwisowanie, utrzymanie oraz zapewnienie ciągłości pracy urządzeń, zgodnie z OPZ, w tym wykonywanie wszelkich czynności niezbędnych do zapewnienia ich sprawności technicznej; Dostawa materiałów eksploatacyjnych do parkomatów. Koszt zakupu papieru leży po stronie Zamawiającego. Dozór techniczny oraz kompleksowy serwis gwarancyjny, stałą gotowość operacyjną urządzeń (parkomatów), o którym mowa w OPZ. Usuwanie awarii parkomatów, o których mowa w OPZ. Zapewnienie łączności parkomatów z serwerem – dostarczenie i utrzymanie. Dostarczenie kart SIM – do terminali płatniczych. Dostosowanie się do istniejącego oprogramowania AdminPark do najnowszej wersji aktualizacją bazy danych oraz oprogramowania – CepikPark – system egzekucji opłaty dodatkowej. Całość systemu musi umożliwiać integrację z aplikacjami do mobilnego zakupu biletów postojowych, weryfikacji ważności opłat, sprawdzania opłat abonamentowych oraz z innymi aplikacjami i systemami zakupowymi. Zamawiający może wykonywać wyłącznie podstawowe czynności eksploatacyjne, takie jak uzupełnianie papieru, opróżnianie pojemników na bilon lub inne czynności niewymagające ingerencji technicznej w urządzenie. Wszelkie czynności serwisowe, naprawcze oraz zapewnienie sprawności technicznej urządzeń należą do Wykonawcy. Przeszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi parkomatów. Wykonawca oświadcza, że:1)Parkomaty, o których mowa w ust. 1 powyżej, spełniają parametry techniczno-użytkowe wskazane w załącznikach do niniejszej umowy, a w szczególności w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ).2)Zapoznał się z należytą starannością z warunkami realizacji zamówienia, w szczególności z opisem przedmiotu zamówienia (OPZ), specyfikacją warunków zamówienia (SWZ) oraz pozostałą dokumentacją postępowania i nie zgłasza do nich zastrzeżeń.3)Uzyskał wszystkie informacje konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia w zakresie możliwym do przewidzenia na etapie oferowania, na podstawie SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera OPZ (załącznik nr 9 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

38730000-1 - Parkometry

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

51214000-5 - Usługi instalowania parkometrów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

517387,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

845000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

517387,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DEJW Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7372228571

7.3.3)Ulica

Brak

7.3.4)Miejscowość

Łososina Górna 91

7.3.5)Kod pocztowy

34-600

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

517387,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38730000-1Parkometry
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Targ.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 517 387 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38730000-1 (Parkometry). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DEJW Sp. z o.o. (Łososina Górna 91). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.