Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Nasz wiejskie centrum kultur- zapewnienie dostępności świetlicy wiejskiej w Dębinie

Zamawiający Gmina Pniewy (Pniewy, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Nasz wiejskie centrum kultur- zapewnienie dostępności świetlicy wiejskiej w Dębinie”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PniewyPniewy, Wielkopolskie (powiat Szamotulski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA PNIEWY

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258247

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Dworcowa 37

1.4.2.)Miejscowość

Pniewy

1.4.3.)Kod pocztowy

62-045

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pniewy.wlkp.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pniewy.wlkp.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fdac0c39-5ac5-4ea6-b8e7-6f001d42be80

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406933

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00137691

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Nasze wiejskie centrum kultury - zapewnienie dostępności świetlicy wiejskiej w Dębinie" - remont w celu zapewnienia dostępu dla osób ze szczególnymi potrzebami” nr FEWP.08.01-IZ.00-0082/24-00 w ramach: Priorytetu 08 „Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (EFRR)” Działania 08.01 „Wspieranie rozwoju programowanego w Lokalnych Strategiach Rozwoju (RLKS)” Programu Fundusze Europejskie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Nasz wiejskie centrum kultur- zapewnienie dostępności świetlicy wiejskiej w Dębinie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Inwestycja obejmuje przede wszystkim niżej wymienione roboty budowlane:
Inwestycja dotyczy wykonania remontu budynku świetlicy wiejskiej w celu zapewnienia dostępu dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym w szczególności:
1) demontaże i rozbiórki urządzeń i elementów (wewnętrzne i zewnętrzne);
2) ocieplenie ścian budynków 134,23 m2;
3) malowanie elewacji 172,52 m2;
4) obsadzenie parapetów zewnętrznych 2 szt.;
5) obróbki blacharskie;
6) zabudowa zadaszenia 38,29 m2;
7) montaż zdemontowanych urządzeń i elementów na elewacji;
8) posadzki cementowe z podkładem i izolacjami 64,681 m2 (sala wiejska);
9) posadzki z płytek 64,681 m2 (sala wiejska);
10) rurociągi kanalizacyjne PVC fi 110 mm, 9,2 m;
11) uzupełninie przekuć, otworów i tynków bloczkami z betonu komórkowego;
12) uzupełnianie tynków 3,872 m2;
13) gładzie gipsowe 3,872 m2;
14) pomalowanie ścian wewnętrznych 80,67 m2;
15) wymiana drzwi wejściowych;
16) wymiana stolarki okiennej 9,198 m2;
17) rozebranie fragmentu istniejących schodów i wykonanie nowych wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnością, wykonanie niezbędnych poręczy i pochwytów;
18) wykonanie palisady betonowej i ściany pod donice betonowe;
19) wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej o grubości 6 cm 25,375 m2.
Szczegółowy zakres robót został wskazany w dokumentacji i przedmiarze robót.
1.1. Wykonawca zobowiązany jest ponadto do:
a) wykonania geodezyjnych czynności pomiarowych, w tym sporządzenie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej;
b) zapewnienia udziału osób uprawnionych do pełnienia indywidualnych funkcji
w budownictwie, do kierowania robotami;
c) wykonania dokumentacji odbiorowej zgodnie z zapisami umowy.
Wykonawca składając ofertę zobowiązuje się wykonać zamówienie opisane
w dokumentacjach i przedmiarach. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego i jakiekolwiek wymaganie zawarte w jednym z tych dokumentów jest tak samo wiążące, jak gdyby występowało ono we wszystkich dokumentach.
Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji postępowania parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w ww. dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały - wykonawca obowiązany jest zaoferować produkty które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
W przypadku zastosowania równoważnych zamiennych, materiałów lub urządzeń ich zestawienie wraz z parametrami technicznymi należy dołączyć do oferty.
Nieumieszczenie w ofercie w zestawieniu zamiennych, równoważnych materiałów i urządzeń oznaczać będzie, że w trakcie realizacji prac zastosowane będą materiały i urządzenia wynikające z dokumentacji.
2. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę.
Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących prace objęte przedmiotem zamówienia, jeśli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy:
Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane w wykonywaniem robót, czyli tzw. pracowników fizycznych (wykonujących m.in. roboty rozbiórkowe, roboty remontowe, roboty wykończeniowe). Wymóg nie dotyczy m.in. następujących osób: kierujących budową, wykonujących usługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych.
W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem zamówienia, zobowiązuje się do niezwłocznego zatrudnienia na to miejsce innej osoby, jeżeli jest to konieczne, aby zachować ciągłość robót.
Sposób dokumentowania zatrudnienia
W trakcie realizacji zamówienia, na każde wezwanie Zamawiającego, w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca zobowiązany będzie przedłożyć Zamawiającemu:
 listę osób zatrudnionych na stanowisku pracownika fizycznego delegowanych do wykonania niniejszego zamówienia.
 oświadczenie zatrudnionego pracownika, lub
 oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wyżej wymienione czynności, lub
 poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika, lub
 innych dokumentów zawierających informacje, w tym imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę, zakres obowiązków pracownika.
Sposób weryfikacji i uprawnienia w zakresie kontroli
W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane wyżej czynności.
Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania czynności w ramach realizacji umowy.
c) w przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania przepisów Prawa Pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Sankcje
Za każdorazowe niewywiązanie się z obowiązku przedłożenia oświadczenia, o którym mowa powyżej, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną zgodnie z § 10 ust. 3 wzoru umowy.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-04-07

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-05-15

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Usługowo Wielobranżowy

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7871870363

4.3.3.)Ulica

Ul. Kraszewskiego 22

4.3.4.)Miejscowość

Pniewy

4.3.5.)Kod pocztowy

62-045

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

248051,52 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00187224/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-24

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczności wykonania prac dodatkowych

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Konieczności wykonania prac dodatkowych

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Aneksem nr 1 do umowy zawartym w dniu 24 kwietnia 2026 r zmieniony został termin wykonania umowy na dzień 22 maja 2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pniewy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pniewy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.