Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 256 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi leśnej numer inwentarzowy 220/115 w leśnictwie Romanka Dolna.

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne LP Nadleśnictwo Jeleśnia (Jeleśnia, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa drogi leśnej numer inwentarzowy 220/115 w leśnictwie Romanka Dolna”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 256 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne LP Nadleśnictwo Jeleśnia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 071001955

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Suska 5

1.5.2.)Miejscowość

Jeleśnia

1.5.3.)Kod pocztowy

34-340

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

jelesnia@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://jelesnia.katowice.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-876332ba-85f7-4c01-b287-a259a548c0be

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi leśnej numer inwentarzowy 220/115 w leśnictwie Romanka Dolna.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-876332ba-85f7-4c01-b287-a259a548c0be

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406880

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00118764/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa dwóch dróg leśnych na ternie nadlenictwa Jeleśnia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00377369

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące przebudowę drogi leśnej numer inwentarzowy 220/115 w leśnictwie Romanka Dolna, Nr ewidencyjny obrębu: 241704_2.0007, Numery ewid. działek 9019, 9018 i 9017 na odcinku 1 070 mb.
Przebudowa drogi odbywać się będzie po jej istniejącym śladzie. Wszystkie roboty będą prowadzone w pasie drogowym w/w działki i nie wykroczą poza obszar opracowania. Zakres robót nie koliduje z sieciami uzbrojenia terenu.
Projektowany zakres obejmuje roboty przygotowawcze, ziemne, związane z odwodnieniem w zakresie odmulenia rowów i wymiany istniejących uszkodzonych przepustów oraz komór wlotowych, wymianę wodo-spustów na stalowe, wykonanie i utwardzenie placów składowych wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni tłuczniowej.
Wody opadowe odprowadzane będą poprzez spadki poprzeczne jezdni i poboczy do rowów istniejących oraz na tereny powierzchni leśnych. Na drodze zostaną zabudowane wodo spusty stalowe.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232452-5 - Roboty odwadniające

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 256 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W toku prowadzonego postępowania wystąpiła okoliczność, której zaistnienie powoduje, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione w rozumieniu art. 256 Prawa zamówień publicznych.
Okoliczność ta polega na cofnięciu zgłoszenia robót budowlanych dotyczących przedmiotu zamówienia. Cofnięcie zgłoszenia robót Postanowieniem WB.6743.837.2026 Starosty Żywieckiego z dnia 17 sierpnia 2026 r. ujawniło brak wymaganych decyzji i pozwoleń, których uzyskanie jest niezbędne do zgodnej z prawem realizacji robót objętych przedmiotem zamówienia.
W związku z powyższym aktualny stan formalnoprawny inwestycji nie pozwala na realizację zamówienia zgodnie z założeniami przyjętymi w dokumentach zamówienia. Przedmiot zamówienia wymaga ponownej weryfikacji pod kątem możliwości i warunków jego realizacji, a tym samym dalsze prowadzenie postępowania w obecnym kształcie nie znajduje uzasadnienia.
W konsekwencji na obecnym etapie nie zostały spełnione wymagania formalnoprawne niezbędne do realizacji robót objętych przedmiotem zamówienia. Realizacja zamówienia w zakresie i na warunkach określonych w dokumentach zamówienia nie może zatem zostać rozpoczęta zgodnie z pierwotnie przyjętymi założeniami.
Dalsze prowadzenie postępowania, którego przedmiotem jest wykonanie robót wymagających uprzedniego uzyskania wskazanych pozwoleń i decyzji, byłoby przedwczesne i niecelowe. W pierwszej kolejności konieczne jest doprowadzenie do zgodności zamierzenia inwestycyjnego z wymaganiami wynikającymi z przepisów prawa budowlanego, w szczególności poprzez uzyskanie wymaganych decyzji i pozwoleń oraz ponowne zweryfikowanie możliwości i warunków realizacji inwestycji.
Powyższa okoliczność wpływa zatem bezpośrednio na możliwość i sposób realizacji przedmiotu zamówienia, a jej wystąpienie powoduje, że dalsze prowadzenie postępowania w jego obecnym kształcie nie jest uzasadnione.
Wymaganych pozwoleń i decyzji nie można uzyskać w krótkim czasie, a tym samym kontynuować dokładnie to samo zamówienie bez żadnej istotnej zmiany.
W tym stanie rzeczy w pełni uzasadnione i konieczne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 256 Prawa zamówień publicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne LP Nadleśnictwo Jeleśnia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jeleśnia.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.