Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
916 038 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 października 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 916 038 zł – 1 045 500 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa magazynu z podpiwniczeniem na potrzeby OL i OC

Zamawiający Gmina Opatów (Opatów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa magazynu z podpiwniczeniem na potrzeby OL i OC”, wybierając ofertę wykonawcy GEARMAR Chęć Marcin. Wartość umowy: 916 038 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina OpatówOpatów, Śląskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
916 038 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 lipca 2026

    Termin ofert: 29 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GEARMAR Chęć Marcin (Lgota), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 916 037,58 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 916 037,58 zł do 1 045 500,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OPATÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398333

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 27

1.5.2.)Miejscowość

Opatów

1.5.3.)Kod pocztowy

42-152

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 34 319 60 33

1.5.8.)Numer faksu

+48 34 319 60 81

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@opatow.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.opatow.akcessnet.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa magazynu z podpiwniczeniem na potrzeby OL i OC

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ddd8accb-9f1c-4f2b-b403-cb350bd47203

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406766

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040316/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Budowa magazynu z podpiwniczeniem na potrzeby OL i OC

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00342287

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.8.2026.WS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

814215,03 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Nazwa zamówienia

„Budowa magazynu z podpiwniczeniem na potrzeby OL i OC ” 2. Zakres przedmiotu zamówienia: 1) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje budowę budynku magazynowego z podpiwniczeniem na potrzeby OL i OC. Nieruchomość na której realizowany będzie budynek magazynowy z podpiwniczeniem na potrzeby OL i OC zlokalizowana jest w m. Opatów na działkach o nr ewid. 755/3, 756/2, 756/3, 757/2, 757/3, obręb Opatów (0004). Ma kształt regularny, zbliżony do prostokąta. Nieruchomość od strony północno – zachodniej posiada dostęp do drogi publicznej – ul. Tadeusza Kościuszki. Nieruchomość jest nieogrodzona, uzbrojona, w niewielkim stopniu zadrzewiona, zabudowana wolnostojącym budynkiem usługowo – handlowym zlokalizowanym w pierwszej linii zabudowy, ok. 10,28 m od granicy frontowej, częściowo na działce o nr ewid. 758/3. Projektowany budynek zlokalizowany zostanie w drugiej linii zabudowy, w miejscu nieistniejącego budynku gospodarczego (Zamawiający dokonał już rozbiórki budynku gospodarczego), tj. około 11,08 – 12 m za istniejącym budynkiem usługowo - handlowym. Część nadziemna budynku zlokalizowana zostanie na poziomie istniejącego utwardzenia przy istniejącym budynku usługowo – handlowym, zgodnie z uszczegółowieniem zawartym w Części Opisowej Projektu Zagospodarowania Terenu stanowiącego element dokumentacji projektowej - załącznik nr 12 do SWZ. Część podpiwniczona (z uwagi na dużą różnicę terenu wynoszącą ok. 2,3 m) pomiędzy utwardzoną częścią terenu za istniejącym budynkiem usługowo – handlowym a południowo – wschodnią częścią działki) zlokalizowana zostanie w istniejącej skarpie, która otoczy zaprojektowany budynek zgodnie z uszczegółowieniem zawartym w Części Opisowej Projektu Zagospodarowania Terenu stanowiącego element dokumentacji projektowej - załącznik nr 12 do SWZ. Do projektowanego budynku przewiduje się doprowadzenie wyłącznie przyłącza elektroenergetycznego. W zaprojektowanym budynku nie przewidziano realizacji instalacji kanalizacyjnej. Szczegółowy opis zamierzenia inwestycyjnego zawarty jest w dokumentacji projektowej – załącznik nr 12 do SWZ. Budynek wyposażyć należy w podręczny sprzęt gaśniczy i odpowiednie oznakowanie na potrzeby informacji o rozmieszczeniu sprzętu pożarniczego zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumentacji projektowej – załącznik nr 12 do SWZ. Wykonawstwo robót budowlanych obejmuje także: uzyskanie od gestora sieci warunków technicznych przyłączenia do sieci energii elektrycznej i wykonania zasilania budynku magazynowego w energię elektryczną a także wykonanie kompletnej instalacji elektrycznej. Szczegółowy opis zakresu instalacji został przedstawiony w Projekcie Technicznym branży elektrycznej stanowiącym element dokumentacji projektowej – załącznik nr 12 do SWZ. W drodze dojazdowej do działki przebiegają następujące sieci infrastruktury technicznej: - napowietrzna linia elektroenergetyczna eNN, - sieć wodociągowa, - sieć kanalizacyjna. Dla przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego Zamawiający uzyskał Decyzję zatwierdzającą projekt zagospodarowania terenu wraz z projektem architektoniczno – budowlanym i pozwoleniem na budowę – załącznik nr 13 do SWZ. Uwaga: Obowiązkiem Wykonawcy jest zapewnienie nadzoru archeologicznego przy wszelkich pracach ziemnych, co wynika z możliwości występowania na tym terenie materiałów archeologicznych. 2) Szczegółowy zakres prac określa: a) Dokumentacja projektowa stanowiąca - załącznik nr 12; b) Decyzja nr 311/26 (znak: AB.6740.8.021.2026.G z dnia 22.06.2026 r.) zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu wraz z projektem architektoniczno – budowlanym i udzielającym pozwolenia na budowę – załącznik nr 13; c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (część konstrukcyjna) – załącznik nr 14; d) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (część elektryczna) – załącznik nr 15; e) Przedmiar robót dot. robót: pomiarowych, ziemnych, murowych, konstrukcyjnych, wykończeniowych – załącznik nr 16; f) Przedmiar robót dot. branży elektrycznej – załącznik nr 17; 3) Zamawiający zamieszcza dla uszczegółowienia opisu przedmiotu zamówienia aktualną dokumentację zdjęciową terenu zamierzenia inwestycyjnego – załącznik nr 18.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261320-3 - Kładzenie rynien

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45421148-3 - Instalowanie bram

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

916037,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1045500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

916037,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GEARMAR Chęć Marcin

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 241170497

7.3.3)Ulica

Południowa

7.3.4)Miejscowość

Lgota

7.3.5)Kod pocztowy

42-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

916037,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Opatów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 916 038 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GEARMAR Chęć Marcin (Lgota). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.