Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
91 020 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 91 020 zł – 131 803 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaprojektowanie i budowa oświetlenia drogowego przy ul. Bałtyckiej w Pszczółkach.

Zamawiający Gmina Pszczółki (Pszczółki, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zaprojektowanie i budowa oświetlenia drogowego przy ul. Bałtyckiej w Pszczółkach”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowe ESAND Adam Piasecki. Wartość umowy: 91 020 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina PszczółkiPszczółki, Pomorskie (powiat Gdański →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
91 020 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 29 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usługowe ESAND Adam Piasecki (Przejazdowo), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 91 020,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 91 020,00 zł do 131 803,26 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pszczółki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675020

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pomorska 18

1.5.2.)Miejscowość

Pszczółki

1.5.3.)Kod pocztowy

83-032

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@pszczolki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pszczolki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a588ea8a-4449-4cb4-811f-013fd2eb6c12

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaprojektowanie i budowa oświetlenia drogowego przy ul. Bałtyckiej w Pszczółkach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a588ea8a-4449-4cb4-811f-013fd2eb6c12

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406713

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034118/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Zaprojektowanie i budowa oświetlenia ul. Bałtyckiej w Pszczółkach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00332778

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPZ.271.1.10.2026.EK/KR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiotem zamówienia jest „Zaprojektowanie i budowa oświetlenia drogowego przy ul. Bałtyckiej w Pszczółkach”, w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Zakres zadania obejmuje w szczególności:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem braku sprzeciwu do zgłoszenia robót /uzyskania pozwolenia na budowę , obejmującego wszystkie zakresy robót przewidziane w dokumentacji – załącznik nr 8 do SWZ, w wersji papierowej 2 egz. i elektronicznej 1 egz.;
2) Wykonanie kosztorysów inwestorskich i przedmiarów robót w wersji papierowej w 2 egz. i elektronicznej w 1 egz.;
3) Wykonanie szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót w wersji papierowej 2 egz. i elektronicznej 1 egz.;
4) Zgłoszenie robót budowlanych wymagających zgłoszenia;
5) Uzyskanie wymaganych prawem decyzji administracyjnych oraz uzgodnień;
6) Wykonanie wszelkich prac wynikających z opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej z uwzględnieniem poniesienia wszelkich opłat administracyjnych koniecznych do realizacji robót objętych zamówieniem. Roboty budowlane będą obejmować przede wszystkim:
a) Budowę oświetlenia drogowego ul. Bałtyckiej w Pszczółkach na odcinku o długości ok. 330 metrów składającą się z 9 słupów oświetlenia wraz z oprawami LED oraz linii kablowej;
b) Szafkę/szafki oświetlenia ulicznego zapewniającą/e sterowanie oświetleniem wraz z niezbędnym wyposażeniem do sterowania i zabezpieczenia obwodów oświetleniowych – sterowanie winno być realizowane na dwóch stycznikach, uruchamiane przy pomocy czujnika zmierzchowego i/oraz zegara astronomicznego.
7) Sprawowanie nadzoru autorskiego;
8) Wykonanie i złożenie dokumentacji powykonawczej;
9) uzyskanie na rzecz Zamawiającego uprawnienia do przystąpienia do użytkowania wybudowanej sieci zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane.
3. Szczegółowy zakres techniczny zadania zawarty jest w dokumentacji, stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ. Załączony przedmiar (załącznik nr 9) należy traktować jako pomocniczy i nie może stanowić podstawy do sporządzenia oferty. Zamawiający dopuszcza zmianę projektu w zakresie przyjętych rozwiązań projektowych, zależnie od uzyskanych warunków przyłączeniowych wydanych przez Energa Operator.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich robót, które okażą się konieczne dla wykonania zadania określonego w ust. 4.1, a także wykonanie dokumentacji odbiorowej i wszelkich dokumentów wymaganych Umową. W przypadku, gdy dla wykonania robót budowlanych wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia będzie konieczne wykonanie innych czynności, dokonanie zgłoszeń lub uzyskanie decyzji i zezwoleń, to Wykonawca wykona te czynności, dokona zgłoszeń oraz uzyska niezbędne decyzje i zezwolenia własnym kosztem i staraniem.
5. Podczas prowadzenia robót należy zapewnić dojazd do wszystkich nieruchomości w obrębie prowadzonych robót, w szczególności dla pojazdów komunalnych i służb ratunkowych.
6. Wykonawca będzie występował z upoważnienia Zamawiającego w celu uzyskania wszelkich dokumentów, uzgodnień i decyzji administracyjnych niezbędnych do wykonania i odbioru przedmiotu zamówienia;
7. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania i przedstawienia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu realizacji umowy;
8. Wykonawca jest zobowiązany do uzgodnienia i uzyskania zatwierdzenia projektu budowlanego przez Zamawiającego, przed złożeniem dokumentacji do pozwolenia na budowę.
9. W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej załączonej do SWZ zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji. Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu co najmniej tego samego poziomu jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71355000-1 - Usługi pomiarowe

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

91020,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

131803,26 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

91020,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowe ESAND Adam Piasecki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5930207399

7.3.3)Ulica

Klonowa 7

7.3.4)Miejscowość

Przejazdowo

7.3.5)Kod pocztowy

83-021

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

91020,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71321000-4Usługi inżynierii projektowej dla m…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pszczółki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pszczółki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 91 020 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71321000-4 (Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowe ESAND Adam Piasecki (Przejazdowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.