Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
Zamawiający Gmina Sucha Beskidzka (Sucha Beskidzka, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
8 wpisów- Ogłoszenie
19 lutego 2025
Termin ofert: 11 marca 2025 08:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
29 kwietnia 2025
3 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
05 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
05 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
25 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
25 sierpnia 2026
- Zmiana umowy
25 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
25 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA SUCHA BESKIDZKA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 072181920 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Adama Mickiewicza 19 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sucha Beskidzka |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL219 - Nowotarski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48338749500 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48338749532 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@sucha-beskidzka.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.sucha-beskidzka.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c125cbf3-6ba4-49b1-a73d-77ca6a68f406 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00406615 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-25 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00110986 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zamówienie obejmuje wymianę filtrów membranowych i armatury oraz zwiększenie wydajności systemu uzdatniania wody poprzez montaż dodatkowych elementów systemu Pall. Zakres robót obejmuje w szczególności: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody 45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-04-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 13 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Blanca Plus sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 010306300 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wąska 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wola Mrokowska |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-552 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 3948103,20 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00210109/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność zmiany umowy wywołana jest okolicznościami, których nie można było przewidzieć, pomimo dochowania przez Zamawiającego należytej staranności w procesie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zmiana kolejności realizacji prac budowlanych wynika z konieczności wcześniejszej dostawy flitów membranowych. Z uwagi |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana umowy obejmuję zmianę kolejności robót oraz wielkości transz wynagrodzenia, które zostały określone w § 3 ust. 6 umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność zmiany umowy wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć pomimo dochowania przez Zamawiającego należytej staranności na etapie przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wymagany termin realizacji zamówienia został przedłużony do dnia 31 lipca 2026 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 3948103,19 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.